aktualizacja 

Gliwice. Makabryczne znalezisko na polu

216

Straż miejska z Gliwic otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie ciągnącym martwą kozę na sznurku. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleziono dwie martwe kozy oraz szczątki innych zwierząt.

Gliwice. Makabryczne znalezisko na polu
(Straż Miejska w Gliwicach)

Śledztwo od straży miejskiej przejęła policja z Gliwic. Do zdarzenia doszło 13 stycznia. To tego dnia straż miejska w Gliwicach otrzymała anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie, który ciągnął na sznurku martwą kozę. Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że są dwa ciała zwierząt. Nie znaleziono osoby, do której należały kozy.

Teren został odpowiednio zabezpieczony. Poza ciałami kóz na polu w Gliwicach odnaleziono także kości i skóry innych zwierząt.

W związku z tym można domniemywać, że miejsce to jest stałym miejscem nielegalnego pochówku zwierząt. Postępowanie nadal trwa, jest wykonywana analiza weterynaryjna. Sprawdzamy także, czy nie wystąpiło znęcanie nad zwierzętami - powiedział o2 rzecznik gliwickiej policji Marek Słomski.

Zobacz także: Zobacz także: Pożary w Australii. Pierwsza taka deklaracja pomocy

Policjanci z Gliwic zebrali dowody, które mają ustalić kto podrzucił zwierzęta na pole. Ustalane są także przyczyny śmierci kóz, zlecona została już sekcja zwłok.

Prawo w Polsce nie dopuszcza do porzucania martwych zwierząt. Zabronione jest zakopywanie ciał na własną rękę na polu czy w ogrodzie. Za złamanie przepisów grozi kara grzywny od 3 do 11 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić