Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Jeremy Clarkson jednak to zrobił. Jest finał głośnej afery

17
Podziel się

Clarkson dopiero teraz oficjalnie przeprosił Oisina Tymona. Rok temu krewki prezenter zaatakował asystenta producenta "Top Gear".

Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson (East News, Splash News)

Przyczyną złego humoru Clarksona miał być brak możliwości zjedzenia ciepłego posiłku. Wszystko działo się podczas kręcenia jednego z odcinków programu. Brytyjczyk miał nawrzeszczeć na całą ekipę, a następnie uderzyć Tymona na tyle mocno, że rozciął mu wargę.

Prowadzący "Top Gear" został wtedy błyskawicznie zawieszony przez BBC. Co ciekawe, Clarkson miał sam powiadomić Danny’ego Cohena, szefa telewizji, o całym zajściu. Ostatecznie Jeremy został zwolniony, a w ślad za nim program opuścili również James May i Richard Hammond. BBC zdecydowało jednak, że będzie kontynuować kręcenie programu z nową ekipą prowadzących.

Oisin Tymon pozwał Clarksona oraz BBC dopiero w listopadzie 2015 roku. Pochodzący z Irlandii Tymon twierdził, że padł ofiarą dyskryminacji na tle narodowościowym. Po czterech miesiącach procesu stronom udało się jednak dojść do porozumienia. Jeremy Clarkson musi zapłacić Irlandczykowi 100 tysięcy funtów, czyli ponad 550 tysięcy złotych.

Teraz Clarkson wystosował specjalne oświadczenie w sprawie Tymona. Za pośrednictwem reprezentującej go kancelarii prawniczej oświadczył, że "pragnie po raz kolejny przeprosić Oisina Tymona za swoje zachowanie i jego fatalne w skutkach następstwa". Zapewnił także, że do incydentu w żadnym wypadku nie doszło z winy Tymona oraz wyraził ubolewanie z powodu prześladowań, których członek ekipy doznał po nagłośnieniu sprawy.

KOMENTARZE
(17)
Stig
6 lat temu
Ten Klakierson to stary nazista i krypto gej. Wydaje mu się że wszystko może, a tu ups :) trafiła kosa na kamień. Nazistów należy tępić. On jest do tego rasistą, jest wiele jego wypowiedzi rasistowskich, nazistowskich w programach, oraz książkach.
mowa nienawis...
6 lat temu
I to jest sposob!!! S...lic robote, wq...c kogos na tyle zeby dal w dziub i skasowac za to 100k funtow. Teraz czekac tylko jak wszyscy zaczna pracowac jak Flimony.
roman
6 lat temu
Clarkson jest spoko
profesorekml
6 lat temu
U nas też kiedyś było parę podobnych V Max, gdzie był Młody Zientarski z Ojcem. Pasjonaci ( jeśli dobrze pamiętam ), jakiś program z Wisławskim, ale najdłużej V Max się utrzymał, jeśli dobrze pamiętam. Teraz programy motoryzacyjne prowadzą aktorzy, i nie ma od dawna programu, który był by prowadzony przez pasjonatów, znawców, albo kierowców rajdowych :D
profesorekml
6 lat temu
Byli, i są profesjonalistami, oraz pasjonatami. Jeśli dobrze pamiętam, można ich oglądać na BBC Brit.
sarsa
6 lat temu
odgrzewany kotlet nie smakuje tak samo ,,,tylko oni potrafili rozbawić i pokazać nam coś ciekawego zarazem,ja uwielbiam własnie to trio,,
poland
6 lat temu
BBC straci dużo na oglądalności Top Gear z nowymi prowadzącymi.Ta trójka była PROFESJONALISTAMI w tym co robili. Bez nich to już nie to samo. Żałuję że już więcej ich nie zobaczę.
00
6 lat temu
pozdro dla Stica !! :D
PPppPP
6 lat temu
nowa brygada to ju nie to samo. pozdro dla tych co sadza tak samo. yo.
Endriu 1985
6 lat temu
Ci Nowi prowadzacy to jakas FARSA I ZENADA !!!! Zadam powrotu starych prowadzacych !!!!!!
marek
6 lat temu
ma za duzo pieniedzy i wydaje mu sie ze moze wszystko
Tedy
6 lat temu
i każdy się cieszy. Clarkson ma nowy program gdzie ma większą swobodę wypowiedzi i zarabia znacznie więcej a Tymon zarobił 100 tys. :)
kane
6 lat temu
ach więc to było na tle narodowościowym?a ja myślałem , że wkurzył się po ludzku, że nie ma ciepłego żarcia...
azar
6 lat temu
Ja tam lubię Clarksona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić