o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Jest życie w kosmosie

90
Podziel się

Jeśli chodzi o życie w kosmosie, to naukowcy szukają go głównie w wodzie. Coraz bardziej wskazane jest jednak inne podejście.

Jest życie w kosmosie
(NASA)
bDTIFqKZ

Do takich wniosków doszli naukowcy z Cornell University w USA. Wzięli pod lupę największy księżyc Saturna, Tytana. Ich zdaniem może tam być życie, które jest w stanie przetrwać w niskiej temperaturze i z ograniczonym dostępem światła.

Odpowiednie warunki zapewnia cyjanowodór. Związek ten może ewoluować w różnego rodzaju polimery, co według naukowców sprawia, że jest dobrym katalizatorem dla powstawania życia.

Badania oparte na danych NASA. Po wprowadzeniu ich do komputera komputera, potwierdziły te przypuszczenia. Tezę o tym, że na Tytanie może być życie, wspiera też teoria, że cyjanowodór dał początek organizmom na Ziemi.

bDTIFqLb

Jeśli jednak myślicie, że przeprowadzimy się na księżyc Saturna, to chłodzimy wasz entuzjazm. Atmosfera zawiera m.in. metan i jest zbyt toksyczna, aby ludzie mogli tam funkcjonować.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bDTIFqLC
KOMENTARZE
(90)
Jan73
5 lata temu
Najpierw przestac robić wojny na swiecie i dopiero zdobywac kosmos . Tyle że ludzkie miernoty nie wystaja ponad swoje EGO . Do dooopy to wszystko .
Paolito
5 lata temu
Najlepszym dowodem na istnienie INTELIGENTNYCH FORM ŻYCIA w kosmosie jest to, że UNIKAJĄ Z NAMI KONTAKTU.... My jesteśmy dla nich jak dla człowieka grzechotnik....
Lukoil
5 lata temu
W Polsce też się nie da żyć, panują tu ekstremalne warunki, ale jakoś dajemy radę
bDTIFqLD
Johny
5 lata temu
Poślijcie tam Tuska z Kaczyńskim. Za kilka lat życia nie będzie. A na Saturnie zrobi się dziura budżetowa i ktoś wyprzeda pierścienie.
ŻENADA
5 lata temu
Tytuł newsa zanim klikniesz: JEST ŻYCIE W KOSMOSIE!! Treść jak już wejdziesz: Naukowcom wydaje się, że tam MOŻE BYĆ życie.
Najnowsze komentarze (90)
Viola
5 lata temu
Dla otwartych umysłów - steward swerdlow - polecam
Polak1
5 lata temu
Jezeli chodzi o toksycznosc metanu, to mamy na ziemi zwiazki o zdecydowanie wiekszej toksycznosci. Proponuje autorowi, przeczytanie troszke na temat metanu i innych zwiazkow weglowodorowych. Napewno jego zawartosc w atmosferze nie jest powodem do "radosci", ale mam powazne watpliwosci jezeli chodzi o prawdziwosc tej calej historyjki o warunkach panujacych na ksiezycu Saturna ;). Wolalbym , aby swiat nauki skupil sie nad problemami i sprawami ziemi, bo jest tutaj naprawde wiele do zrobienia, aby ludziom zylo sie lepiej i bezpieczniej ;).... A nie bujać w oblokach
Ozoń
5 lata temu
Ziemia jest płaska. Nie ma "kosmosu". NASA i wszystkie te agencje kosmiczne łgają jak psy. Szperajcie w necie ludzie.
Idiot
5 lata temu
Co na to znawca piłki kopanej Janko Tomaszewski?
pecetttt
5 lata temu
zastanawiam się czy stwierdznie ze n aplanecie jest woda może świadczyć ze jest tm życie. Nikt nir rozważa ze to życie nie musi być oparte na wodzie. Jeżli sięgfniemy do powieści Lema to tam pisze cos innego . Moze poszukiwania życia powinny iść innym tropem
iluminati
5 lata temu
tytan to baza reptilian, już od dawna jest życie na tytanie, marsie, ganimedesie czy ksiezycu, nasa ukrywa prawdę , ludzie nie powinni wiedzieć ze jest inteligentne życie w około
KRZYŻAK.
5 lata temu
Uwierzę jak potwierdzi to wszech wiedzący Ryszard P. Czekam na jego komentarz w tak kluczowej sprawie dla narodu Polskiego, być może nie ma tam warunków do zaprzysiężenia 3 prawidłowo wybranych sędziów i opublikowania orzeczenia. Bo jak nie ma tam TK to nie może być życia ktoś tu kręci.
pytek
5 lata temu
Siarkowodór, siarkowodór... A. To te gazy, które wydala Jarosław W. po zjedzeniu kolejnej porcji ośmiorniczek?
bDTIFqLv
niewygodne FA...
5 lata temu
Ludzie uczą się kilka lat w szkołach, a potem kończą naukę i nagle tragicznie głupieją. Przykładowo, słysząc o życiu na innych planetach, wyobrażają sobie "małe zielone/szare ludziki". Tymczasem mówiąc o "życiu" astrobiolodzy mają na myśli BAKTERIE i niewiele ponadto.
Nostradamus
5 lata temu
Juz dawno byla przepowiednia, ze zycie jest na ksiezycu Europa.
K.
5 lata temu
Zniszczyliśmy Ziemię teraz czas na Tytana.
mówię jak jes...
5 lata temu
KODowcy już protestują, że nie ma tam ich rządów i "demokracji" :D
lekarz vs lem...
5 lata temu
Powiem więcej! Czy wiecie, że ŻYCIE ludzkie jest już od poczęcia, a nie dopiero od 9 miesiąca?? Czy to potraficie dostrzec?
JaBu
5 lata temu
Zaprawdę powiadam wam, że życie we wszechświecie jest tak liczne, że gdyby tylko na jedną planetę zdolną do utrzymania życia wysłać jedną osobę, to zbrakło by ludzi na ziemi.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić