REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła16.08.19 (20:50)

Horror w Nowej Zelandii. Mężczyzna zastrzelony, kobieta ledwo uciekła

Tragedia rozegrała się podczas wycieczki pary po Nowej Zelandii. Nieznany, uzbrojony mężczyzna wtargnął do kampera i zabił jego kierowcę. Kobieta, która była świadkiem zabójstwa, zdołała uciec i powiadomić policję. Wciąż nie udało się pojmać sprawcy.
Bee Cj B / Facebook.com

Sean McKinnon z południowo-zachodniej Wiktorii i jego kanadyjska dziewczyna spali w Te Toto Gorge Carpark w Raglanie na północnym wybrzeżu Nowej Zelandii. Około 3 nad ranem do ich kampera wdarł się uzbrojony mężczyzna i zażądał kluczyków od pojazdu. Chwilę później strzelił do Seana. W tym czasie jego partnerce udało się uciec. Przestraszona kobieta przebiegła kilka kilometrów, by o wszystkim powiadomić policję.

Funkcjonariusze przybyli na miejsce, jednak po samochodzie i mordercy nie było śladu. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Około godziny 8 nad ranem odnaleziono vana z ciałem turysty w środku. Na razie nie wiadomo, czy zmarł natychmiast po postrzale, czy kilka godzin później w wyniku powikłań.

REKLAMA

To tragiczne wydarzenie. Chcę zapewnić społeczeństwo, że ciężko pracujemy nad tym, aby zlokalizować przestępcę. To nasz absolutny priorytet. Gdy dostępnych będzie więcej szczegółów, podamy to do wiadomości. Gdzieś w społeczeństwie jest ktoś, kto zna przestępcę. Prosimy go o natychmiastowy kontakt z policją - powiedział inspektor Graham Pitkethley.

Zobacz także: Nowa podwodna broń Korei

Obywatele Nowej Zelandii są przerażeni, wiedząc, że po kraju krąży uzbrojony morderca. Jednocześnie oburza ich fakt, że w Nowej Zelandii można posiadać broń. Do tego roku, po otrzymaniu specjalnej licencji, obywatelom wolno było kupować strzelby, pistolety czy rewolwery bez większych ograniczeń. W tym momencie trudno jest nawet sprawdzić, kto je posiada i w jakiej liczbie.

Po strzelaninie w Christchurch zaostrzono przepisy dotyczące tej kwestii, jednak wciąż nie zniesiono całkiem pozwoleń na broń. Szacuje się, że na początku 2019 w rękach Nowozelandczyków było około 1,2 miliona sztuk broni palnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij