Dagmara Smykla
|

Iran: "USA chciało znieść sankcje. Odmówiliśmy"

91 reakcji
0
0
91
Podziel się

Prezydent Iranu Hassan Rouhani twierdzi, że władze Stanów Zjednoczonych chciały podjąć z nim negocjacje nawet za cenę zniesienia wszystkich sankcji wobec Teheranu.

Iran: "USA chciało znieść sankcje. Odmówiliśmy"
(Getty Images, Mikhail Svetlov)

Teheran miał odrzucić ofertę USA. Prezydent Iranu Hassan Rouhani wrócił do kraju po spotkaniu Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. W piątek ogłosił, że Stany Zjednoczone oferowały mu zniesienie sankcji wobec Teheranu.

Dyskutowaliśmy o tym, które sankcje zostałyby zniesione i przedstawiciele USA jasno sugerowali, że chodzi o wszystkie - twierdzi Hassan Rouhani.

Prezydent Iranu ogłosił, że nie przyjął tej propozycji. Rouhani stwierdził, że jest gotowy do negocjacji, ale nie podobała mu się atmosfera "sankcji i nacisków", która panowała w czasie spotkania. Podkreśla, że rozmawiał z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych pod naciskiem Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji.

Propozycja była nie do zaakceptowania w toksycznej atmosferze presji, w atmosferze sankcji i napięcia. Chcemy negocjować z Amerykanami, ale trudno przewidzieć, jaki będzie koniec tych negocjacji - powiedział prezydent Iranu cytowany przez agencję Reuters.

Wojna między USA i Iranem wydaje się coraz bardziej prawdopodobna. Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na porozumienie i ocieplenie stosunków. Donald Trump miał spotkać się nawet z prezydentem Iranu aby zaoferować Republice Islamskiej specjalną linię kredytową.

Pogorszenie relacji nastąpiło po atakach na saudyjskie rafinerie. 14 września do ostrzału użyto ponad 20 dronów i tuzina rakiet manewrujących. Do ataku przyznał się jemeński ruch Hutu. Amerykańscy eksperci uważają jednak, że został on "z bardzo dużym prawdopodobieństwem" przeprowadzony z bazy w Iranie przy granicy z Irakiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

91
0
0
KOMENTARZE
(91)
FILUTEK z Lub...
5 miesięcy temu
amerykańscy eksperci twierdzili nawet że Irak ma broń masowego rażenia!
zaqaz
5 miesięcy temu
Taaa.... amerykańskie eksperty! "Z bardzo dużym prawdopodobieństwem" wiedzieli, że Saddam Husajn ma broń chemiczną.
Ndjfurjf
5 miesięcy temu
Wojny nie będzie!! A dla tego że USA wiedzą że jak zaatakują Iran dojdzie do podwyższenia cen ropy i cen na całym świecie . A to dla całej gospodarki i Panstw było by katastrofalne...
?@?
5 miesięcy temu
Tacy sami spece jak z bronią chemiczną w Iraku? Milion dolarów naciągaczowi za zdjęcie cysterny? Tacy spece? Zniszczyli kraj, wybili ludzi, rozwalili muzea z biblijnymi eksponatami. Po co?
As
5 miesięcy temu
Iran należy do tzw. „Osi zła”, którą kowboje wymyślili sobie już dawno temu, dlatego zostanie zaatakowany. Następna będzie Korea. Gdyby Wuj Sam nie prowadził wojen, to już dawno by zbankrutował. Na pokojowe rozwiązanie konfliktu nie pozwolą tez żydowscy banksterzy, którzy udzielają Wujkowi pożyczek.
Najnowsze komentarze (91)
dVNafhg
4 miesiące temu
Jak to? W dobie tak wysoko rozwiniętej technologii i siatki szpiegowskiej Mosadu Amerykanie nie wiedzą kto zorganizował nalot? To skandal!
DzT
5 miesięcy temu
FILUTEK ma 21 odpowiedzi a wyświetlają się tylko 3.
ministrant
5 miesięcy temu
pamiętacie jak Ukrainie zagwarantowano bezpieczeństwo za oddanie broni atomowej po ZSRR
łolo
5 miesięcy temu
Z bardzo dużym prawdopodobieństwem amerykanie kłamią.
dr Amen
5 miesięcy temu
ONZ to bagno. Czas by Polska je opuściła.
Andreas
5 miesięcy temu
Ameryka jeszcze wojny niewygrała i nie wygra 🤣🤣🤣
wiw
5 miesięcy temu
Wiewiura Może po wyborach, gdy ameryka będzie miała nowego prezydenta. Donaldowi już nikt nie wierzy. Przegrał swoją prezydencką szansę już na samym początku swojej kadencji. teraz już tylko niecała półtora roku agoni i po meczu. Nowy prezydent - nowa szansa dla USA.
Młot
5 miesięcy temu
USA chce wywołać wojnę z Iranem i cały czas propaguje jak to Iran jest winny wszystkiego i trzeba go powstrzymać choćby fakty mówiły inaczej i kto inny przyznawał się do winy, dlatego nie powinnyśmy popierać tych działań przeciw Iranowi ale jak zwykle nasi ślepo polecą za USA nawet jeśli sprawa nie była by prawa.
babuch
5 miesięcy temu
Może bym się zgodził, ale n ie podobał mi się kolor garnituru Trupa. Buaha,ha,ha... Jakie jeszcze głupoty wymyślą ci zajadli starcy ?
Jerzy
5 miesięcy temu
Za wszystkimi niepokojami na świecie stoi PARSZYWE PLEMIE.
jAS
5 miesięcy temu
IRAN JASNO SIE WYRAZIŁ . WOJNY NIE BĘDZIE ,BO W PRZYPADKU ZAATAKOWANIA IRANU ZLIKWIDOWANY ZOSTANIE NATYCHMIAST IZRAEL ,
ad vocem
5 miesięcy temu
Kiedy na sprzedaź pustynia Negev , za ile i w jakiej walucie?
peace
5 miesięcy temu
nie ufać im, zniosą na chwile sankcje, rozbroją Iran a pozniej go zajmą jak prawie caly bliski wschod
vanhorne
5 miesięcy temu
Amerykanie wraz z Izraelem zorganizowali atak na wtc, by miec pretekst do zaatakowania Afganistanu, a teraz kombinuja by znalesc sposob na poparcie miedzynarodowe dla swojego ataku na Iran
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić