o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Nie poddają się. Zobaczcie, jak będą szukać "złotego pociągu"

165
Podziel się

Piotr Koper i Andreas Richter opublikowali film, na którym prezentują wizualizację przekopów kontrolnych. Odkrywcy są pewni, że "złoty pociąg" ukryty jest w kompleksie podziemnych tuneli.

Nie poddają się. Zobaczcie, jak będą szukać "złotego pociągu"
(East News)
bEpZKXuJ

Tajemniczy kompleks ma znajdować się na 65 km trasy kolejowej Wrocław - Wałbrzych. Żeby udowodnić jego istnienie, poszukiwacze muszą wykonać trzy odwierty. Każdy z nich będzie miał 6 metrów głębokości.

Problemy sprawiają drzewa i PKP. Żeby móc wykopać sześciometrowe tunele, z miejsca prac należy wyciąć kilkadziesiąt drzew. Ze względów prawnych musi to być zrobione do końca marca. Poza tym swojej zgody na wykopy w pobliżu linii kolejowej nadal nie wyraziło PKP - informuje RMF24.

Piotr Richter i Andreas Koper to poszukiwacze, którzy w ubiegłym roku zgłosili sensacyjne odkrycie. Jeszcze w grudniu zapowiadali, że wydobyciem pociągu nie obciążą Skarbu Państwa. Mieli zrobić to na własny koszt i przy pomocy sponsorów. Teraz twierdzą, że zderzyli się z biurokratyczną ścianą, jaką ma być niechęć PKP do udzielenia zgody na ich prace.

bEpZKXuL

O "złotym pociągu" głośno zrobiło się w sierpniu zeszłego roku. Od tamtego momentu tajemnicze tunele z okolic Wałbrzycha rozbudzają wyobraźnię nie tylko dwójki poszukiwaczy, ale także tysięcy Polaków. Sprawa budzi wiele kontrowersji. Część osób śledzących sprawę wierzy, że pod ziemią może znajdować się legendarny pociąg, w którym hitlerowcy ukryli zrabowane podczas wojny złoto. Inni uważają, że w doniesieniach odkrywców nie ma słowa prawdy.

bEpZKXvm
KOMENTARZE
(165)
GOSC
5 lata temu
WSZYSTKO CO JEST NA ZIEMI I POD ZIEMIA JEST JUZ NIE NASZE LASY OSIEDLA KAMIENICE ITD SA ZASTAWIONE W BANKACH WIEC NIE DZIWCIE SIE ZE NIC NIE MOZEMY ZROBIC ZANAS DECUDUJA WIERZYCIELE KTORZY POZUCZYLI RZADZACYM POLSKA ZBRODNIARZOM PO UPADKU DYKTATURY OK 3BILIONY ZL
GUN-freedom
5 lata temu
Żydzi, Niemcy i amerykanie już powiedzieli, że to ich złoto ;-) A ja bym chciał się spytać Kaczyńskiego i Tuska gdzie jest mój gaz łupkowy i elektrownie atomowe?! Na te programy poszły już miliardy złotych! Bierzecie łapówki od tych koncernów czy jak?
karolina55
5 lata temu
Z drzewami to totalna bzdura .Skad ktos wzial przepis ze wycinki drzew dokonuje sie tylk w okreslonym czasie Przycinki tak -nim soki w drzewach rusza ale wycinek dokonuje sie przez 12 miesiecy w roku
bEpZKXvn
marco
5 lata temu
Na Dolnym Śląsku nie wolno nigdzie kopać ! Nie wolno kopać węgla, który jest najlepszy na Świecie " antracyt ", uranu, srebra, miedzi i wielu, wielu innych bogactw. To wszystko zaczną wydobywać Niemcy, którzy już niebawem upomną się o te tereny ! To nastąpi szybciej niż myślicie . Rosja zacznie rozmieszczać swoje wojska przy naszych granicach północno- wschodniej i wschodniej , nasze wojska zostaną przesunięte za Wisłę a tereny zachodniej Polski zajmą wojska niemieckie i już pozostaną. A wtedy niemieckie firmy zajmą się wydobywaniem wszystkiego co tam jest. Oczywiście rekami polskich niewolników.
marllo
5 lata temu
dziwne prace trwaja nie podal cos kopia ale nikt nie co samochody czasem podjezdzaja ludzie sie pokreca i koniec nikt sie nie dziwi bo u nas tak pracuje sie ale pod ziemia praca wre
memm
5 lata temu
Co co wielcy odkrywcy nie oglądaja YT, przecież sam oglądałem filmik ze chłopaki już znaleźli prawdziwy pociąg, chyba z kilometr wczesniej jest dziura w ziemi i wycięgnęli z niej złoto i cenne precjoza, niech ktos im o tym powie.
luki
5 lata temu
W naszym kraju jeszcze nic nie było proste.
mgr
5 lata temu
poszukiwania tego pociągu są niezgodne z konstytucją!
fds
5 lata temu
Jaka łopata jest najlepsza do takich wykopów, bo nie mam nic do roboty aktualnie. Może akurat..
pestka
5 lata temu
Założymy się że pobliski Urząd Skarbowy już ma wykopany pod ziemią tunel do tego miejsca ?
Nick
5 lata temu
Jak zwykle, pociągi w Polsce się spóźniają, ten też.
r la James Bl...
5 lata temu
Uwaszam, że ten pociąg juz odjechał.
Ben
5 lata temu
Nie rozumiem w czym problem? Przecież do zrobienia odwiertu o średnicy kilkunastu cm. po to by móc wpuścić kamerę, nie potrzeba wycinać drzew!
bEpZKXvf
Oloo
5 lata temu
NIE WIERZĘ W ZŁOTY POCIĄG, WIERZĘ (JAK I ODKRYWCY) W POCIĄG PANCERNY. ZŁOTY POCIĄG WYMYŚLILI DZIENNIKARZE I DURNI INTERNAUCI !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić