Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Iran: "USA chciało znieść sankcje. Odmówiliśmy"

91
Podziel się:

Prezydent Iranu Hassan Rouhani twierdzi, że władze Stanów Zjednoczonych chciały podjąć z nim negocjacje nawet za cenę zniesienia wszystkich sankcji wobec Teheranu.

Iran: "USA chciało znieść sankcje. Odmówiliśmy"
(Getty Images, Mikhail Svetlov)

Teheran miał odrzucić ofertę USA. Prezydent Iranu Hassan Rouhani wrócił do kraju po spotkaniu Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. W piątek ogłosił, że Stany Zjednoczone oferowały mu zniesienie sankcji wobec Teheranu.

Dyskutowaliśmy o tym, które sankcje zostałyby zniesione i przedstawiciele USA jasno sugerowali, że chodzi o wszystkie - twierdzi Hassan Rouhani.

Prezydent Iranu ogłosił, że nie przyjął tej propozycji. Rouhani stwierdził, że jest gotowy do negocjacji, ale nie podobała mu się atmosfera "sankcji i nacisków", która panowała w czasie spotkania. Podkreśla, że rozmawiał z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych pod naciskiem Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji.

Zobacz także: Zobacz też: Izrael pręży muskuły. Wyniki tajemnicznych testów na Alasce

Propozycja była nie do zaakceptowania w toksycznej atmosferze presji, w atmosferze sankcji i napięcia. Chcemy negocjować z Amerykanami, ale trudno przewidzieć, jaki będzie koniec tych negocjacji - powiedział prezydent Iranu cytowany przez agencję Reuters.

Wojna między USA i Iranem wydaje się coraz bardziej prawdopodobna. Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na porozumienie i ocieplenie stosunków. Donald Trump miał spotkać się nawet z prezydentem Iranu aby zaoferować Republice Islamskiej specjalną linię kredytową.

Pogorszenie relacji nastąpiło po atakach na saudyjskie rafinerie. 14 września do ostrzału użyto ponad 20 dronów i tuzina rakiet manewrujących. Do ataku przyznał się jemeński ruch Hutu. Amerykańscy eksperci uważają jednak, że został on "z bardzo dużym prawdopodobieństwem" przeprowadzony z bazy w Iranie przy granicy z Irakiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(91)
dVNafhg
3 lata temu
Jak to? W dobie tak wysoko rozwiniętej technologii i siatki szpiegowskiej Mosadu Amerykanie nie wiedzą kto zorganizował nalot? To skandal!
DzT
3 lata temu
FILUTEK ma 21 odpowiedzi a wyświetlają się tylko 3.
ministrant
3 lata temu
pamiętacie jak Ukrainie zagwarantowano bezpieczeństwo za oddanie broni atomowej po ZSRR
łolo
3 lata temu
Z bardzo dużym prawdopodobieństwem amerykanie kłamią.
dr Amen
3 lata temu
ONZ to bagno. Czas by Polska je opuściła.
Andreas
3 lata temu
Ameryka jeszcze wojny niewygrała i nie wygra 🤣🤣🤣
wiw
3 lata temu
Wiewiura Może po wyborach, gdy ameryka będzie miała nowego prezydenta. Donaldowi już nikt nie wierzy. Przegrał swoją prezydencką szansę już na samym początku swojej kadencji. teraz już tylko niecała półtora roku agoni i po meczu. Nowy prezydent - nowa szansa dla USA.
Młot
3 lata temu
USA chce wywołać wojnę z Iranem i cały czas propaguje jak to Iran jest winny wszystkiego i trzeba go powstrzymać choćby fakty mówiły inaczej i kto inny przyznawał się do winy, dlatego nie powinnyśmy popierać tych działań przeciw Iranowi ale jak zwykle nasi ślepo polecą za USA nawet jeśli sprawa nie była by prawa.
babuch
3 lata temu
Może bym się zgodził, ale n ie podobał mi się kolor garnituru Trupa. Buaha,ha,ha... Jakie jeszcze głupoty wymyślą ci zajadli starcy ?
Jerzy
3 lata temu
Za wszystkimi niepokojami na świecie stoi PARSZYWE PLEMIE.
jAS
3 lata temu
IRAN JASNO SIE WYRAZIŁ . WOJNY NIE BĘDZIE ,BO W PRZYPADKU ZAATAKOWANIA IRANU ZLIKWIDOWANY ZOSTANIE NATYCHMIAST IZRAEL ,
ad vocem
3 lata temu
Kiedy na sprzedaź pustynia Negev , za ile i w jakiej walucie?
peace
3 lata temu
nie ufać im, zniosą na chwile sankcje, rozbroją Iran a pozniej go zajmą jak prawie caly bliski wschod
vanhorne
3 lata temu
Amerykanie wraz z Izraelem zorganizowali atak na wtc, by miec pretekst do zaatakowania Afganistanu, a teraz kombinuja by znalesc sposob na poparcie miedzynarodowe dla swojego ataku na Iran
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić