Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Lubuskie. Mężczyzna podpalił 11 aut wartych aż pół miliona złotych

3

Lubuska policja zatrzymała w środę mężczyznę, który jest podejrzany o podpalenie 11 samochodów o wartości pół miliona złotych. Zniszczeń dokonywał w Zielonej Górze w październiku 2019 roku i marcu 2020 roku. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze wystąpi o areszt dla zatrzymanego.

Lubuskie. Mężczyzna podpalił 11 aut wartych aż pół miliona złotych
(Policja)

Pierwsze podpalenie miało miejsce na początku października 2019 roku. Komisariat II Policji w Zielonej Górze został powiadomiony o zniszczeniu Volkswagena Jetta o wartości 15 tys. zł. Ze względu na awarię monitoringu nie dało się ustalić tożsamości sprawcy.

W luty 2020 roku doszło do podobnego zdarzenia. Wtedy na jednym z zielonogórskich parkingów spłonęło aż 5 samochodów. Ogień został podłożony pod auto marki Skoda Octavia, a pozostałe zajęły się od niego. Wtedy również nie udało się ustalić kim jest podpalacz.

W marcu 2020 roku spłonęło kolejne 5 aut. Ogień został podłożony tylko pod jeden samochód, Renault Clio, a od niego zajęły się sąsiednie pojazdy. Straty wszystkich właścicieli to łącznie aż pół miliona złotych.

Zobacz także: Za piratem do lasu. Nagranie policyjnego pościgu

*Na miejscu ostatniego zdarzenia był monitoring. *Na nagraniach nie widać twarzy sprawcy, ale dobrze widoczny jest jego charakterystyczny ubiór. Funkcjonariusze zauważyli też pewną prawidłowość – samochody, które zostały podpalone należały do pracowników tej samej firmy. Pokazano im zatem nagrania z monitoringu i wszyscy trzej rozpoznali tam swojego byłego współpracownika, zwolnionego kilka miesięcy temu.

W środę rano policja zatrzymała mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Podczas przeszukania mieszkania znaleziono łatwopalny materiał, który był użyty podczas podpaleń. 43-latek nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Za dokonane czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić