o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Ciężarówka ze zwłokami. Kierowca przyznał się do zabicia 39 osób

46
Podziel się

W chłodni ciężarówki w Essex (Anglia) w ubiegłym roku odnaleziono ciała migrantów z Wietnamu. Teraz nastąpił przełom w sprawie. Kierowca ciężarówki przyznał się do zabójstwa 39 osób.

Kierowca przyznał się do zabójstwa 39 osób.
Kierowca przyznał się do zabójstwa 39 osób. (Facebook.com)
bDzBpeiJ

Zwłoki 31 wietnamskich migrantów odkryto w październiku ubiegłego roku w chłodni ciężarówki w hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii. Wśród nich było 10 nastolatków. W marcu ujawniono, że wszyscy zmarli z powodu braku tlenu i hipotermii.

W środę kierowca ciężarówki zeznawał przed sądem Old Bailey w Londynie za pośrednictwem łącza wideo. 25-letni Maurice Robinson przyznał się do 39 przypadków zabójstwa. Wcześniej Irlandczyk przyznał się do udziału w spisku mającego na celu pomoc w nielegalnej imigracji.

Do zabicia 39 osób nie przyznał się współoskarżony 43-letni Gheorghe Nica. Przed sądem zeznawały również trzy inne osoby, które zaprzeczyły zarzutom dotyczącym udziału w spisku.

bDzBpeiL

Policja znalazła ciała 39 osób wkrótce po tym, jak ciężarówka przyjechała do Wielkiej Brytanii promem z Belgii. Ustalono, że ofiary nie żyły co najmniej od 12 godzin. Wszyscy pochodzili z Wietnamu. Byli w wieku od 15 do 44 lat.

Zobacz także: Pogarsza się sytuacja w domach pomocy społecznej. "Statystyki są zatrważające"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDzBpeiR
bDzBpejm
KOMENTARZE
(46)
Ala
10 miesięcy temu
Dlaczego tak wszystkich do Europy ciągnie toc tu z nieba nic nie spadnie samo ,kazdy z nas zapiernicza ile wejdzie żeby pchnąć do przodu coś w naszym życiu
pawel
10 miesięcy temu
a kiedyś kary były publiczne +++
stachu
10 miesięcy temu
co za ćpun na tym zdjęciu?
bDzBpejn
PozdrzAnglii
10 miesięcy temu
To błąd w tłumaczeniu z angielskiego. Przyznał się do winy i odpowiedzialności to nie to samo co przyznanie się do zabójstwa tych ludzi. Nie znaczy to ze zrobił cośkolwiek umyślnie tylko tu trzeba zaakceptować winę żeby proces był szybszy i kara łagodniejsza.
Dubliner
10 miesięcy temu
Z tego co wiem ,to przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci ,a nie do zabójstwa. Nauczcie się pisać ...
Najnowsze komentarze (46)
xtx
9 miesięcy temu
nie do opisania tyle ofiar.RIP
samodzielny
10 miesięcy temu
ak001 - posłuchaj teraz - ci co twoim zdaniem "wiedzieli co zrobić" to w większości ludzie którzy okradają innych. Demokracja nie polega na tym jak uczą w szkole "że jesteśmy równi". Polega na tym kto kogo lepiej wyroluje. Kapitalista robotnika itd. A polityka to "sztuka życia na koszt społeczeństwa przy równoczesnym wmawianiu temu społeczeństwu że się mu służy"
dev
10 miesięcy temu
widać,że to diabeł wcielony ma rogi pod kapeluszem...
KOKO1
10 miesięcy temu
W POLSCE MIAŁBY ZAMAZANĄ TWARZ I KROPKĘ PO PIERWSZEJ LITERZE NAZWISKA, A OFIARY BYŁY BY WIDOCZNE Z RODZINAMI I PEŁNYM NAZWISKIEM.
ak001
10 miesięcy temu
Alu - dla większości tych ludzi ty żyjesz w nieopisanym dobrobycie. Oni nawet nie myślą o tym, aby mieć pracę, ale o tym, aby mieć taki własnie dobrobyt. To analogiczna sytuacja jak dla nas Polaków po 82 roku. Nikt z nas nie widział ile pracy potrzeba, aby mieć tak jak Niemcy czy Austriacy. Myśleliśmy, że KAPITALIZM sam z automatu da nam dobrobyt. Niestety - bardzo, bardzo wielu Polaków przyjęło tę myśl dosłownie i... wylądowali na śmietniku. Normalnie żyją tylko ci, którzy potrafili szybko się dostosować, przekwalifikować, zrobić coś ze swoim życiem.
vaclaw
10 miesięcy temu
za mordę dał bym mu dożywocie
Szwed
10 miesięcy temu
Powinien być sądzony w Szwecji dostał by max. 21 lat i cele jak hotel. komputer, TV, do dyspozycji boisko do koszykówki itp.
R4L
10 miesięcy temu
Mafia go zastraszyła więc się przyznał. Bossowie nigdy nie wychodzą na światło dzienne...
bDzBpejf
Asia
10 miesięcy temu
Celowo tak napisane dla pogłębienia sensacji.Gdzie jest informacja prawdziwa do czego się się przyznał?Ważne spowodować wstrząs potem i tak już tego się nie sprostuje.Nic wam jednak nie zostanie zapomniane.
bluuu
10 miesięcy temu
onto zrobił z pobudek rasistowskich???generalnie anglia i szkocja maja juz dosyc imigrantów
mario
10 miesięcy temu
Europa daje wszystko uchodźcom za darmo. Dla tego chętnych do nas są miliardy z Azji i Afryki!
Te oczy
10 miesięcy temu
mówią wszystko, puste okrutnie....
mor
10 miesięcy temu
a za kilka miesięcy lub lat zdjęcie obiegnie świat, że 39 osób zginęło (tu wpisać jakąś chorobę ,zamach bombowy lub inne zdarzenia) jak to jest teraz. zdjęcia utopionych nachodźców i trumien pokazują jako ofiary koronawirusa i inne machlojki hien dziennikarskich
bobofrut
10 miesięcy temu
Przydałby się ktoś taki na granicy grecko-tureckiej. Bo te ciapciaki co są na miejscu gotowe są hordy kolorowych po prostu przepuścić.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić