Olga Wilk
|
aktualizacja

Niemcy w szoku. Największy pedofilski skandal od II wojny światowej

86 reakcji
0
0
86
Podziel się

Sąd w Niemczech skazał dwóch mężczyzn na karę więzienia w związku ze skandalem pedofilskim uważanym za największy w powojennej historii kraju. Sprawcy w latach 1998-2018 wykorzystali seksualnie 34 dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Niemcy w szoku. Największy pedofilski skandal od II wojny światowej
(iStock.com, fiorigianluigi)

56-letni Andreas V. i 34-letni Mario S. spędzą za kratami odpowiednio 13 i 12 lat. Po odbyciu kary więzienia mężczyźni zostaną osadzeni w zakładzie zamkniętym. Faktycznie będą więc odizolowani od społeczeństwa przez resztę życia.

Mężczyźni wykorzystali w sumie 34 dziewczynek i chłopców. Do gwałtów dochodziło na kempingu w Lügde w środkowych Niemczech. Zamieszany w sprawę był także Heiko V., którego w lipcu oskarżono o pomaganie i współudział w przestępczym procederze.

Starszy ze sprawców jest winny zgwałcenia dzieci ponad 200 razy, młodszy – blisko 50 razy. Miejscem, gdzie dzieci przeżywały koszmar, była zwykle przyczepa Andreasa V. zaparkowana na placu kempingowym Eichwald w Lügde w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Ofiarą V. padła między innymi jego 6-letnia przybrana córka, którą mężczyzna miał wykorzystywać jako "przynętę" do wabienia pozostałych dzieci. To właśnie 56-latek stał przywódcą pedofilskiego gangu, który trudnił się nagrywaniem przestępstw i sprzedażą filmów w darknecie. W sumie takich produkcji powstało około 450 - podaje CNN.

Służby miały zabezpieczyć 10 komputerów, 9 telefonów komórkowych, ponad 40 dysków twardych i 400 innych nośników danych. Sędzia Anke Grudda powiedziała podczas rozprawy, że "trudno jest wyrazić słowami, co się stało" i dodała, że określenia "odrażający, potworny, wstrętny" wydają się niewystarczające.

Oburzenie opinii publicznej wzbudziły też rażące zaniedbania służb i urzędów. Mimo podejrzeń o wykorzystywanie seksualne dzieci w 2016 roku Andreasowi V. przyznano opiekę nad przybraną córką. Ostatnio policja przyznała, że w toku postępowania "zniknęła" część dowodów. W sprawie zaniedbań prowadzone jest osobne dochodzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

86
0
0
KOMENTARZE
(86)
Anna
5 miesięcy temu
Jakim w ogóle sposobem samotny 50-letni długotrwale bezrobotny, zamieszkujący od 30 lat na kampingu w samodzielnie zbudowanej chatce z drewna (i przyczepie kampingowej) dostaje sądownie pod opiekę 6-letnią dziewczynkę??? Co to za sąd???
hm....
5 miesięcy temu
A dlaczego nie podają z jakiego środowiska zawodowego pochodzą albo z jakiej orientacji?
mateusz
5 miesięcy temu
oto rezultat tęczowej rewolucji...
tom
5 miesięcy temu
Pytanie jest kto korzystał z usług tych pedofili? Fakt zniknięcia części dowodów oraz to, że przez tyle lat służby były bierne uświadamia, że to tylko płotka pracująca dla możnych. Atakuje się słusznie księży za czyny pedofilskie ale mało kto ma świadomość, że tak naprawdę skala pedofilii wśród najbogatszych ludzi, wśród tzw. elit jest porażająca i z tym nic się nie robi, bo oni mają wszędzie wpływy i nawzajem chronią się.
Gosposia
5 miesięcy temu
Niemiecka praworządnosc i pożądek jak to możliwe że giną dokumenty ta sprawa ma drugie dno wysoce postawieni urzednicy nie ma innej opcji
Najnowsze komentarze (86)
Tu
4 miesiące temu
Wykastrować
Łysy
4 miesiące temu
I co księdza tam nie było ??? Ponad 100 tys dzieci zginęło po likwidacji kilku obozów dla uchodźców na terenu Francji i Niemiec , ONZ wskazał ze prawdopodobieństwo sprzedano je na narządy i sex do krajów ; skandynawskich, Niemiec , Holandii !! Raport zniknął tak szybko jak się pojawił ;( koszmar ! Nie umiemy dzieci chronić w imię poprawności politycznej , chowane są statystyki pod dywan ! Alby lewacka Europa lśniła tolerancja ;( koszmar i największa skaza współczesnej Europy !
As
4 miesiące temu
Bo pracowali w Jungen macie to wybierali
men
4 miesiące temu
Niemcy są dzisiaj zakałą UE,to dzięki nim mamy takie tolerancyjne prawo dla gwałcicieli i bandytów....
Halina
4 miesiące temu
To nie geje a pedofili w najgorszym znaczeniu
Werka
4 miesiące temu
lgbt - straszne
!!!
5 miesięcy temu
Wyrok śmieszny
Fnher
5 miesięcy temu
Nie rozumiem o co chodzi przecież w niemczech to normalne standard na cały kraj.
Olo
5 miesięcy temu
Uważam że pedofilów powinno się kastrować
Stefan
5 miesięcy temu
Polakom pod byle pretekstem odbierają dzieci a takim zwyrodnialców dają dzieci co za chory kraj a nas będą uczyć demokracji
ola
5 miesięcy temu
tęczowa sitwa!
Franz
5 miesięcy temu
Nowy Wspaniały Świat w praktyce, nowoczesny, postępowy, tolerancyjny, otwarty, dialogujący, akceptujący i szanujący wszelkie odmiennosci z wyjątkiem ich ofiar
Gosc
5 miesięcy temu
Co za potwory!
Hrvat
5 miesięcy temu
Dodam tylko że ovi pedofili byli z lewackiej organizacji zielonych byłych czerwonych komunistów
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić