Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Dagmara Smykla
|

Czechy. Pociąg z 200 pasażerami wjechał w ciężarówkę

39
Podziel się

Czeski pociąg jechał z prędkością 120 km/h, kiedy maszynista zobaczył ciężarówkę uwięzioną między szlabanami na przejeździe. W ostatniej chwili uciekł z kabiny, razem z siedmioma pasażerami trafił do szpitala.

Czechy. Pociąg z 200 pasażerami wjechał w ciężarówkę
(twitter.com, @HasiciPraha)
bFdXddKd

Wypadek sparaliżował ruch kolejowy w czeskiej Pradze. W piątek około godziny 9.30 piętrowy pociąg uderzył w naczepę stojącej na przejeździe ciężarówki. Do katastrofy doszło w 22. dzielnicy. Kiedy maszynista zobaczył przeszkodę, jechał z prędkością 120 km/h, wioząc około 220 pasażerów.

Nie miał czasu na zatrzymanie pociągu. Maszyniście udało się jedynie zmniejszyć prędkość o połowę i w ostatniej chwili uciec z kabiny, ratując swoje życie. Pociąg zatrzymał się 180 metrów za przejazdem.

bFdXddKf

Osiem osób trafiło do szpitala. Wśród nich są maszynista i kierowca ciężarówki. Pociąg po uderzeniu w naczepę częściowo się wykoleił. Lokomotywa ma całkowicie zniszczone czoło, ciężarówka jest zniszczona, a sieć trakcyjna została zerwana.

Serbski kierowca ciężarówki pozostał za kierownicą. Policja podała, że mężczyzna tkwił w samochodzie przez dwie minuty od opuszczenia rogatek do uderzenia pociągu - informuje czeski portal iDNES. Badanie wykazało, że Serb był trzeźwy. Straty oszacowano na około 35 mln koron czeskich.

Zobacz także: Zobacz też: Zaczął wyprzedzać. Ostro się przeliczył
bFdXddKl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bFdXddKG
KOMENTARZE
(39)
artek
2 lata temu
120 km/h to wolny pociąg, więc nie pędził tylko jechał. Poza tym ludziom się śpieszy. Ciekawe dlaczego? Lubia ginąć?
qwerty
2 lata temu
Rogatka !!!!! się zapala to już sie zatrzymujesz !!!
polis
2 lata temu
kolega nizej zapomnial dodac ze szlabany sa tak skonstruowane ze przy taranowaniu nie uszkodza samochodu , bez zastanowienia przy takiej sytuacji odrazu sie go taranuje , co trzeba miec w glowie zeby miedzy rogatkami utknac
bFdXddKH
Autmex
2 lata temu
Za taki numer to 8 lat wiezienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych!!! Trzeba być czubem, żeby zostać między szlabanami!!!
Policjant
2 lata temu
Najpierw się zapalają rogatki potem zamykają się szlabany ! Po drugie 60% "kierowców" to i*****dioci ! Nie szanują drugie uczestnika ruchu tylko sandał byle ja !
sgfvw
2 lata temu
co ludzi blokuje, że nie łamia tych zapór jeśli zostaną zamknięci pomiędzy?, psychika?
Prawda
2 lata temu
Czeski czy z PESY?
Tr
2 lata temu
tyle strat a wystarczyło podnieść jedną rogatkę. Ale co tam koleje państwowe dostaną dotację.
ada
2 lata temu
jasne nie patrzysie na szlaban za 3 stówy tylko ratuje
elipsa
2 lata temu
Logika kierowcy ? Na pewno mnie dojrzy i się zatrzyma Przecież ślepy albo pijany nie jest Taki towarowy szybko nie jedzie. A za zniszczenie szlabanu i uszkodzenie maski szef mi potrąci a może nawet zwolni.
pociągi na au...
2 lata temu
I znowu pociąg "pędził" i wymusił pierwszeństwo na ciężarowce !!!
wse
2 lata temu
W tylnej części lokomotywy jest przygotowany specjalny schron (coś w rodzaju klatki w samochodach rajdowych). Do tego schronu ucieka mnaszynista po zaciągnięciu hamulców, gdy katastrofa jest nieunikniona. Zgnieceniu ulega zwykle tylko przednia część lokomotyw, nawet jak ciężarówka jest mocno przeładowana.
Jezus
2 lata temu
...a kazałem zrobić system GPS dla pociągów... który by dystrybuował dane pozycji pociągów tak żeby każdy programista zrobił aplikacje "gdzie jest pociąg".. i tym samym pokazał kierowcom, czy coś im grozi, czy nie, gdy wjeżdżają na tory...
bFdXddKz
kac
2 lata temu
Nigdy nie zrozumiem dlaczego nie można uciec samochodem spomiędzy szlabanów??? Trzeba byc kierowcą-debilem aby siedzieć w kabinie i czekać na pociąg...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić