Wróć na
Aldona Brauła
|

Chiny. Nie żyje pacjent zarażony hantawirusem

388
Podziel się

W Chinach zmarła osoba zarażona hantawirusem. Gazeta "Global Times" poinformowała, że zmarły pacjent pochodził z prowincji Junnan na południowym zachodzie Chin.

Chiny. Nie żyje pacjent zarażony hantawirusem
(East News)

W Chinach zmarł mężczyzna zakażony hantawirusem. Pochodził z południowo-zachodniej prowincji Junnan. Zasłabł w autobusie w drodze do pracy w prowincji Szantung.

32 osoby, które jechały z nim autobusem, zostały poddane testom w lokalnym szpitalu. Jak donosi "Global Times", nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat wyników oraz ich stanu zdrowia.

Wirus ten jest roznoszony głównie przez myszy i szczury. Można się nim zarazić na kilka sposobów, jednak zawsze poprzez kontakt z gryzoniem lub jego wydzielinami. Osoba chora nie stanowi żadnego zagrożenia dla innych ludzi.

Hantawirus objawia się głównie poprzez zmęczenie i ból głowy. Chory może także zauważyć typowe dla grypy bóle mięśni. Często po kilku dniach pojawiają się także wybroczyny, rumień czy i wysoka gorączka. Najczęstszą z chorób jest hantawirusowy zespół płucny, którego śmiertelność kształtuje się na poziomie 50 proc.

Hantawirusowy zespół płucny został zdiagnozowany po raz pierwszy w 1996 roku w Argentynie. Naukowcy podejrzewają jednak, że hantawirusy były obecne już wcześniej, ale długo nie udawało się ich wykryć. Wirus występuje najczęściej w obu Amerykach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(388)
Luna
2 tyg. temu
Osoba chora nie stanowi zagrożenia dla innych ludzi, a trzydzieści dwie osoby jadące z nią w autobusie, zostały poddane testom. Hmmm...🤔
Ret
1 tyg. temu
I już siejecie panikę. Jesteś nic nie warci. Za coś takiego do pudla powinni iść dziennikarze, którzy wprowadzają zamęt i ich kopiujące ameby.
bdaras
1 tyg. temu
I po co piszecie o takich rzeczach i siejecie jeszcze większą panikę? Najważniejsze aby sie wykazać „ciekawym” tematem? Porażka zachowanie niektórych dziennikarzy. Przemyślcie czasem co robicie
Czym????
2 tyg. temu
Nie jedźcie już szczurów, psów, nietoperzy!!!!
ant
2 tyg. temu
Może niech się państwa dogadają co do produkcji bez Chin, wykluczyć je, wyłączyć, wsadzić w kwarantannę, nie kupować u nich, nie przyjaźnić się, dokąd nie zniszczą swoich laboratoriów.
Najnowsze komentarze (388)
Rom
1 tyg. temu
Te dupki jedzą wszystko co się rusza
lopezka2
1 tyg. temu
O proszę szykuje nam się kolejna pandemia tym razem dotycząca hantawirusa
Magducha1983
1 tyg. temu
Bomba biologiczna z chin
RADN𝐊I
1 tyg. temu
Znajdź sobie piękno na noc, spróbuj - ADDS𝗟UT.COM
???
1 tyg. temu
To okropne jeżcze nie zwalczyliśmy jednej zrazy a już mamy kolejną?
Ama
1 tyg. temu
Pewnie zjadł szczura albo myszki, oni tam wszystko jedzą bo wierza, że jedzenie zwierząt działa jak lekarstwo...
2020
1 tyg. temu
zeżrą wszystko co złapią
VON
1 tyg. temu
NIE MA JAK SIANIE PANIKI?
fhfghff
1 tyg. temu
Te Chiny są beznadziejne. Rozsyłają badziewia choróbska na cały świat :(
Sonia
1 tyg. temu
To już jest jakiś inny wirus od korona wirusa???, albo kaczka dziennikarska......
Sonia
1 tyg. temu
Czym się zaraził to już jest nowy wirus?
V12_LMR
1 tyg. temu
Te wirusy to pewnie w laboratoriach chińskich przetrzymywali i wypuścili żeby rujnować europejskie gospodarki :p
Asd
1 tyg. temu
TYMCZASEM WYSTARCZY JEDEN BŁĄD ORTO, ZE DZIESIĘCIU GENIUSZY ZACZĘŁO SI ĘROZPISYWAĆ JAĆ TO SĄ WSPANIALI. BARANY JESTEŚCIE I TYLE
Gość
1 tyg. temu
Aldona Brauła kim ty jesteś że siejesz wśród ludzi zamet,panikę itp. Blogerka na dorobku kosztem ludzkich emocji. U siebie w Płocku możesz takie facknews sprzedawać. Czemu nigdzie na portalach nie widać twojej twarzy? Jesteś pewnym typem wirusa ludzkiego życia. Idź do diabła.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić