REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
19.07.19 (16:55)

Już nie w umieralni. Bilbo pojechał do własnego domu. Także dzięki wam!

Tytus i Bilbo to dwa psiaki, które zostały uratowane z określanego jako "umieralnia" schroniska. Ich sytuację opisywaliśmy w czerwcu tego roku. Teraz z przyjemnością donosimy, że pierwszy z psiaków znalazł już nowy dom. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
Tytus i Sumo w drodze do lepszego życia

Przypomnijmy. Wolontariusze, którzy na co dzień działają w warszawskim Schronisku “na Paluchu”, wydobyli z “umieralni” w Radysach dwa psy: Tytusa i Bilbo. Potrzebowali funduszy na ich leczenie i utrzymanie w hoteliku. Dzięki hojności czytelników o2.pl i innych osób, którym los psiaków nie był obojętny, udało się zebrać ponad 12 000 zł (zrzutka wciąż jest aktywna - możecie pomagać dalej). Wolontariusze bardzo wszystkim dziękują!

Udało się znaleźć wspaniały dom dla staruszka Bilbo. W ciągu niecałych dwóch miesięcy jego życie całkowicie się zmieniło! Jest otoczony opieką, ma swoją kanapę, już jest i będzie kochany do końca swojego życia.

REKLAMA

Tytus wciąż czeka na swojego człowieka w hoteliku. W między czasie zdobył nowego kumpla. Dołączył do niego kolejny psiak wyrwany z Radys: Sumo, zwany pieszczotliwie Tapczanikiem. Jest niesamowity i bardzo wzruszający w swojej nieporadności wynikającej z ogromnej nadwagi, której nabawił się przez brak jakiegokolwiek ruchu w ciasnym boksie. Sumo kocha ludzi i psy, jest bardzo łagodny. Ma ok. 6 lat, a kiedy schudnie, z pewnością niejednym jeszcze zaskoczy.

Tytus i Sumo w drodze do lepszego życia
Sumo “Tapczanik” i Tytus w hoteliku czekają na swój dom.

Tytus i Sumo pojawią się w najbliższą niedzielę. Psiaki będą obecne 21 lipca, w godzinach 13:00 - 15.30 w Parku Miejskim w Piasecznie na akcji #adoptujWarszawiaka. Zapraszamy do osobistego poznania tych wspaniałych psich chłopaków!

#AdoptujWarszawiaka to cykliczna akcja. Jest organizowana przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Na Paluchu”. Jej celem jest wyjście z psami poza bramy Schroniska, pokazanie ludziom, że bezdomne psy, to fajne psy.

W tej chwili mamy pod opieką blisko 700 psów. Musimy aktywnie szukać im domów, ponieważ chętnych do powiększenia swojej rodziny jest wciąż mniej, niż tych, którzy na adopcję czekają w Schronisku. Niektórych ludzi przeraża wizja wizyty w schronisku. Boją się, że zobaczą smutne psy za kratami betonowych boksów. Dlatego wychodzimy z naszymi podopiecznymi w bardziej przyjazne miejsca, bliżej ludzi. Chcemy im pokazać uśmiechnięte paszcze.” – opowiada wolontariuszka Magda.

Zobacz także: Jak pomagać cierpiącym zwierzętom?

Podczas niedzielnej imprezy będzie można m.in:

  • uzyskać informacje nt. adopcji i wolontariatu
  • wziąć udział w "Zwierzozagadce" - konkursie, w którym do wygrania będą schroniskowe gadżety
  • otrzymać schroniskowy kubek lub torbę w podziękowaniu za darowiznę
  • bezpłatnie zaczipować swojego psa (proszę wziąć dowód osobisty i książeczkę zdrowia psa)

Nie możecie adoptować psa? Też możecie pomóc! Zróbcie zdjęcia i pokażcie znajomym. Każdy, kto wstawi w mediach społecznościowych choć jedno zdjęcie psiaka w czerwonej chuście (właśnie po chustach będzie można rozpoznać psy, które szukają domów), dostanie upominek na stoisku Schroniska.

Materiały prasowe
Żabik, Megan, Lidka, Fazi ze Schroniska na Paluchu.

Do poznania psów zapraszają m.in. wolontariusze z paluchowej grupy Odmień Świat Czterech Łap:

Do Piaseczna jedziemy z silną reprezentacją i z poważnymi planami. Bardzo zależy nam na znalezieniu domu dla Żabika (Żabik to kolega Pudelka, bohater akcji Kundelek Tygodnia – red.). Żabik na swojego Człowieka czeka w Schronisku już stanowczo za długo, bo 6 lat. Będą z nami także: młodziutka Megan, przeurocza Lidka, charakterny, ale wiecznie uśmiechnięty Fazi, kumpel Cheetos, pozytywny Stasio oraz piękny i dumny Moris. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę narodzą się przyjaźnie na całe życie – zapowiadają organizatorzy.

Materiały prasowe
Cheetos, Stasio, Moris ze Schroniska na Paluchu.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij