REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 44 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas13.06.19 (11:52)

Lubicz Dolny koło Torunia: 2 tysiące norek na wolności

Na fermie w Lubiczu Dolnym pod Toruniem nieznane osoby otworzyły klatki, w których były trzymane norki amerykańskie. Policja sądzi, że uciec mogło nawet 2 tys. zwierząt.
KMP Toruń

Cały czas prowadzone są poszukiwania zwierząt. Na tę chwilę nadal nie udało się ustalić tożsamości osób, które wtargnęły na teren i otworzyły klatki – mówi w rozmowie z o2 podinsp. Wioletta Dąbrowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Norki przebywały na terenie gospodarstwa hodowlanego koło Torunia. Znajdowały się tam boksy, do których ktoś nielegalnie się dostał, a następnie je otworzył. Dzięki temu norki hodowane w Lubiczu Dolnym mogły swobodnie opuścić klatki i przestraszne rozbiegły się we wszystkie strony.

REKLAMA

Na poszukiwania zostało mało czasu. Norki amerykańskie są nieprzystosowane do życia w dziczy. Nie potrafią samodzielnie polować i mają słaby układ odpornościowy. Wiele z uwolnionych norek to matki, które zostawiły swoje potomstwo. Przez to, że uciekły, ich młodym nie ma jak podać pokarmu, w wyniku czego zwierzęta umierają z głodu.

Policja spod Torunia prosi o pomoc. Funkcjonariusze przekonują, że w trwającej obecnie akcji ratowniczej najważniejsze jest jak najszybsze znalezienie zwierząt z Lubicza Dolnego. Każdy kto zauważy biegające na wolności zwierzę proszony jest o kontakt. Dzwonić można do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Dobrzejewicach pod numer (56) 641 29 00.

Zobacz też: Przemysł futrzarski w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij