Wróć na
aktualizacja

Gliwice. Makabryczne znalezisko na polu

135
Podziel się

Straż miejska z Gliwic otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie ciągnącym martwą kozę na sznurku. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleziono dwie martwe kozy oraz szczątki innych zwierząt.

Gliwice. Makabryczne znalezisko na polu
(Straż Miejska w Gliwicach)
bCZLeqXp

Śledztwo od straży miejskiej przejęła policja z Gliwic. Do zdarzenia doszło 13 stycznia. To tego dnia straż miejska w Gliwicach otrzymała anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie, który ciągnął na sznurku martwą kozę. Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że są dwa ciała zwierząt. Nie znaleziono osoby, do której należały kozy.

Teren został odpowiednio zabezpieczony. Poza ciałami kóz na polu w Gliwicach odnaleziono także kości i skóry innych zwierząt.

W związku z tym można domniemywać, że miejsce to jest stałym miejscem nielegalnego pochówku zwierząt. Postępowanie nadal trwa, jest wykonywana analiza weterynaryjna. Sprawdzamy także, czy nie wystąpiło znęcanie nad zwierzętami - powiedział o2 rzecznik gliwickiej policji Marek Słomski.

bCZLeqXr

Zobacz także: Pożary w Australii. Pierwsza taka deklaracja pomocy

Policjanci z Gliwic zebrali dowody, które mają ustalić kto podrzucił zwierzęta na pole. Ustalane są także przyczyny śmierci kóz, zlecona została już sekcja zwłok.

Prawo w Polsce nie dopuszcza do porzucania martwych zwierząt. Zabronione jest zakopywanie ciał na własną rękę na polu czy w ogrodzie. Za złamanie przepisów grozi kara grzywny od 3 do 11 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bCZLeqXS
KOMENTARZE
(135)
babta
9 miesięcy temu
Moje dwa ukochane pieski,które przeżyły 12 i 14 lat,leżą zakopane w moim ogródku,który był miejscem ich zabaw.Nie wyobrażam sobie,żeby było inaczej.Niektóre przepisy są chore
salix207
9 miesięcy temu
Każda szanująca się stadnina ma cmentarz dla padłych koni. Niektórym stawia się nagrobki, utylizacja w rakarni wcale nie jest konieczna,ale w przypadku kotka lub kanarka już tak. Kolejne bezsensowne prawo.
maro
9 miesięcy temu
Moje zwierzaki będę zakopywał w moim ogrodzie i nikomu nic do tego.
bCZLeqXT
NickMój
9 miesięcy temu
W Polsce wszystko jest zabronione. Ale nie wszystkim. Naszego wiernego przyjaciela - piesełka musieliśmy zostawić "do utylizacji", bo nie można go było zakopać na jego ulubionej łące, ale niektórzy mogą sobie pochować bezkarnie ludzkie zwłoki w wybudowanej naprędce ziemiance.
Qpp
9 miesięcy temu
A gdyby ciągnął ciało człowieka to jak byście to opisali... Mega makabryczne??? . Nie popadajmy w skrajności...
Najnowsze komentarze (135)
ciekawa
8 miesięcy temu
A gdzie prezes Kaczynski oddal do utylizacji swoja Fione ?
Renek
8 miesięcy temu
Gdybyście zobaczyli stosy zwierząt czekające na utylizację, to sami wolelibyście swojego ukochanego zwierzaka zakopać w ogródku.
ciekawe
8 miesięcy temu
Kozy czy kota nie wolno pochować na swoim podwórku, milionera już tak?
Anka
8 miesięcy temu
Jakby je poćwiartował i wywalił do zmieszanych to jakby wywalił niezjedzone mięso?
123Renia
8 miesięcy temu
No cóż zwierzaka trzeba utrzymać i mieć za co. Znalazłam w necie dobra i prostą pracę dla każdego, czy to student, matka na wychowawczym, czy etatowiec z marnymi zarobkami, jak ja wcześniej, polecam, bo mi też polecono i czuje sie w obowiązku pomóc innym https://ribmoney.xyz/9259514847436/
gość
8 miesięcy temu
A kto by zwierzęta dręczył jak nie marny gospodarz . Widocznie jakis opój
złośliwy
9 miesięcy temu
cud ,gdy by nie przepisy gatunek ludzki by wymarł...
normalny
9 miesięcy temu
Należy zmienić durne przepisy. Nie dajmy się zwariować.
bCZLeqXL
Janek
9 miesięcy temu
pewnie jakiś arab to widział i zgłosił
Pacjent
9 miesięcy temu
W ośrodku dla psychicznie chorych pacjent ciągnie na sznurku miotełkę do zamiatania. Przechodzący lekarz mówi: Jak się czuje Pikuś ? panie doktorze to przecież miotełka. Po przejściu lekarza, pacjent mówi do miotełki: Pikuś, ale zrobiliśmy go w konia !!!
:(((
9 miesięcy temu
utylizacja zwierzęcia kosztuj, np. utylizacja konia kosztowała niedawno 500 zł. Nie dziwię się, że ludzie omijają prawo...
jamci
9 miesięcy temu
a co zrobić z tymi zwierzętami? Dlatego tak wiele rzeczy robi się u nas poza prawem żeby zachować odrobinę normalności.
Psy holog
9 miesięcy temu
To jest zrozumiałe, że jak koza jest martwa, to sama nie pójdzie, więc trzeba ją jakoś transportować. W tym wypadku; ciągnąc na sznurku.
erty
9 miesięcy temu
Poczekam z umieraniem, jak rodzina będzie mogła moje prochy rozsypać pod moją ulubioną jabłonką. Nie dam się zakopać na żadnym cmentarzu....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić