REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla12.06.18 (17:09)

Jak wygląda Bóg? Opublikowano wyniki dziwacznego badania

Poproszono 511 amerykańskich chrześcijan, aby wybrali "boskie rysy" z setek par twarzy.
University of North Carolina

Bóg ma twarz młodzieńca o nieco kobiecych rysach. Przynajmniej taki obraz Boga mają amerykańscy chrześcijanie, którzy wzięli udział w eksperymencie psychologów z University of North Carolina w Chapel Hill, informuje "Daily Mail". Wyniki badań publikowano w czasopiśmie "PLOS One". Wygląda na to, że wizerunek starca z długą brodą odszedł już do lamusa.

Bóg upolityczniony. Okazuje się, że na postrzeganie Stwórcy duży wpływ mają poglądy polityczne badanych. Osoby o lewicowych przekonaniach wyobrażają sobie Boga jako zniewieściałego młodego mężczyznę o miłym obliczu. Wersja konserwatystów jest znacznie bardziej męska i nieco groźna.

REKLAMA

Wpływ na wizerunek miał też własny wygląd. Osoby młodsze wyobrażają sobie młodszego Boga, a deklarujące zadowolenie ze swojego wyglądu - atrakcyjniejszego. Cechy wynikające z własnego pochodzenia etnicznego także przekładały się na wizerunek Boga.

Zobacz także: Skąd się wziął kult Jahwe?

Ludzie często przypisują swoje przekonania i cechy innym, a nasze badanie pokazuje, że wyobrażenie Boga nie jest wyjątkiem. Ludzie wierzą w Boga, który nie tylko myśli, lecz także wygląda jak oni - powiedział profesor Kurt Gray, główny autor badań.

Szkic powstał po przebadaniu 511 amerykańskich chrześcijan. Uczestnikom pokazano setki losowo dobranych par twarzy, z których za każdym razem musieli wybrać tę, która jest bliższa ich wyobrażeniu Boga. Badacze połączyli najczęściej wybierane twarze i w ten sposób powstało "oblicze Boga".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij