aktualizacja 

Francja w szoku. Policja publicznie upokorzyła inwalidę

35
Podziel się:

Francuzi są oburzeni brutalnością swoich służb mundurowych. Do sieci trafił film pokazujący dwóch funkcjonariuszy policji, którzy znęcają się psychicznie nad niepełnosprawnym mężczyzną. Całą sytuację nagrał jeden z przechodniów na stacji metra Gare de Lyon w Paryżu.

Francja w szoku. Policja publicznie upokorzyła inwalidę
(Youtube.com, Dailynews7)

Policja chciała wylegitymować niepełnosprawnego mężczyznę. Widać wyraźnie, że nie ma on lewego ramienia ani nóg. Zapytany o dokument tożsamości bez żadnego oporu przedstawił swój dowód osobisty, kartę medyczną, a nawet dokumenty zaświadczające o jego członkostwie w stołecznym klubie rugby. Funkcjonariuszom jednak wyraźnie nie spodobało się, że czarnoskóry mężczyzna nie ma nic na sumieniu, więc oskarżyli go o kradzież telefonu i kazali się rozebrać.

Oskarżyli mnie o kradzież telefonu. Wtedy zacząłem się denerwować. Nie wiedziałem, czego chcą. Zostałem postawiony pod ścianą, a policjanci przeszukiwali mnie od góry do dołu. Zdziwili się, kiedy doszli do nóg. Powiedziałem im wówczas, że są sztuczne, więc wyjęli je i odłożyli na bok. Poczułem się kompletnie upokorzony - powiedział Francois Bagya w rozmowie z telewizją France24.

Oburzony zajściem przechodzień zwrócił policjantom uwagę, jednak ci nie zareagowali. Przełożeni policjantów zapowiedzieli, że wyjaśnią sprawę, jednak ogromna część Francuzów nie wierzy w te zapewnienia i mówi dość. 18 maja w związku z licznymi nadużyciami ze strony francuskiej policji dojdzie do masowych protestów lewicowych organizacji społecznych i politycznych.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić