Radosław Opas
Radosław Opas|

Gwiazdor "Gry o tron" został najsilniejszym człowiekiem w Europie

59

Hafthor Bjornsson, grający "Górę" w serialu "Gra o Tron", zajął pierwsze miejsce w zawodach na najsilniejszego człowieka w Europie. Dokonał tego piąty raz z rzędu.

(Getty Images)

Bjornsson pochodzi z Islandii. Na turniej odbywający się 6 kwietnia 2019 r. w Leeds w Anglii, przyjeżdżał jako obecny mistrz, dlatego, że 4 poprzednie edycje konkursu, tak jak i tegoroczną, również skończył na 1. miejscu. Co więcej, w 2018 roku wygrał również zawody na najsilniejszego człowieka w skali świata.

Gwiazdor "Gry o tron" uniósł ogromne ciężary. Wykonał m.in. 10 powtórzeń martwego ciągu ze sztangą o wadze 350 kg. Sędziowie ocenili, że jego przewaga wynosiła 4,5 pkt. Na niesamowitą siłę, jaką posiada 30-latek, z pewnością ma wpływ dieta, którą na co dzień stosuje. Islandczyk zjada dziennie bowiem niemal aż 12 tys. kcal.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Drugie miejsce w konkursie zajął Polak. Pochodzący z Chlebowa Mateusz Kieliszkowski przez całe zawody dotrzymywał kroku "Górze", o zwycięstwie zdecydowały jednak detale, przez co polski strongman musiał zadowolić się srebrnym medalem - podaje serwis giants-live.com.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.