Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Naukowcy dowiedli istnienie życia pozagrobowego? Wyniki badań szokują

264
Podziel się

Neurobiolodzy z Nowego Jorku prowadzili badania nad ludzkim mózgiem. Zgodnie z ich ustaleniami śmierć nie jest równoznaczna z utratą świadomości. Czy to ostateczny dowód, że istnieje "życie pozagrobowe"?

Naukowcy dowiedli istnienie życia pozagrobowego? Wyniki badań szokują
(iStock.com, Kaipungyai)
bCXuymgR

Mózg zachowuje świadomość nawet do kilku minut po stwierdzeniu zgonu. Jak informuje "Daily Star", właśnie do takich wniosków doszli neurobiolodzy z nowojorskiego Uniwersytetu Langone Medical Center.

Jak twierdzi dr Sam Parnia, który nadzoruje badania, komórki mózgowe "umierają" etapami. Z tego powodu człowiek może pozostawać świadomy, że właśnie odchodzi, nawet jeśli doszło już do zatrzymania akcji serca. Dopiero później komórki - jak ujął to specjalista - zaczynają "dążyć" do własnej śmierci.

Podobne eksperymenty miały miejsce w 2016 roku. Prowadzili je naukowcy z Uniwersytetu Zachodniego Ontario. Zbadali cztery osoby, które przy życiu podtrzymywała specjalistyczna aparatura.

bCXuymgT

Zobacz też: Źródło "czarnej śmierci". Jedna miejscowość Łaiszew

Naukowcy monitorowali aktywność mózgu po odłączeniu pacjentów. U trojga ustała ona jednocześnie z zatrzymaniem akcji serca. Jednak u czwartej osoby zaobserwowano aktywność nawet po "technicznej" śmierci. Wówczas specjaliści nie byli w stanie wyjaśnić, z czego wynika niespodziewana aktywność. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się w magazynie "Canadian Journal for Neurological Science".

Trudno jest ustalić podstawy fizjologiczne dla tej aktywności EEG [mózgu], biorąc pod uwagę, że ma ona miejsce po przedłużającej się utracie krążenia – przytacza treść artykułu "Daily Star".

bCXuymgZ

Dlaczego aktywność mózgu zaobserwowano tylko u jednego pacjenta? "Daily Star" przytacza teorię, z której wynika, że to kwestia występowania pewnego rodzaju genów. Naukowcy doszli do takich wniosków po wykonaniu testów na myszach.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCXuymhu
KOMENTARZE
(264)
Tom
8 miesięcy temu
Bzdurny tytuł artykułu, tym baedziej przy przeczytaniu. W sumie nic ciekawego i nic nowego...
słowianka
8 miesięcy temu
Przecież to jest wiadome od kilkudziesięciu lat. Dlatego po ustaniu pracy serca prowadzi się resuscytację, która umożliwia przywrócenie człowieka do życia.
tede
8 miesięcy temu
Artykuł z cyklu: mucha, po wyrwaniu jej skrzydeł, nie przejawia ochoty do lotu.
bCXuymhv
Taka prawda
8 miesięcy temu
No cóż? Istnieją na świecie rzeczy i sytuacje o których się filozofom nawet nie śniło. A co dopiero nałłuukkkofffcom. Zaś spłycanie postrzegania do tego co można zbaczyć, dotknąć, zmierzyć, zważyć, etc, etc, jest zwykłym ignoranctwem i niczym więcej.
baza
8 miesięcy temu
Dla wierzących w Boga ludzi, życie nie kończy się na śmierci , dusza w którą Bóg wyposażył człowieka wędruje dalej.Dla ateistów oraz innych darwinistów człowiek jest tylko kupą bezdusznego mięsa i po śmierci kończy się jego droga...
Najnowsze komentarze (264)
nnn
8 miesięcy temu
Fraupują?Nowomowa?
Polak
8 miesięcy temu
Co znaczy "fraupują" ? Chyba frapują!
Że niby ten
8 miesięcy temu
jeden pacjent, to miał geny myszy? Że myszy to żyją po śmierci? No pewnie, że żyją po śmierci, tylko że - nie te same ;) Artykuł ogólnie na poziomie podstawówki.
anonim1221
8 miesięcy temu
pamiętam jak 20 lat temu moja babcia zmarła. To do niej ciocia mówiła żeby podała rękę żeby było jej łatwiej ją ubrać. bo wiedziała już w tedy do że człowiek rozumie co się mówi. Musiałem czekać 20 lat żeby jacyś naukowcy potwierdzili coś o czym ludzie wiedzieli od dawna. Że mózg człowieka pracuje dalej po śmierci. Ale co to ma wspólnego do udowodnienia życia po śmierci....
spoko
8 miesięcy temu
Po co sobie tyłek tym zawracać każdy się tego momentu doczeka bez wyjątku to sobie sprawdzi
nie
8 miesięcy temu
Jacyś niedorobieni ci co spreparowali ten artykuł,co ma do rzeczy zycie pozagrobowe z aktywnością mózgu,nie panimaju.
zoja
8 miesięcy temu
dlatego pochowek robi sie po 3 dniach od zgonu.
poszkodowany
8 miesięcy temu
czyli akty zgonu wydane bez badań eeg można podważyć? i żądać odszkodowań
bCXuymhn
BógCiękocha!
8 miesięcy temu
Czytajcie książki religijne. Biblię... Tam jest o powrotach stamtąd. Ludzie wracają z wiedza, której tu nie sposób zdobyć. Dusza ludzka jest naprawdę nieśmiertelna. W chwili jej pojawienia się towarzyszy temu błysk światła i całe Niebo cieszy się z nowego stworzenia. Przypominam, że po śmierci Jezusa widziało ponad 500 osób. On zaś potrafił cuchnące ciało Łazarza przywrócić do życia. Colton Burpo Niebo istnieje naprawdę czytałem. Słuchajcie! Prawdziwe życie zaczyna się po śmierci, a jego jakość zależy też od tego czy powiemy TAK miłości Boga idąc Jego drogą potwierdzając wybór czynami. O łaskę pragnienia Boga możemy Go prosić. Kto szuka, ten znajdzie. Czeka na nas Miłość nieskończona, Światłość, radość, szczęście nieprzebrane, gdy pójdziemy za Jezusem, którego Bóg nam dał, byśmy mieli życie wieczne. Gdy my przyznamy się do Niego to i On widząc naszą wiarę i dobre czyny rozpozna nas ku wiecznej radości w Niebie. Nie ma takiego grzechu, którego nie zgładziłby Bóg Miłosierny, nasza Miłość. On prosi każdego, by go szukał, by wołał, a Sam jest blisko i czeka choćby na jedna myśl o Nim. Wielka to tajemnica, nauka nam jej nie wyjaśni, ale naukowcy są świadomi naszej małości, słabości. Tylko w Bogu i dzięki Niemu żyjemy i żyć będziemy, gdy Go wybierzemy, uznamy w Prawdzie, że On jest!!! Jestem, który jestem! Pustka bez Boga wypełniona egoizmem, pychą, chciwością, nienawiścią może być zastąpiona życiem w pełni miłości w Bogu, w nadziei wiecznej radości w Niebie. Naszym domem jest Niebo!
no name
8 miesięcy temu
Mucha po wyrwaniu jednej nogi idzie, po wyrwaniu drugiej idzie,po wyrwaniu ostatniej nogi nie idzie,znaczy głucha.
sed
8 miesięcy temu
Życie pozagrobowe ale kilka minut. Więc nie żadne pozagrobowe tylko pośmiertne. W grobie to już tylko zwłoki ludzkie i nic więcej.
Aug
8 miesięcy temu
Gdy delikwenta kładzie się do grobu, to ta resztka świadomości do tego czasu i tak niknie. Tym samym i tak nie ma życia poza grobowego.
Niestety!
8 miesięcy temu
Nie ma nic,śmierć i koniec,żyjesz tu i teraz później tylko pamięć pozostanie po to Tobie a ty nieświadomy niczego będziesz leżeć w opakowaniu dwa metry w ziemi.Przezyj to życie spokojnie i tak by krzywdy nikomu nie robić i naciesz się nim nie powodując szkód u siebie w życiu i innych by mogli ciebie inni dobrze zapamiętać !!!
PL PATRIOTA
8 miesięcy temu
PYTANIE DO WIERZĄCYCH ....JEŻELI DUSZA JEST NIEŚMIERTELNA, TO CO SIĘ Z NIĄ DZIEJE PRZED NARODZINAMI CZŁOWIEKA? ... JEŻELI POWSTAJE ONA WRAZ Z NARODZINAMI CZŁOWIEKA TO NA JAKIEJ ZASADZIE SIĘ TO DZIEJE I CO Z DUSZAMI NIENARODZONYCH ... MAŁE WYKORZYSTANIE EKSPLOATACYJNE?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić