aktualizacja 

Metallica wraca. Zobacz, jak pracują nad nową płytą

Fani zespołu dłużej już nie mogli czekać. Muzycy udostępnili pierwsze dźwięki, które znajdą się na nowym albumie Metalliki.

Metallica w studiu
Metallica w studiu (Youtube.com)

Ostatni album zespołu "Death Magnetic" ujrzał światło dzienne w 2008 roku. Przez 7 lat grupa wydała tylko dwa krążki, które nie zaspokoiły fanów. Była to płyta "Lulu" nagrana z Lou Reedem, która zebrała negatywne recenzje i minialbum "Beyond Magnetic"; oba wydawnictwa miały premierę w 2011 roku.

Muzycy od dłuższego czasu trzymają fanów w niepewności. Członkowie zespołu w wielu wywiadach podkreślają, że wciąż pracują nad nową muzyką. Perkusista Lars Urlich stwierdził, że Metallica przygotowała już 20 nowych numerów. Prace nad nową płytą na pewno opóźniła nieprzyjemna sytuacja, która wydarzyła się Kirkowi Hammetowi. Gitarzysta zgubił telefon, gdzie miał zapisanych ponad 250 pomysłów.

Jak będzie brzmiał nowy album? To pytanie chodzi po głowach wielu słuchaczy metalu. Lider zespołu James Hetfield oznajmił, że to, co obecnie nagrywa Metallica, przypomina utwory z albumu "...And Justice For All". Płyta ta była jedną z najbardziej skomplikowanych w twórczości grupy. Muzycy często narzekali, że musieli wykonywać kawałki trwające ponad dziesięć minut. Mamy nadzieję, że teraz panowie będą mieli inne nastroje i nowe piosenki będą grali z przyjemnością.

Czekacie na nowy krążek zespołu? Czy wciąż dajecie kredyt zaufania Metallice i niestraszne są wam kolejne zapowiedzi grupy o pracach nad nową płytą?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić