Marihuana bardziej dostępna? Tego chcą lekarze i naukowcy

11

Coraz częściej mówi się o tym, że marihuana jest pomocna w leczeniu wielu chorób. Obecnie jednak naukowcy mają problemy ze zdobyciem jej do celów badawczych. Być może niedługo ulegnie to zmianie.

Marihuana bardziej dostępna? Tego chcą lekarze i naukowcy
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)

Marihuana jest traktowana przez DEA, amerykańską agencję antynarkotykową, na równi z m.in. LSD czy heroiną. Chodzi tu o specjalną listę substancji, których nie można zażywać ani przepisywac pacjentom. Dlatego naukowcy czy lekarze mają do niej utrudniony dostęp. Marihuanę oficjalnie można kupić jedynie z rządowej uprawy.

*Możliwe, że DEA zmieni zasady i przeniesie marihuanę na inną listę. *Według USA Today dostęp do niej będzie dzięki łatwiejszy (wciąż tylko dla uprawnionych), a badania powszechniejsze. Wielu lekarzy twierdzi, że narkotyk może pomagać w leczeniu różnych chorób i jest lepszym wyjściem niż opiaty.

Lepsze badania nad marihuaną pozwolą też przekonać sceptyków. Wciąż sporo osób nie jest bowiem przekonanych do leczniczych właściwości tego specyfiku. W Polsce też toczy się dyskusja nad medycznymi właściwościami marihuany. Obecnie w naszym kraju leki na bazie konopi są legalne.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić