Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Ciężarówka ze zwłokami. Kierowca przyznał się do zabicia 39 osób

46
Podziel się

W chłodni ciężarówki w Essex (Anglia) w ubiegłym roku odnaleziono ciała migrantów z Wietnamu. Teraz nastąpił przełom w sprawie. Kierowca ciężarówki przyznał się do zabójstwa 39 osób.

Kierowca przyznał się do zabójstwa 39 osób.
Kierowca przyznał się do zabójstwa 39 osób. (Facebook.com)

Zwłoki 31 wietnamskich migrantów odkryto w październiku ubiegłego roku w chłodni ciężarówki w hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii. Wśród nich było 10 nastolatków. W marcu ujawniono, że wszyscy zmarli z powodu braku tlenu i hipotermii.

W środę kierowca ciężarówki zeznawał przed sądem Old Bailey w Londynie za pośrednictwem łącza wideo. 25-letni Maurice Robinson przyznał się do 39 przypadków zabójstwa. Wcześniej Irlandczyk przyznał się do udziału w spisku mającego na celu pomoc w nielegalnej imigracji.

Do zabicia 39 osób nie przyznał się współoskarżony 43-letni Gheorghe Nica. Przed sądem zeznawały również trzy inne osoby, które zaprzeczyły zarzutom dotyczącym udziału w spisku.

Policja znalazła ciała 39 osób wkrótce po tym, jak ciężarówka przyjechała do Wielkiej Brytanii promem z Belgii. Ustalono, że ofiary nie żyły co najmniej od 12 godzin. Wszyscy pochodzili z Wietnamu. Byli w wieku od 15 do 44 lat.

Zobacz także: Pogarsza się sytuacja w domach pomocy społecznej. "Statystyki są zatrważające"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(46)
Ala
2 miesiące temu
Dlaczego tak wszystkich do Europy ciągnie toc tu z nieba nic nie spadnie samo ,kazdy z nas zapiernicza ile wejdzie żeby pchnąć do przodu coś w naszym życiu
pawel
2 miesiące temu
a kiedyś kary były publiczne +++
stachu
2 miesiące temu
co za ćpun na tym zdjęciu?
PozdrzAnglii
2 miesiące temu
To błąd w tłumaczeniu z angielskiego. Przyznał się do winy i odpowiedzialności to nie to samo co przyznanie się do zabójstwa tych ludzi. Nie znaczy to ze zrobił cośkolwiek umyślnie tylko tu trzeba zaakceptować winę żeby proces był szybszy i kara łagodniejsza.
Dubliner
2 miesiące temu
Z tego co wiem ,to przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci ,a nie do zabójstwa. Nauczcie się pisać ...
Najnowsze komentarze (46)
xtx
2 miesiące temu
nie do opisania tyle ofiar.RIP
samodzielny
2 miesiące temu
ak001 - posłuchaj teraz - ci co twoim zdaniem "wiedzieli co zrobić" to w większości ludzie którzy okradają innych. Demokracja nie polega na tym jak uczą w szkole "że jesteśmy równi". Polega na tym kto kogo lepiej wyroluje. Kapitalista robotnika itd. A polityka to "sztuka życia na koszt społeczeństwa przy równoczesnym wmawianiu temu społeczeństwu że się mu służy"
dev
2 miesiące temu
widać,że to diabeł wcielony ma rogi pod kapeluszem...
KOKO1
2 miesiące temu
W POLSCE MIAŁBY ZAMAZANĄ TWARZ I KROPKĘ PO PIERWSZEJ LITERZE NAZWISKA, A OFIARY BYŁY BY WIDOCZNE Z RODZINAMI I PEŁNYM NAZWISKIEM.
ak001
2 miesiące temu
Alu - dla większości tych ludzi ty żyjesz w nieopisanym dobrobycie. Oni nawet nie myślą o tym, aby mieć pracę, ale o tym, aby mieć taki własnie dobrobyt. To analogiczna sytuacja jak dla nas Polaków po 82 roku. Nikt z nas nie widział ile pracy potrzeba, aby mieć tak jak Niemcy czy Austriacy. Myśleliśmy, że KAPITALIZM sam z automatu da nam dobrobyt. Niestety - bardzo, bardzo wielu Polaków przyjęło tę myśl dosłownie i... wylądowali na śmietniku. Normalnie żyją tylko ci, którzy potrafili szybko się dostosować, przekwalifikować, zrobić coś ze swoim życiem.
vaclaw
2 miesiące temu
za mordę dał bym mu dożywocie
Szwed
2 miesiące temu
Powinien być sądzony w Szwecji dostał by max. 21 lat i cele jak hotel. komputer, TV, do dyspozycji boisko do koszykówki itp.
R4L
2 miesiące temu
Mafia go zastraszyła więc się przyznał. Bossowie nigdy nie wychodzą na światło dzienne...
Asia
2 miesiące temu
Celowo tak napisane dla pogłębienia sensacji.Gdzie jest informacja prawdziwa do czego się się przyznał?Ważne spowodować wstrząs potem i tak już tego się nie sprostuje.Nic wam jednak nie zostanie zapomniane.
bluuu
2 miesiące temu
onto zrobił z pobudek rasistowskich???generalnie anglia i szkocja maja juz dosyc imigrantów
mario
2 miesiące temu
Europa daje wszystko uchodźcom za darmo. Dla tego chętnych do nas są miliardy z Azji i Afryki!
Te oczy
2 miesiące temu
mówią wszystko, puste okrutnie....
mor
2 miesiące temu
a za kilka miesięcy lub lat zdjęcie obiegnie świat, że 39 osób zginęło (tu wpisać jakąś chorobę ,zamach bombowy lub inne zdarzenia) jak to jest teraz. zdjęcia utopionych nachodźców i trumien pokazują jako ofiary koronawirusa i inne machlojki hien dziennikarskich
bobofrut
2 miesiące temu
Przydałby się ktoś taki na granicy grecko-tureckiej. Bo te ciapciaki co są na miejscu gotowe są hordy kolorowych po prostu przepuścić.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić