Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Medyczna marihuana będzie w Polsce legalna

25
Podziel się:

Chorzy, którzy liczyli na wprowadzenie do aptek leków na bazie konopi indyjskich, mogą odetchnąć z ulgą. Minister zdrowia zgodził się na stosowanie takich medykamentów.

Marihuana
Marihuana (East News, BSIP)

Leki będzie można sprowadzać z zagranicy w ramach tzw. importu docelowego. Takie informacje podało na swojej stronie Ministerstwo Zdrowia.

Aby otrzymać leki na bazie konopi, konieczne będzie okazanie odpowiedniego dokumentu. Wystawi go lekarz prowadzący leczenie, a potwierdzi – krajowy lub wojewódzki konsultant z danej dziedziny medycyny. Leki objęte zgodą na refundację będą dostępne w aptekach na ryczałt. To oznacza, że za opakowanie leku pacjent płaci 3,20 zł.

*Minister zdrowia wyda zgodę, jeśli lekarz prowadzący uzna, że są to leki najlepsze z możliwych. *Mają przynosić wyraźną poprawę stanu zdrowia, a jednocześnie nie mogą posiadać równie dobrej alternatywy w postaci innych produktów leczniczych. Do tej pory minister wydał zgodę na refundację leków na bazie ziela konopi indyjskich, stosowanych w leczeniu padaczki lekoopornej.

Każda zgoda będzie zindywidualizowana. Kontynuacja terapii zależy od przedstawienia (za każdym razem) szczegółowych informacji, dotyczących skuteczności dotychczasowego leczenia. Informacje te będą na bieżąco monitorowane przez ministra zdrowia. W tym celu resort prowadzić będzie ewidencję składanych wniosków, wydawanych zgód na refundację i pacjentów objętych leczeniem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
Martian
6 lat temu
Marihuana szczerze Jestem osoba po nowotworach i co mogę powiedzieć.. Jeśli brak ci apetytu o wiele lepsza jest tabletka na jedzenie przed sniadaniem .... Nie pomaga na żaden bol jedyne co oglupia żeby człowiek inaczej patrzyl na swiat mimo ciężkiego zycia ale to wydaje mi się ze sa na to lekarstwa psychotropowe.. Przy codziennym dluzszym stosowaniu Bardzo uzaleznia , wywoluje w glowie schizofremie, leki..I człowiek który nie będzie potrafil walczyc psychicznie ze swoja glowa nie da rady.
o
7 lat temu
teraz legalne amberd gold i tak w każdym miescie na każdym pionie tak jest .skoro narkotyk ,,zdrowotny jest ,, to i amberd gold ,,zdrowotny tez.potem zdrowotne bicie zon i matek na końcu zabijanie zdrowotne bo zabojcce uspakaja to na jakiś czas.
loe
7 lat temu
Noo i już widać za czyich rządów robi się w Polsce normalnie. Teraz KOD musiałby po tysiaku dać żeby przebić nowy rząd
MATEUSZ
7 lat temu
?Dawka dla ćpunów? a może seta dla alkusa ?
khorba
7 lat temu
wkoncu jakiś potemp tego średniowiecznego zaścianka może wkonuc się przyjmie ze marihuana to roslina i to będzie odkrycie polak odryl marihuna to roslina ^^ w tv będą na rezimowce mówili ness dnia
gość
7 lat temu
Nie chciała mnie Zdzisia ani Krysia i teraz została tylko Marysia-a jest podstawa no to idę....i jest ok.
WiX
7 lat temu
Dopiero Prawo i Sprawiedliwość usłyszało zwykłych obywateli a nie interesy wielkich korporacji farmaceutycznych. Ludzie, doceńcie to!!!
gosc
7 lat temu
no to niezle ktos sie oblowi za 3.20zazziolo bedzienatepny przekret w rp
Otaku
7 lat temu
Maryha szkodzi mniej niż papierochy. Czemu te drugie są legalne? BTW - mogliby znieść recepty na leki.
II
7 lat temu
Furtka została otwarta, witam w piekle.
Po co z zagra...
7 lat temu
Przecież w Polsce mogą powstać legalne plantacje marihuany medycznej.
adam1951
7 lat temu
Kto Pali ziolo ten zawsze znajdzie zrodlo I da zarobic dilerowi w polsce jest kilka jak nie kilkanascie milionow ludzi ktorzy wola zakurzyc skreta niz nachlac sie alkocholu.SAdzic Palic Zalegalizowac !!!! I nie dac Zarabiac mafii.
pisanka
7 lat temu
co za bzdura!! Ta procedura jest dostępna od dawna, tylko lekarze nie mieli o tym pojęcia a minister niechętnie wydawał zgody, bo miał zmowę z Centrum Zdrowia Dziecka, któremu nie było wygodne to, że dr Bachański leczy skutecznie marihuaną dzieci na padaczkę lekooporną, podczas gdy inny pan prof ( mąż vice dyrektorki ) uczestniczy w projekcie EPISTOP finansowanym pzrez UE , który ma na celu znalezienie leku na padaczkę. Teraz jest decyzja o refundowaniu leków na bazie MM. Zobaczymy jak zareaguje lobby farmaceutyczne
Epileptyk
7 lat temu
mam nadzieję, że nie żartują z tym wprowadzeniem, bo nawet jeśli jeszcze tego nie zbadali na serio to fakt jest taki, że faszerują mnie czym popadnie i nikt za lek wprowadzony do użytku (np. depakine) nie odpowiada, tylko jak już niszczy moje zdrowie to mówią "ups, nie działa, to może inny", więc zdecydowanie wolę zaryzykować ćpanie niż spać po 20 godzin i codziennie słyszeć, że nic ze mnie nie będzie. Mam nadzieję nie żreć wspólnych podatków, tylko kiedyś się do nich dołączyć.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić