Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Marihuana bardziej dostępna? Tego chcą lekarze i naukowcy

6
Podziel się:

Coraz częściej mówi się o tym, że marihuana jest pomocna w leczeniu wielu chorób. Obecnie jednak naukowcy mają problemy ze zdobyciem jej do celów badawczych. Być może niedługo ulegnie to zmianie.

Marihuana bardziej dostępna? Tego chcą lekarze i naukowcy
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)

Marihuana jest traktowana przez DEA, amerykańską agencję antynarkotykową, na równi z m.in. LSD czy heroiną. Chodzi tu o specjalną listę substancji, których nie można zażywać ani przepisywac pacjentom. Dlatego naukowcy czy lekarze mają do niej utrudniony dostęp. Marihuanę oficjalnie można kupić jedynie z rządowej uprawy.

*Możliwe, że DEA zmieni zasady i przeniesie marihuanę na inną listę. *Według USA Today dostęp do niej będzie dzięki łatwiejszy (wciąż tylko dla uprawnionych), a badania powszechniejsze. Wielu lekarzy twierdzi, że narkotyk może pomagać w leczeniu różnych chorób i jest lepszym wyjściem niż opiaty.

Lepsze badania nad marihuaną pozwolą też przekonać sceptyków. Wciąż sporo osób nie jest bowiem przekonanych do leczniczych właściwości tego specyfiku. W Polsce też toczy się dyskusja nad medycznymi właściwościami marihuany. Obecnie w naszym kraju leki na bazie konopi są legalne.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
liczysietylko...
6 lat temu
Nie dajcie się ogłupić. Marihuana to największe zło na świecie!!!
taka prawda
6 lat temu
Co nas obchodzi ju-es-ej i ich di-i-ej. tu jest Polska i europa i tu się powinno pozwolić na leczenie marychą. Ale wiadomi że traki lekomański kraj jak Polska to dobre żerowisko dla firm farmaceutycznych. Pigułki są dosłownie na wszystko na apetyt, na osłabienie apetytu, na zimne stopy, na wierzgające stopy, itd. więc nie prędko w Polsce będzie dostępne zielone lekarstwo. Pamiętacie jakie problemy były w CZD jak doktór leczył lekoodporną padaczkę preparatem z marihuany? Wszystko było dobrze do czasu aż się farma nie dowiedziała. Potem terapii ukręcono łeb. Oto Polska właśnie.
oli;tg
6 lat temu
osoba paląca trawkę staje się obojętna na potrzeby walki ......... a walka jest niewygodna dla usa, brukseli, polskiego rządu i muzułmanów ................... tak się ogłupia pizdusiów
nick
6 lat temu
Mam 30 lat palilem 10 lat dzien dnia nie pale teraz od 5 lat przestalem z dniem i w ogole mnie nie ciagnie z twardymi typu hera skonczyl bym na cmentarzu juz dawno
wwwweee
6 lat temu
ok 30 mln madrych jakotako polaków wyjechało ,szykuje sie druga fala a ci co zostana zaczna ćpac i po polsce ,i arabki mogą śmiało tu mieszkać.......
khorba
6 lat temu
obywatele tego chcą skończcie z tak ciemonota i ludzi uświadomcie ze marihuana to rolsina nie narkotyk..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić