Najbardziej poszukiwane dziecko świata. Jasnowidz na tropie Maddie McCann

123

Maddie McCann, trzyletnia dziewczynka, tajemniczo zniknęła w 2007 roku, a poszukiwania nie przyniosły jeszcze żadnych rezultatów. Amerykańska medium D'Lynn Waldron twierdzi, że dzięki swoim zdolnościom nawiązała kontakt z dziewczynką. Pomoże rozwiązać jej zniknięcie?

Najbardziej poszukiwane dziecko świata. Jasnowidz na tropie Maddie McCann
(Materiały prasowe)

Spokojne, rodzinne wakacje bardzo łatwo mogą zamienić się w piekło. Coś o tym wie brytyjskie małżeństwo KATE I GERRY McCANNOWIE, którzy w maju 2007 roku wraz z dziećmi udali się do portugalskiego kurortu Algarve. Pewnego dnia kładą swoje dzieci spać w hotelowym pokoju i wraz z przyjaciółmi idą do pobliskiej restauracji na kolację. Do pokoju z dziećmi regularnie zaglądają.

Trzyletnia MADDIE McCANN cały czas leży spokojnie w swoim łóżku. O dziesiątej wieczorem odkryliśmy, że zniknęła. To było absolutnie okropne przeżycie – mówią Kate i Gerry. Co stało się z małą dziewczynką? Nikt tego nie wie. Do ujawnienia prawdy, jakiś czas temu, zbliżyła się amerykańska medium D’Lynn Waldron...

CZY TO BYŁO PORWANIE?

Nawet po latach bezowocnych poszukiwań, sprawa małej blondynki Maddie McCann jest nadal uważnie obserwowana przez ludzi z całego świata. Wynika to głównie z ogromnego zainteresowania mediów wynikami poszukiwań i nowymi faktami. Dziennikarze regularnie informują o każdym nowym odkryciu i w tej pogoni za prawdą lub sensacją trwają do dziś.

Zobacz także: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

Najczęściej wymienianą teorią jest to, że dziewczynka została porwana na zamówienie zamożnej bezdzietnej pary z jakiegoś odległego kraju. Teorię tę popierają także eksperci w dziedzinie kryminalistyki. Na przykład były detektyw Scotland Yardu COLIN SUTTON uważa, że Maddie została uprowadzona do Afryki. Jak doszedł do tego wniosku?

NAJLEPSZY TROP?

Istnieje kilku świadków, którzy po zniknięciu małej Maddie rzekomo widzieli bardzo podobną dziewczynę w Maroku. Ten kraj znajduje się w pobliżu Mauretanii, gdzie wiadomo, że działają gangi sprzedające nieletnich bogatym ludziom z Bliskiego Wschodu, mówi Sutton. Według niego tak zwana linia mauretańska jest najlepszym tropem, jaki do tej pory mieli badacze. Jednak świadkowie widzieli Maddie nie tylko w Maroku. Podobne oświadczenia pochodzą z innych krajów, takich jak na przykład Malta.

Czy nie jest raczej tak, że świadkowie we wszystkich tych przypadkach mylili inną blond dziewczynkę z zaginioną Maddie? Niektórzy twierdzą, że za zniknięciem Maddie mogą stać jej rodzice. Przez pewien czas policja rozważała i tę możliwość, ale ostatecznie musiała przyznać, że ta hipoteza nie jest poparta żadnymi dowodami. Co więcej, nie jest jasne, dlaczego rodzice mieliby to robić. Nie mieli znanego motywu.

BEZ WYJAŚNIENIA

Policja o porwanie podejrzewa kilka innych osób, ale żaden z detektywów nie był w stanie udowodnić nikomu winy. Istnieje także inna wersja śledcza, która mówi, że dziewczynka mogła umrzeć przypadkowo, kiedy wyszła z pokoju hotelowego i poszła na dwór. Czy przejechał ją samochód, a kierowca nie poinformował o tym policji? A może dziewczynka naprawdę została porwana?

Amerykańska medium D'Lynn Waldron twierdzi, że Maddie żyje. Ona do mnie mówi. Wciąż żyje. Przebywa w bogatej rodzinie – mówi Waldron. Śledczy nie biorą poważnie jej słów. Jasnowidzenie nie jest podparte nauką, a Waldron w dodatku nigdy nie określiła dokładnie, gdzie Maddie mogłaby się znajdować…

JAN CHAŁUPA

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić