o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Ogromne korki na granicach. Ważny komunikat MSWiA

29
Podziel się

Wprowadzenie kontroli na granicach sprawiło, że zaczęły tworzyć się gigantyczne kolejki. Fakt ten wprawiał kierowców w niemałą irytację. W rozwiązaniu problemu ma pomóc otwarcie kolejnych przejść granicznych.

Wprowadzenie kontroli poskutkowało korkami na przejściach granicznych.
Wprowadzenie kontroli poskutkowało korkami na przejściach granicznych. (PAP, Darek Delmanowicz)
bDHIUNlx

Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pojawił się ważny komunikat. Mówi on o otwarciu kolejnych przejść granicznych, a także zmianie charakteru kilku już istniejących.

Zmiany na granicy z Czechami. Granicę polsko-czeską będzie można przekroczyć w trzech kolejnych miejscach - w Gołkowicach, Lubawce i Głuchołazach. Na tych przejściach drogowych będzie odbywał się ruch osobowy i towarowy.

Rozszerzenie zakresu ruchu na granicy polsko-niemieckiej. Zabieg ten dotyczy czterech drogowych przejść granicznych: Gubin – Guben, Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz i Zgorzelec. Wcześniej dopuszczony był tam jedynie ruch pieszy.

bDHIUNlz

Nie są to jedyne zmiany na granicy z Niemcami. Na trzech przejściach: Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz oraz Zgorzelec możliwy będzie ruch pieszy, osobowy i towarowy. Na przejściu Gubin - Guben odbywać się będzie z kolei ruch pieszy i osobowy.

Co z granicą polsko-litewską? Tam dodatkowo będzie można przekroczyć granicę na przejściu drogowym w Ogrodnikach (ruch osobowy i towarowy). Granicę z Litwą można pokonać zatem w trzech miejscach. Nadal czynne są przejścia w Budzisku (ruch osobowy i towarowy) i Trakiszkach (kolejowe przejście graniczne - ruch towarowy).

Kierowcy kipieli ze złości

Wprowadzenie kontroli na granicach mocno utrudniło życie kierowcom. Zaczęły tworzyć się ogromne korki, które sięgały nawet kilkudziesięciu kilometrów. Jakaś reakcja była zatem konieczna.

bDHIUNlF

Wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa. Polski rząd wprowadza różne rozwiązania, które mają pomóc w skutecznej walce z koronawirusem. Ograniczono ruch międzynarodowy, a ponadto wdrożono wiele obostrzeń obowiązujących na terenie Polski. Póki co w naszym kraju potwierdzono 246 przypadków zakażenia wirusem z Wuhan, w tym pięć ofiar śmiertelnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDHIUNma
KOMENTARZE
(29)
Ela
11 miesięcy temu
Najlepsi są ci co wracają teraz z tygodniowych wczasów jak ten gość z 2 dzieci jadący z Hiszpanii. Teraz wiece zdziwiony i oburzony że czeka na granicy. Zero odpowiedzialności.
Mayk
11 miesięcy temu
Skąd te nerwy. Szanowni kierowcy, cieszcie się , że jesteście wpuszczani do kraju. Macie siedzieć w domach, tylko służby mogą przekraczać granicę. Korki będą, bo je tworzycie.
Aix
11 miesięcy temu
Niech siedzą tam gdzie płacą składki na ubezpieczenie społeczne.
bDHIUNmb
b0b0t
11 miesięcy temu
Wszyscy obserwowali co się dzieje była informacja podana że zamykają granice nie tylko u nas mieli czas do niedzieli na powrót ale nie po co to teraz niech się nie dziwią że stoją w kolejce
Marcin
11 miesięcy temu
Nic tu dziwnego, jak nagle tysiące ludzi rzuciło się do wyjazdu. Trzeba było poczekać kilka dni, a nie wszyscy na raz wsiedli w auta i udali się na granice. Przecież było wiadomo, że są kontrole i wszystko jest spowolnione. Sami tworzą zatory i jeszcze narzekają. Tak jak w sklepach, rzucili się wszyscy na raz i narzekali na brak towarów i długie kolejki. Przecież też wiadomo,że sklepy mają ograniczoną ilość towarów i kas.
Najnowsze komentarze (29)
sąsiad
11 miesięcy temu
multi korek pewnie zaszła potrzeba kontroli sanepidu...
bartek
11 miesięcy temu
roboty mnóstwo...gdzieś tam wśród gwiazd można by pomyśleć..
w11
11 miesięcy temu
Ja jakoś nie narzekam siedzę sobie w salonie i patrzę z politowaniem na tę bandę głupców myśleli, że przechytrzą wirusa
123
11 miesięcy temu
a po kiego wyjezdzali ? wakacje tansze ? ludzie dziwni sa
Janek
11 miesięcy temu
Dlaczego są wpuszczane osoby do Polski bez kwarantanny? Dlaczego tak niby kontrolują a to ściema, pracownicy strefy przygranicznej nie mają limitów na przekraczanie granicy i nie obowiązuje ich kwarantanna. Skandal!
kierowcaTIR
11 miesięcy temu
Patologia władzy jaki jest problem z Ciężarówkami spisać numery wydruk z tachografu zmierzyć temperaturę i( niech jedzie by gospodarki nie sparaliżować) ile to możne trwać chyba ze jest się nieudolnym urzędasem cisną się mocniejsze słowa ale
Eryk
11 miesięcy temu
Nie byłoby kolejek, gdyby były testy choć wtedy wyszłoby, że zarażonych są tysiące a nie setki w Polsce. I chyba o to chodzi, aby naród nie wiedział faktycznie ile jest osób zarażonych Nie ma testów nawet jeśli ktoś choruje i nawet jeśli chce zapłacić za nie sam !!! Wniosek się nasuwa oczywisty
afaf
11 miesięcy temu
Ale ponoć granica miała być zamknięta, a nie oni dalej sobie jeżdżą, tylko że wolniej, przesada, jakie to zamknięcie granic, śmiech na sali, powinny tylko tiry jeździć i nic więcej żadnych osobówek.
bDHIUNlT
Jazz
11 miesięcy temu
Zrobcie po jednym przejsciu wylacznie dla ciezarowek,uproscie procedury do min tzn tylko wypelnine wczesniej karty zbierac przeciez kazdy z temp jest na tyle normalny ze sam to powie a my i tan nie podlegamy kwarantannie wiec po co te karty od wszystkich?
Szlachta
11 miesięcy temu
Ch w d, nie muszą wjeżdżać do Polski
Joanna
11 miesięcy temu
Taaaa teraz patrioci do domu wracają. A leczyć się tam gdzie podatki płacą.
stach
11 miesięcy temu
Przekonajcie się jak wyglądały granice przed wejściem do Unii, to była codziennośc
Ekonomista
11 miesięcy temu
Pytanie do Pana Prezydenta,dlaczego wczoraj pojechał dziękować w Jedliczach, zamiast jechać na przejścia graniczne i pocieszać i przepraszać Polaków z małymi dziećmi czekającymi w 50-cio km kolejce do przejścia granicznego. Teraz widać jakie priorytety ma "nasz" Prezydent. a gdzie byli wczoraj ministrowie; M. Kamiński, Adamczyk. Zamknąć granice to żaden problem, gorzej już jest jak trzeba pomóc Polakom, wtedy podejmujących takie decyzje to już nie ma, nawet nie próbują wytłumaczyć wszystkim dlaczego tak się dzieje.
remi
11 miesięcy temu
niech nie wracają niech ich wirus zniszczy i będzie spokój
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić