REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 6 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski05.12.18 (21:22)

Mieszkańcy Sulechowa w szoku. Trafił do nich ksiądz pedofil

Mieszkańcy piętnastotysięcznego Sulechowa żyją w strachu. Dowiedzieli się, że ksiądz, który trafił do ich parafii, przyznał się do seksu z ministrantem. "To skandal!" - mówią mieszkańcy.
iStock.com

Ksiądz Ryszard K. trafił do Sulechowa dwa lata temu. Jego mroczna przeszłość dopiero niedawno wyszła na jaw, gdy okazało się, że z parafii w Głogowie został przeniesiony w związku ze sprawą, którą jeden z ministrantów zgłosił po latach.

Sprawę prowadziła prokuratura w Głogowie. Zgodnie z jej aktami duchowny miał w latach 2006-2007 zmuszać ministranta do czynności seksualnych. Ofiara, która miała wówczas mniej niż 15 lat, zgłosiła się do organów ścigania kilka lat po fakcie.

REKLAMA

Ksiądz miał rozbierać i dotykać ministranta w miejsca intymne. Całował go też w usta i nakazywał dotykać się w genitalia, do czego miało dochodzić wielokrotnie. W trakcie śledztwa ustalono, że ksiądz zapraszał ministrantów na plebanię pod pretekstem pomocy w pracach kancelaryjnych - informuje "Gazeta Lubuska".

Mieszkańcy Sulechowa w strachu, zaczynają pilnować swoich dzieci. Na Facebooku utworzono nawet specjalną grupę - "Uwaga na dzieci w Sulechowie". Nie brak też głosów przerażenia wśród lokalnej społeczności.

Jak to możliwe, że ksiądz, który tak mocno zawinił, potajemnie został przeniesiony do naszej parafii? - pyta jeden z czytelników w liście do "Gazety Lubuskiej".

Kara dla księdza jest skandalicznie niska. Diecezja w Zielonej Górze, pytana o konsekwencje dla duchownego wymienia: duchowny został pozbawiony urzędu proboszcza, otrzymał zakaz pracy z dziećmi i młodzieżą oraz nałożono na niego pokutę o charakterze duchowym. Ponadto zalecono mu odbycie terapii psychologicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij