REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka23.10.19 (19:14)

Irak błaga ONZ o wyrzucenie nieautoryzowanych sił USA z kraju

Rząd Iraku szuka międzynarodowej pomocy po tym, jak amerykańskie wojska wycofały się z Syrii i wkroczyły do zachodniego Iraku bez upoważnienia. Bagdad podejmuje obecnie kroki prawne przeciwko nieproszonej obecności.
Forum

Premier Iraku Adil Abdul-Mahdi przekazał, że Bagdad nie zezwolił wojskom USA na pozostanie w kraju. Wezwał ONZ do reakcji w tej sprawie.

Zwracamy się do społeczności międzynarodowej i Organizacji Narodów Zjednoczonych o wykonanie swoich ról w tej sprawie - powiedział premier Iraku.

REKLAMA

Waszyngton usunął swoje wojska z północnej Syrii, co skutkowało ofensywą Turcji przeciwko Kurdom. Sekretarz obrony USA Mark Esper powiedział, że siły amerykańskie z Syrii wykorzystają Irak do przygotowania się do powrotu do domu, i zapewnił, że celem nie jest „pozostanie w Iraku na czas nieokreślony”. Nie określił jednak, jak długo tam będą.

W Iraku stacjonuje już 5000 amerykańskich żołnierzy w ramach porozumienia z rządem irackim. Wielu mieszkańców uważa je za kontynuację okupacji po katastrofalnej inwazji na Irak w 2003 r.

Zobacz także: "Amerykanie przecierali oczy ze zdumienia". Weteran wojenny o absurdach misji w Iraku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij