REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski12.06.19 (17:17)

Liczi zabija. Owoc uśmiercił 31 dzieci w ciągu 10 dni

Co najmniej 31 dzieci zmarło w ciągu ostatnich 10 dni po zjedzeniu owocu liczi w Indiach. Liczi, które można spotkać też w wielu polskich sklepach, wywołało u dzieci ostre zapalenie mózgu.
Getty Images

Dzieci zmarły w szpitalach w mieście Muzaffarpur. To rejon znany z uprawy liczi. Jak powiedział Ashok Kumar Singh, u większości małych pacjentów stwierdzono nagły spadek poziomu glukozy we krwi.

Departament zdrowia wydał już zalecenie dla ludzi, by zwrócili na dzieci szczególną uwagę w upalne letnie dni, kiedy temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza – oświadczył Singh, którego cytuje AFP.

REKLAMA

Kolejne 40 dzieci trafiło na oddziały intensywnej terapii. Mają podobne objawy do tych, które zmarły. Doktor S.P. Singh z SK Medical College podkreślił, że lekarze robią wszystko, co mogą, by uratować pacjentów.

Zobacz też: Niedojrzałe liczi jest toksyczne

Liczi zabija co roku. Każdego lata w mieście Muzaffarpur i sąsiednich miejscowościach stwierdza się u ludzi zapalenie mózgu spowodowane zjedzeniem tego owocu. Najgorszy był rok 2014, kiedy zmarło 150 osób.

Toksyczna substancja w liczi. Przed kilkoma laty amerykańscy naukowcy stwierdzili, że w liczi znajdują się niebezpieczne dla zdrowia substancje MCPG i hipoglicyna A. Zaznaczono, że na zagrożenia związane z jedzeniem tego owocu są narażone przede wszystkim dzieci niedożywione i jedzące liczi na pusty żołądek. Przypadki śmiertelne odnotowano w Indiach i Wietnamie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij