Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Gliwice. Makabryczne znalezisko na polu

133
Podziel się:

Straż miejska z Gliwic otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie ciągnącym martwą kozę na sznurku. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleziono dwie martwe kozy oraz szczątki innych zwierząt.

Gliwice. Makabryczne znalezisko na polu
(Straż Miejska w Gliwicach)

Śledztwo od straży miejskiej przejęła policja z Gliwic. Do zdarzenia doszło 13 stycznia. To tego dnia straż miejska w Gliwicach otrzymała anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie, który ciągnął na sznurku martwą kozę. Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że są dwa ciała zwierząt. Nie znaleziono osoby, do której należały kozy.

Teren został odpowiednio zabezpieczony. Poza ciałami kóz na polu w Gliwicach odnaleziono także kości i skóry innych zwierząt.

W związku z tym można domniemywać, że miejsce to jest stałym miejscem nielegalnego pochówku zwierząt. Postępowanie nadal trwa, jest wykonywana analiza weterynaryjna. Sprawdzamy także, czy nie wystąpiło znęcanie nad zwierzętami - powiedział o2 rzecznik gliwickiej policji Marek Słomski.

Zobacz także: Zobacz także: Pożary w Australii. Pierwsza taka deklaracja pomocy

Policjanci z Gliwic zebrali dowody, które mają ustalić kto podrzucił zwierzęta na pole. Ustalane są także przyczyny śmierci kóz, zlecona została już sekcja zwłok.

Prawo w Polsce nie dopuszcza do porzucania martwych zwierząt. Zabronione jest zakopywanie ciał na własną rękę na polu czy w ogrodzie. Za złamanie przepisów grozi kara grzywny od 3 do 11 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(133)
ciekawa
3 lata temu
A gdzie prezes Kaczynski oddal do utylizacji swoja Fione ?
Renek
3 lata temu
Gdybyście zobaczyli stosy zwierząt czekające na utylizację, to sami wolelibyście swojego ukochanego zwierzaka zakopać w ogródku.
ciekawe
3 lata temu
Kozy czy kota nie wolno pochować na swoim podwórku, milionera już tak?
123Renia
3 lata temu
No cóż zwierzaka trzeba utrzymać i mieć za co. Znalazłam w necie dobra i prostą pracę dla każdego, czy to student, matka na wychowawczym, czy etatowiec z marnymi zarobkami, jak ja wcześniej, polecam, bo mi też polecono i czuje sie w obowiązku pomóc innym https://ribmoney.xyz/9259514847436/
gość
3 lata temu
A kto by zwierzęta dręczył jak nie marny gospodarz . Widocznie jakis opój
złośliwy
3 lata temu
cud ,gdy by nie przepisy gatunek ludzki by wymarł...
normalny
3 lata temu
Należy zmienić durne przepisy. Nie dajmy się zwariować.
Janek
3 lata temu
pewnie jakiś arab to widział i zgłosił
Pacjent
3 lata temu
W ośrodku dla psychicznie chorych pacjent ciągnie na sznurku miotełkę do zamiatania. Przechodzący lekarz mówi: Jak się czuje Pikuś ? panie doktorze to przecież miotełka. Po przejściu lekarza, pacjent mówi do miotełki: Pikuś, ale zrobiliśmy go w konia !!!
:(((
3 lata temu
utylizacja zwierzęcia kosztuj, np. utylizacja konia kosztowała niedawno 500 zł. Nie dziwię się, że ludzie omijają prawo...
jamci
3 lata temu
a co zrobić z tymi zwierzętami? Dlatego tak wiele rzeczy robi się u nas poza prawem żeby zachować odrobinę normalności.
Psy holog
3 lata temu
To jest zrozumiałe, że jak koza jest martwa, to sama nie pójdzie, więc trzeba ją jakoś transportować. W tym wypadku; ciągnąc na sznurku.
erty
3 lata temu
Poczekam z umieraniem, jak rodzina będzie mogła moje prochy rozsypać pod moją ulubioną jabłonką. Nie dam się zakopać na żadnym cmentarzu....
#rt
3 lata temu
Czyli jak zdechnie zwierzątko... Chomik to muszę lecieć do prezydenta... Tak?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić