o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Ogromne korki na granicach. Ważny komunikat MSWiA

29
Podziel się

Wprowadzenie kontroli na granicach sprawiło, że zaczęły tworzyć się gigantyczne kolejki. Fakt ten wprawiał kierowców w niemałą irytację. W rozwiązaniu problemu ma pomóc otwarcie kolejnych przejść granicznych.

Wprowadzenie kontroli poskutkowało korkami na przejściach granicznych.
Wprowadzenie kontroli poskutkowało korkami na przejściach granicznych. (PAP, Darek Delmanowicz)
bDYAUQbp

Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pojawił się ważny komunikat. Mówi on o otwarciu kolejnych przejść granicznych, a także zmianie charakteru kilku już istniejących.

Zmiany na granicy z Czechami. Granicę polsko-czeską będzie można przekroczyć w trzech kolejnych miejscach - w Gołkowicach, Lubawce i Głuchołazach. Na tych przejściach drogowych będzie odbywał się ruch osobowy i towarowy.

Rozszerzenie zakresu ruchu na granicy polsko-niemieckiej. Zabieg ten dotyczy czterech drogowych przejść granicznych: Gubin – Guben, Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz i Zgorzelec. Wcześniej dopuszczony był tam jedynie ruch pieszy.

bDYAUQbr

Nie są to jedyne zmiany na granicy z Niemcami. Na trzech przejściach: Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz oraz Zgorzelec możliwy będzie ruch pieszy, osobowy i towarowy. Na przejściu Gubin - Guben odbywać się będzie z kolei ruch pieszy i osobowy.

Co z granicą polsko-litewską? Tam dodatkowo będzie można przekroczyć granicę na przejściu drogowym w Ogrodnikach (ruch osobowy i towarowy). Granicę z Litwą można pokonać zatem w trzech miejscach. Nadal czynne są przejścia w Budzisku (ruch osobowy i towarowy) i Trakiszkach (kolejowe przejście graniczne - ruch towarowy).

Kierowcy kipieli ze złości

Wprowadzenie kontroli na granicach mocno utrudniło życie kierowcom. Zaczęły tworzyć się ogromne korki, które sięgały nawet kilkudziesięciu kilometrów. Jakaś reakcja była zatem konieczna.

bDYAUQbx

Wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa. Polski rząd wprowadza różne rozwiązania, które mają pomóc w skutecznej walce z koronawirusem. Ograniczono ruch międzynarodowy, a ponadto wdrożono wiele obostrzeń obowiązujących na terenie Polski. Póki co w naszym kraju potwierdzono 246 przypadków zakażenia wirusem z Wuhan, w tym pięć ofiar śmiertelnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYAUQbS
KOMENTARZE
(29)
sąsiad
rok temu
multi korek pewnie zaszła potrzeba kontroli sanepidu...
bartek
rok temu
roboty mnóstwo...gdzieś tam wśród gwiazd można by pomyśleć..
w11
rok temu
Ja jakoś nie narzekam siedzę sobie w salonie i patrzę z politowaniem na tę bandę głupców myśleli, że przechytrzą wirusa
bDYAUQbT
123
rok temu
a po kiego wyjezdzali ? wakacje tansze ? ludzie dziwni sa
Janek
rok temu
Dlaczego są wpuszczane osoby do Polski bez kwarantanny? Dlaczego tak niby kontrolują a to ściema, pracownicy strefy przygranicznej nie mają limitów na przekraczanie granicy i nie obowiązuje ich kwarantanna. Skandal!
kierowcaTIR
rok temu
Patologia władzy jaki jest problem z Ciężarówkami spisać numery wydruk z tachografu zmierzyć temperaturę i( niech jedzie by gospodarki nie sparaliżować) ile to możne trwać chyba ze jest się nieudolnym urzędasem cisną się mocniejsze słowa ale
Eryk
rok temu
Nie byłoby kolejek, gdyby były testy choć wtedy wyszłoby, że zarażonych są tysiące a nie setki w Polsce. I chyba o to chodzi, aby naród nie wiedział faktycznie ile jest osób zarażonych Nie ma testów nawet jeśli ktoś choruje i nawet jeśli chce zapłacić za nie sam !!! Wniosek się nasuwa oczywisty
afaf
rok temu
Ale ponoć granica miała być zamknięta, a nie oni dalej sobie jeżdżą, tylko że wolniej, przesada, jakie to zamknięcie granic, śmiech na sali, powinny tylko tiry jeździć i nic więcej żadnych osobówek.
Jazz
rok temu
Zrobcie po jednym przejsciu wylacznie dla ciezarowek,uproscie procedury do min tzn tylko wypelnine wczesniej karty zbierac przeciez kazdy z temp jest na tyle normalny ze sam to powie a my i tan nie podlegamy kwarantannie wiec po co te karty od wszystkich?
Szlachta
rok temu
Ch w d, nie muszą wjeżdżać do Polski
Joanna
rok temu
Taaaa teraz patrioci do domu wracają. A leczyć się tam gdzie podatki płacą.
stach
rok temu
Przekonajcie się jak wyglądały granice przed wejściem do Unii, to była codziennośc
Ekonomista
rok temu
Pytanie do Pana Prezydenta,dlaczego wczoraj pojechał dziękować w Jedliczach, zamiast jechać na przejścia graniczne i pocieszać i przepraszać Polaków z małymi dziećmi czekającymi w 50-cio km kolejce do przejścia granicznego. Teraz widać jakie priorytety ma "nasz" Prezydent. a gdzie byli wczoraj ministrowie; M. Kamiński, Adamczyk. Zamknąć granice to żaden problem, gorzej już jest jak trzeba pomóc Polakom, wtedy podejmujących takie decyzje to już nie ma, nawet nie próbują wytłumaczyć wszystkim dlaczego tak się dzieje.
bDYAUQbL
remi
rok temu
niech nie wracają niech ich wirus zniszczy i będzie spokój
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić