REKLAMA
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla03.12.18 (16:41)

Nie powinieneś dotykać cudzych smartfonów. Wyjaśniamy dlaczego

Chyba każdy wie, że komórka jest siedliskiem bakterii. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę ze skali tego zjawiska. A jest przerażająca.
Pixabay.com

Ekrany komórek są prawie siedmiokrotnie brudniejsze od desek klozetowych. Brytyjska firma Initial Washroom Hygiene zleciła badanie smartfonów. Okazało się, że najgorsze były telefony w skórzanych futerałach.

Typowy smartfon ma prawie 1,5 tys. bakterii. Dla porównana, średnia liczba bakterii występujących na deskach klozetowych to zaledwie 220 - informuje "Metro". Obudowy i futerały telefonów zwykle są wykonane z gumy, która zapewnia ciepłe i wygodne środowisko dla drobnoustrojów, a jeszcze "lepsze" są te zrobione ze skóry.

REKLAMA

Wycieranie smartfona jest prawie tak "skuteczne" jak przeganianie zarazków chusteczką. Telefony są pokryte bakteriami, ponieważ dotykamy ich w różnych sytuacjach w ciągu dnia - wyjaśnia profesor Hugh Pennington, emerytowany wykładowca bakteriologii na Uniwersytecie w Aberdeen.

W zimie częściej znajdziemy na nich norowirusy. To drobnoustroje, które powodują grypę żołądkową. Można się nimi zarazić m.in. poprzez kontakt z cudzym smartfonem, który oznacza również kontakt z bakteriami jego właściciela.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Bakterie na ISS. Naukowcy o przyszłości misji

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij