Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Nowa metoda antykoncepcji dla kobiet

17
Podziel się

Z antykoncepcji hormonalnej korzystają codziennie miliony kobiet. Ta znana od lat metoda może już niedługo zostać zastąpiona nową, lepszą.

tabletki antykoncepcyjne
tabletki antykoncepcyjne (Shutterstock.com)
bETFyjnp

Chodzi o specjalne jajeczka z wodorostów. Jak podaje "Daily Mail", takie kuleczki miałyby być wstrzykiwane, a ich zadaniem byłoby przechwytywanie plemników. Rolę spełniałyby m.in. dzięki powleczeniu ich substancją, która normalnie pokrywa komórkę jajową i "chwyta" męskie komórki. Powodzenie tej metody potwierdziły już badania na zwierzętach.

Taka antykoncepcja nie działałaby wiecznie. Po pewnym czasie kuleczki przestałyby spełniać swoją rolę i możliwe byłoby zajście w ciążę. Naukowcy dodają też, że ich wynalazek mógłby pomóc w zapłodnieniach in-vitro. Kuleczki "wychwytywałyby" bowiem najsilniejsze plemniki, tak jak to robi prawdziwa komórka jajowa. Później pobrane z ciała kobiety zwiększałyby szanse poczęcia.

Tradycyjne tabletki antykoncepcyjne mają liczne wady. Wiele kobiet skarży się na mniejsze libido, wzrost wagi czy wahania nastrojów. Do tego nie wolno im o nich zapomnieć. Pominięcie którejś tabletki może doprowadzić do niechcianej ciąży.

bETFyjnr

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bETFyjnS
KOMENTARZE
(17)
nic
6 lat temu
najlepsza metoda to nie grac sie.
aw
6 lat temu
niech się sterylizują
...
6 lat temu
Lol, jakie to znaczenie? Laski już teraz mają 20 smaków antykoncepcji a jako argument w razie ciąży dają: 'mogłeś mnie nie bzykać'.
bETFyjnT
Ed
6 lat temu
A ja jestem gorliwym zwolennikiem równouprawnienia kobiet, a co za tym idzie ,nie się same y-ebią.:))
hjf
6 lat temu
miliony, to przesadzone.
Miron
6 lat temu
No i fajnie.
Otaku
6 lat temu
Są lepsze sposoby: palce, ręce i języki...
Accura
6 lat temu
Najskuteczniejsza metoda antykoncepcji u kobiet to nie dopuszczać :)
zig
6 lat temu
Spoko jeszcze trochę to PiS zajmie się i tabletkami bo to przecież wbrew kościołowi (oby nie)
Agata
6 lat temu
czyli prysł mit 100% skuteczności antykoncepcji??!!! Wciska się kobietą ciemnotę, aby zarabiały na nich koncerny farmaceutyczne. Antykoncepcja zabija!!!
gość
6 lat temu
Teraz najlepszą antykoncepcją będzie ustawa o zakazie bzykania .W każdym mieście będzie komisja która będzie to sprawdzać syfmiarką ,a kary będą nakładane od kiłometra
plpl
6 lat temu
A co na to Watykan?
przytulania
6 lat temu
No cóż tabletki antykoncepcyjne to tabletki z hormonami, które oprócz zapobiegania ciąży mają również inne zastosowania. Jestem sama więc w ciążę na pewno nie zajdę, ale biorę je ze względów medycznych, nie tyję, nie mam wahań nastrojów i mogę normalnie funkcjonować w czasie menstruacji ;) Zamiast brać hormony mogłabym dać sobie wyciąć macicę ale mam dopiero 32 lata i może mi się jeszcze przyda :P
bETFyjnL
modelka
6 lat temu
a nie wieszaki?????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić