o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Łódź. Kobieta urodziła dziecko, będąc w śpiączce

1
Podziel się

Do niezwykłego porodu doszło w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Lekarze przeprowadzili zabieg cesarskiego cięcia na kobiecie, która przebywała w śpiączce po wypadku komunikacyjnym. Dziecko urodziło się zdrowe.

Łódź. Kobieta urodziła dziecko, będąc w śpiączce
(East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bDyFpSut

Zabieg miał miejsce w lipcu. Lekarze z łódzkiego instytutu zdecydowali się o nim poinformować jednak dopiero teraz. 23-letnia ciężarna trafiła do szpitala po wypadku. Jeszcze przed porodem przeprowadzono na niej dwie kardiologiczną i neurochirurgiczną.

Pacjentka trafiła do nas w 25. tygodniu ciąży, po bardzo ciężkim wypadku komunikacyjnym, w którego wyniku zapadła w śpiączkę. Przebywała u nas do 32. tygodnia ciąży. Staraliśmy się, zapewniając komfort życia pacjentce, zaopiekować się również jej nienarodzonym dzieckiem – podkreślił dr Mariusz Grzesiak z Kliniki Położnictwa, Ginekologii i Perinatologii ICZMP.

O cesarskim cięciu decyzje podjęli lekarze. Głównym powodem miały być zauważone u kobiety cechy zmian zapalnych. Ze względu na to, że nie była ona w stanie sama zgodzić się na przeprowadzenie zabiegu, konieczne było zwrócenie się do sądu rodzinnego, który pozwolił wykonać cesarskie cięcie.

bDyFpSuv

Dodatkową trudnością w takim przypadku są przepisy prawne. Na każdą czynność medyczną musi wyrazić zgodę pacjent, a w tym wypadku musieliśmy działać błyskawicznie i prosić o zgodę na kolejne procedury sąd rodzinny – mówi w rozmowie z Fakt24.pl Bogusław Sobolewski, koordynator zespołu lekarzy anestezjologów w CZMP.

Zobacz także: Zobacz także: Ciało kobiety a ciąża po 30. roku życia

Dziecko jest w pełni zdrowe. Po urodzeniu noworodek ważył niecałe 2 kg i ze względu na to pozostaje dalej pod opieką ambulatoryjną, przebywając w domu rodzinnym. Dane pacjentki z i szczegóły dotyczące jej obecnego stanu zdrowia nie zostały ujawnione przez lekarzy ze względu na jej dobro.

bDyFpSuB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyFpSuW
KOMENTARZE
(1)
Rafał
rok temu
Oby wyzdrowiała i dziecko miało pełną i kochającą rodzinę.
Najnowsze komentarze (1)
Rafał
rok temu
Oby wyzdrowiała i dziecko miało pełną i kochającą rodzinę.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić