o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Copperfield sprawił, że widz "zniknął". Teraz ma sprawę w sądzie

197
Podziel się

Ruszył proces jednego z najsłynniejszych iluzjonistów świata. Davida Copperfielda pozwał mężczyzna, który wziął udział w sztuczce, co skończyło się dla niego kontuzją.

Copperfield sprawił, że widz "zniknął". Teraz ma sprawę w sądzie
(PAP, Zenon Stefaniak)
bDUscoMl

W sądzie w Las Vegas wyszła na jaw tajemnica triku Davida Copperfielda. Adwokaci Brytyjczyka, który pozwał iluzjonistę, dokładnie opisali przebieg sztuczki ze znikaniem osoby z publiczności wybranej do udziału w przedstawieniu na scenie. Twierdzą, że hotel i kasyno MGM Grand oraz magik odpowiadają za obrażenia, jakich Gavin Cox doznał w 2013 roku.

Mężczyzna zgodnie z planem "zniknął" i miał pojawić się w innym miejscu. Rzecz jasna nie było w tym żadnej magii, a jedynie sprytnie zaplanowane przejście za kulisami do innego punktu sali. Prawnicy Brytyjczyka mówią, że w trakcie pokonywania trasy pośliznął się on i dotkliwie potłukł. Powód oznajmił, iż na leczenie wydał 400 tysięcy dolarów - relacjonuje "Las Vegas Review-Journal".

Adwokaci Copperfielda odrzucają oskarżenia twierdząc, że Cox wcale się nie pośliznął. Mówią, że było to najzwyklejsze w świecie potknięcie się. Argumentują, że kilka minut wcześniej iluzjonista pokonał tę samą trasę i gdyby dostrzegł jakiekolwiek niebezpieczeństwo (na przykład śliską podłogę), natychmiast by o tym powiadomił służby za kulisami.

bDUscoMn

Pan Cox nie poślizgnął się, tylko potknął się - podkreślał prawnik MGM Grand Jerry Popovich.

Była to dopiero pierwsza rozprawa w procesie wytoczonym przez Brytyjczyka. Ale już na starcie było gorąco. Adwokaci kasyna i iluzjonisty robili, co mogli, by zablokować ujawnienie w sądzie sekretów dotyczących sztuczki. Argumentowali, że jest to tajemnica handlowa. Sędzia uznał jednak, że zasadne jest zdradzenie szczegółów iluzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUscoMt
bDUscoMO
KOMENTARZE
(197)
Jola
3 lata temu
Na wiejskiej zniknęło dno w kasie parti to dopiero magia
Maciek
3 lata temu
Mógł wydac 10 dolców na leczenie mózgu i uczenie chodzenia . Napewno byłoby skuteczniejsze
Nagrody
3 lata temu
To jarek wydal wiecej na nagrody
bDUscoMP
Takich nie br...
3 lata temu
Cwaniak, chce wyłudzić odszkodowanie.
kielbasa
3 lata temu
Jak trzeba się przewrócić, żeby leczenie skutków kosztowało 400 tys dolarów?
Najnowsze komentarze (197)
huahau
3 lata temu
to trza bylo patrzyc lebiodo pod nogi
Aida
3 lata temu
magią jest perukarz Suski, czy inny niedouk Pisiawy, albo, co gorsza, psychiczny abnegat jak helowy Antoni, czy sprawiedliwy Zibi Ziobro...
avalon19
3 lata temu
u Kaczych z niczego powstało PC gdzie przedawniło się sporo grosza państwowego, dobry Jasiński umorzył zaległe podatki, potem gaz podpisał bez Pawlaka nie czytając, teraz w nagrode rządzi Orlenem, to dopiero magiczne wieloletnie działanie, a wszystko wina Tuska, nie PISIOBOLSZEWIO?
Jaro
3 lata temu
ja nie jestem iluzjonistą a też się potrafię tajemniczo przemieszczać np; siędzę w barze a nagle rano budzę się w domu i nic nie pamiętam z tej sztuczki
XD
3 lata temu
nasze czyli kogo ma na myśli lis ?
UsA
3 lata temu
angole to gorszesmiecie niz rumuni.
Tyle
3 lata temu
Szuka kasy
szunaJ
3 lata temu
moja siostra w kanadzie została zaproszona do domu swojej koleżanki na kawę. Ta niosąc zaparzoną kawę niechcący ( być może się potknęła ) wylała na siostry plecy kawę. Siostra zgłosiła ten incydent do swojego ubezpieczyciela i otrzymała jakieś tam pieniądza, jakie tego nie wiem. Nie chciałem wierzyć ale zapewniała że to prawda
bDUscoMH
Asd
3 lata temu
Kolesie z PO nie takie rzeczy z najważniejsza kasta ludzi załatwiali, sedzia na telefon to norma a niewinny jak Sawicka to wysokie standardy : )
KABAN
3 lata temu
400 tys. dolców, czyli jakieś 1200000 zł wydał na leczenie kilku siniaków? Takich cyrków to nawet nie ma w naszym NFZ.
benk
3 lata temu
A mu mamy w PO, Amber Gold i Toruniu tylu Copperfieldów finansowo- budżetowych, że słynny David może się schować.;)
pogromca
3 lata temu
nasz polski copperfield sprawil, ze miliardy zlotych zniknely z ofe i amber gold.
Kutang Klan
3 lata temu
Mi spod chaty zniknął samochód. To dopiero magia.
Realista
3 lata temu
Przeciez od dawno dawna wiadomo ze Copperfield to oszust iluzjonista. na tym polega jego profesja. A zwykli widzowie sie tym podniecaja i maja go za CUDOTWORCE hehehehehe
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić