Ile zaoszczędzimy, jeżdżąc elektrycznymi samochodami?

5

Samochody, które nie potrzebują kierowcy, by dojechać do celu, to niewątpliwie przyszłość motoryzacji. Na rozwoju tej technologii każdy może zaoszczędzić tysiące.

Ile zaoszczędzimy, jeżdżąc elektrycznymi samochodami?
(en.wikipedia.org)

Zaoszczędzimy czas i pieniądze. Według raportu opublikowanego przez firmę Vendigital, dzięki zmianie technologicznej coraz mniej ludzi będzie kupowało prywatne samochody. Możliwość taniego i krótkookresowego wynajmu elektronicznych aut ma przynieść nawet do 3 tys. funtów (ponad 15 tys. złotych) oszczędności rocznie. Kwotę obliczono na podstawie średnich wydatków brytyjskiej rodziny przemierzającej około 13 tys. kilometrów w ciągu roku.

Samochody staną się nowym centrum rozrywki. Nie będzie trzeba uważać na to, co dzieje się na drodze, a więc czas spędzany w aucie zostanie wykorzystany w inny sposób. Poza tym użytkownicy dróg jeżdżący zautomatyzowanymi samochodami zaoszczędzą wiele przestrzeni. Takie pojazdy są mniejsze, więc według wyliczeń brytyjskiego express.co.uk, tylko w Wielkiej Brytanii zajmą aż o 400 kilometrów kwadratowych przestrzeni mniej.

Na drogach zginie miej osób. Twórcy raportu zdają się pokładać dużą wiarę w komputerowych kierowcach. Ich obecność na drogach ma zmniejszyć liczbę wypadków do zera.

Autor: Antek Kwiatecki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić