REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 43 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Ewelina Kolecka16.11.19 (09:00)

Nowe przerażające fakty na temat mordercy rosyjskiej studentki. 24-latka nie była pierwszą ofiarą?

Brutalne morderstwo młodej Rosjanki wstrząsnęło nie tylko jej rodakami, lecz znalazło się na ustach całego świata. Powód? Mordercą okazał się szanowany i ceniony historyk Oleg Sokołow. Przy okazji śledztwa wyszły na świat kolejne niepokojące informacje. Czy sprawca ma na koncie więcej zbrodni?
Anatoly Maltsev / PAP/EPA

Na temat okrutnego zabójstwa młodej pracownicy uniwersytetu wypowiedział się sam Władimir Putin. Prezydent Rosji nie przebierał w słowach – surowo potępił czyn Sokołowa, określając go "potwornym aktem szaleństwa". Prawdopodobnie to nie pierwszy raz, gdy historyk wyrządził komuś krzywdę.

Ofiarą Olega Sokołowa była Anastazja Jeszczenko, wieloletnia partnerka i asystentka naukowca. 63-letni mężczyzna został aresztowany przez policję w Petersburgu po tym, jak próbował wrzucić do rzeki worek. W środku znajdowały się odcięte ręce jego partnerki.

REKLAMA

Stróże prawa dokonali przeszukania w miejscu zamieszkania Sokołowa, gdzie ujawniono kolejne dowody zbrodni. Ciało zamordowanej zostało poćwiartowane, prawdopodobnie sprawca zamierzał systematycznie pozbywać się kolejnych fragmentów. Mimo że Oleg Sokołow zapewniał, że nigdy wcześniej nie dokonał przestępstwa, dziennikarzom udało się dotrzeć do bardzo niepokojących faktów z biografii historyka.

Anatoly Maltsev / PAP/EPA

Andriej Jegorow, znany artysta, zarzucił oskarżonemu nieumyślne spowodowanie śmierci w latach 80. Jak twierdzi, w 1980 roku z powodu lekkomyślności profesora doszło do utonięcia człowieka. Z kolei w 2008 roku pewna studentka zgłosiła, że naukowiec stosował wobec niej przemoc. Kobieta miała zostać przywiązana do krzesła i pobita, dodatkowo mężczyzna groził, że oszpeci ją za pomocą rozgrzanego żelazka.

Pojawiły się również głosy, że śmierć pierwszej żony Olega Sokołowa także nie była dziełem przypadku. Takie przypuszczenia wysunął Jewgienij Ponasenkow, kolega 63-latka po fachu - informuje "Nowa Izvestia". Wtóruje mu inny naukowiec Dmitrij Wituszkin. Sądzi, że tragedii można było uniknąć, gdyby ktoś wcześniej zareagował na agresywne skłonności Sokołowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij