o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Gliwice. Makabryczne znalezisko na polu

135
Podziel się

Straż miejska z Gliwic otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie ciągnącym martwą kozę na sznurku. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleziono dwie martwe kozy oraz szczątki innych zwierząt.

Gliwice. Makabryczne znalezisko na polu
(Straż Miejska w Gliwicach)
bDJMKNsl

Śledztwo od straży miejskiej przejęła policja z Gliwic. Do zdarzenia doszło 13 stycznia. To tego dnia straż miejska w Gliwicach otrzymała anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie, który ciągnął na sznurku martwą kozę. Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że są dwa ciała zwierząt. Nie znaleziono osoby, do której należały kozy.

Teren został odpowiednio zabezpieczony. Poza ciałami kóz na polu w Gliwicach odnaleziono także kości i skóry innych zwierząt.

W związku z tym można domniemywać, że miejsce to jest stałym miejscem nielegalnego pochówku zwierząt. Postępowanie nadal trwa, jest wykonywana analiza weterynaryjna. Sprawdzamy także, czy nie wystąpiło znęcanie nad zwierzętami - powiedział o2 rzecznik gliwickiej policji Marek Słomski.

bDJMKNsn
Zobacz także: Zobacz także: Pożary w Australii. Pierwsza taka deklaracja pomocy

Policjanci z Gliwic zebrali dowody, które mają ustalić kto podrzucił zwierzęta na pole. Ustalane są także przyczyny śmierci kóz, zlecona została już sekcja zwłok.

Prawo w Polsce nie dopuszcza do porzucania martwych zwierząt. Zabronione jest zakopywanie ciał na własną rękę na polu czy w ogrodzie. Za złamanie przepisów grozi kara grzywny od 3 do 11 tysięcy złotych.

bDJMKNst

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bDJMKNsO
KOMENTARZE
(135)
babta
rok temu
Moje dwa ukochane pieski,które przeżyły 12 i 14 lat,leżą zakopane w moim ogródku,który był miejscem ich zabaw.Nie wyobrażam sobie,żeby było inaczej.Niektóre przepisy są chore
salix207
rok temu
Każda szanująca się stadnina ma cmentarz dla padłych koni. Niektórym stawia się nagrobki, utylizacja w rakarni wcale nie jest konieczna,ale w przypadku kotka lub kanarka już tak. Kolejne bezsensowne prawo.
maro
rok temu
Moje zwierzaki będę zakopywał w moim ogrodzie i nikomu nic do tego.
bDJMKNsP
NickMój
rok temu
W Polsce wszystko jest zabronione. Ale nie wszystkim. Naszego wiernego przyjaciela - piesełka musieliśmy zostawić "do utylizacji", bo nie można go było zakopać na jego ulubionej łące, ale niektórzy mogą sobie pochować bezkarnie ludzkie zwłoki w wybudowanej naprędce ziemiance.
Qpp
rok temu
A gdyby ciągnął ciało człowieka to jak byście to opisali... Mega makabryczne??? . Nie popadajmy w skrajności...
Najnowsze komentarze (135)
ciekawa
rok temu
A gdzie prezes Kaczynski oddal do utylizacji swoja Fione ?
Renek
rok temu
Gdybyście zobaczyli stosy zwierząt czekające na utylizację, to sami wolelibyście swojego ukochanego zwierzaka zakopać w ogródku.
ciekawe
rok temu
Kozy czy kota nie wolno pochować na swoim podwórku, milionera już tak?
Anka
rok temu
Jakby je poćwiartował i wywalił do zmieszanych to jakby wywalił niezjedzone mięso?
123Renia
rok temu
No cóż zwierzaka trzeba utrzymać i mieć za co. Znalazłam w necie dobra i prostą pracę dla każdego, czy to student, matka na wychowawczym, czy etatowiec z marnymi zarobkami, jak ja wcześniej, polecam, bo mi też polecono i czuje sie w obowiązku pomóc innym https://ribmoney.xyz/9259514847436/
gość
rok temu
A kto by zwierzęta dręczył jak nie marny gospodarz . Widocznie jakis opój
złośliwy
rok temu
cud ,gdy by nie przepisy gatunek ludzki by wymarł...
normalny
rok temu
Należy zmienić durne przepisy. Nie dajmy się zwariować.
bDJMKNsH
Janek
rok temu
pewnie jakiś arab to widział i zgłosił
Pacjent
rok temu
W ośrodku dla psychicznie chorych pacjent ciągnie na sznurku miotełkę do zamiatania. Przechodzący lekarz mówi: Jak się czuje Pikuś ? panie doktorze to przecież miotełka. Po przejściu lekarza, pacjent mówi do miotełki: Pikuś, ale zrobiliśmy go w konia !!!
:(((
rok temu
utylizacja zwierzęcia kosztuj, np. utylizacja konia kosztowała niedawno 500 zł. Nie dziwię się, że ludzie omijają prawo...
jamci
rok temu
a co zrobić z tymi zwierzętami? Dlatego tak wiele rzeczy robi się u nas poza prawem żeby zachować odrobinę normalności.
Psy holog
rok temu
To jest zrozumiałe, że jak koza jest martwa, to sama nie pójdzie, więc trzeba ją jakoś transportować. W tym wypadku; ciągnąc na sznurku.
erty
rok temu
Poczekam z umieraniem, jak rodzina będzie mogła moje prochy rozsypać pod moją ulubioną jabłonką. Nie dam się zakopać na żadnym cmentarzu....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić