REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros06.12.18 (15:27)

Katastrofa na Cyprze. Gwałtowna powódź zalała turystyczne miasto

Jak poinformowała policja, co najmniej trzy osoby zginęły na skutek gwałtownej powodzi na Cyprze. Ciało znalezione w pobliżu turystycznego miasta Kirenia należało do kierowcy samochodu, którym prawdopodobnie podróżowało jeszcze troje pasażerów.
Last Minute News / Youtube.com

Ulewne deszcze utrzymują się na wyspie od 4 dni. Całe państwo zmaga się z przerwami w dostawie prądu, zamknięto też wiele szkół. Mieszkańcy Cypru mówią, że nigdy nie widzieli tak potężnej powodzi - donosi "Reuters". Tymczasem synoptycy nie przewidują szybkiego zakończenia opadów.

W ciągu kilku minut piękne słońce przykryły chmury, zrobiło się lodowato, a w oddali usłyszeliśmy grzmoty. Nie podoba mi się to - powiedział jeden z mieszkańców wyspy.

REKLAMA

Ciała trzech ofiar wydobyto z wody w różnych regionach kraju. Policja wciąż szuka samochodu jednego ze zmarłych. Pojazd został porwany przez wody powodziowe. Podróżujące nim osoby prawdopodobnie zginęły.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania ukazujące ogrom zniszczeń. Widać na nich zalane domy, przewrócone samochody i wodę pędzącą ulicami miast. Ze względów bezpieczeństwa władze musiały zamknąć część drogi łączącej stolicę państwa Nikozję z historyczną Kirenią.

Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Ulica przed naszym domem wygląda jak rzeka - mówi Devin Raid, 25-letni mieszkaniec Nikozji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zdjęcia NASA po huraganie Florence. Różnica jest ogromna

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij