o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Eurowizja 2019: Islandia poniesie karę za zachowanie Hatari w finale

92
Podziel się

Organizatorzy Festiwalu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie przekazali, że omówią konsekwencje, jakie poniesie zespół Hatari reprezentujący Islandię. Podczas ogłaszania wyników na finale Eurowizji 2019, muzycy rozwinęli flagi Palestyny.

Islandia na Eurowizji 2019, Hatari
Islandia na Eurowizji 2019, Hatari (twitter.com/SindriHjartar)
bDzOhaKZ

Zespół Hatari zdecydował się podczas finału Eurowizji 2019 na polityczny manifest. Reprezentanci Islandii chcieli wyrazić swoje poparcie dla Palestyny i pokazali do kamery flagi kraju.

Zachowanie artystów nie spodobało się publiczności. Zgromadzeni na widowni widzowie Festiwalu Piosenki Eurowizji zareagowali głośnym buczeniem i gwizdami.

bDzOhaLb

Organizatorzy 64. konkursu Eurowizji wydali oświadczenie. Poinformowali w nim, że omówią konsekwencje działania zespołu Hatari. Ich gest był bowiem pogwałceniem zasady apolityczności Eurowizji.

Konkurs Piosenki Eurowizji jest wydarzeniem apolitycznym i to bezpośrednio zaprzecza zasadom festiwalu. Banery zostały szybko usunięte, a konsekwencje tej akcji zostaną omówione przez zarząd konkursu po finale - napisano w oświadczeniu.

bDzOhaLh

Na polityczny gest podczas finału Eurowizji 2019 zdecydowała się również Madonna. Pod koniec jej występu dwójka występujących z nią tancerzy miała na plecach flagi Izraela i Palestyny. Organizatorzy przyznali, że nie wiedzieli, że taka sytuacja będzie miała miejsce.

Ten element występu nie był obecny na próbach, które zatwierdzały EBU i odpowiedzialny za transmisję nadawca KAN. Konkurs Piosenki Eurowizji to wydarzenie apolityczne i Madonna o tym wiedziała – oświadczyła Europejska Unia Nadawców (EBU).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Margaret: "Wolę występować niż słuchać innych artystów"

bDzOhaLi
bDzOhaLC
KOMENTARZE
(92)
GERWAZY
2 lata temu
Jestem z zawodu muzykiem. Wszystko można powiedzieć o Eurowizji, ale nie to, że jest apolityczna. Co za obłuda...
pepe
2 lata temu
Islandia!!! Brawo Kocham Was.
o to moje zda...
2 lata temu
co ma eurowizja z Izraelem ? przecież to Afryka, więc jaka euro....... i kontrowersyjna jak najbardziej polityczna decyzja o wyborze Izraela na gospodarza. a że widowni czyli izraelitom to się nie spodobało to ich problem
bDzOhaLD
Beton
2 lata temu
Żeby zaistnieć na Eurowizji trzeba koniecznie wyglądać jak dziwadło. Jeszcze lepiej jeśli jest się dziwadłem.
andy
2 lata temu
Palestyno broń się przed mordercami.
Najnowsze komentarze (92)
Polus
2 lata temu
W Skandynawii kochaja Zydow tak samo jak my Polacy:) Kocham Polnoc!!!
xxx
2 lata temu
ONI WSZYSTKO ZROBIĄ ŻEBY WYCIĄGNĄĆ KASĘ , OD KOGOKOLWIEK.NO CÓŻ.... więcej nie napisze....
Brawo
2 lata temu
Brawo, brawo!!! Wreszcie ktoś się budzi. Żydzi muszą znać swoje miejsce i muszą wiedzieć, że wszystkiego nie mogą kupić. Inwazyjna nacja!
Brawo
2 lata temu
Wolna Palestyna! Precz z hegemonią garbatych nosów!
Mistrz Polika...
2 lata temu
drodzy żydzi, jakie konsekwencje wyciągnie żydowizja za mordowanie Palestyńczyków?
Ko123
2 lata temu
Za prawdę konsekwencje !!!!Dramat obudź sie Polsko
Gość
2 lata temu
Żeby komentować to wypadało by mieć jakaś wiedzę na temat eurowizji... Eurowizja to nie konkurs krajów Europy tylko krajów zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców do której Izrael należy od X lat, ma pełne prawo uczestniczyć w konkursie.
WW
2 lata temu
Od dziesięcioleci zy dzi wdzierają się na widownię Eurowizji ze swymi flagami, gdy nie ma ich zespołu w danym finale czy półfinale - i co? Ano nic.
bDzOhaLv
NN
2 lata temu
Okupanta Palestyny flaga zabolała...……..
Jerry
2 lata temu
A od kiedy Izrael leży w europie?
Marek
2 lata temu
Eurowizja jest apolityczna, tak? No, pewnie: Grecja nie głosuje notorycznie na Cypr i vice versa, kraje skandynawskie nie wymieniają się notorycznie punktami między sobą, festiwal zawsze wygrywa faktycznie najlepsza piosenka, a na koncertach nie istnieje coś takiego jak promowanie ideologi gender na bezczelnego. Nie no, to nawet nie jest śmieszne.
sdg
2 lata temu
po pierwsze co robi EUROwizja w izraelu? niech izraelem przestanie zabijac cywilów w palestynie, sprzedawac nielegalnie bron
A to antysemi...
2 lata temu
Dawać tu zaraz $300 mln dla Dżiułisz Werld Kongress za karę!
uuu
2 lata temu
ISLANDIA kocham Was za poglądy........
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić