o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Od 4 lat dziewczynka jest szykanowana. Dyrekcja: "to raczej uśmiechanie się"

65
Podziel się

Szkolne żarty przerodziły się w potężny konflikt. Grupa uczennic z podstawówki stanęła przed sądem.

Od 4 lat dziewczynka jest szykanowana. Dyrekcja: "to raczej uśmiechanie się"
(iStock.com, Liia Galimzianova)
bDgEWFvV

*Rodzice jednej z uczennic podstawówki w Annopolu nie mogą znieść traktowania ich córki w szkole. *Dziewczynka już od 2014 roku jest nękana i wyśmiewana przez rówieśników – informuje "Dziennik Wschodni". W końcu nie wytrzymali i skierowali sprawę do sądu.

Uczennicy najpierw dokuczała tylko jedna dziewczyna. Przedrzeźniała ją, klaskała na jej widok i wyzywała od najgorszych. Wkrótce cała grupa uczniów zaczęła nękać koleżankę. W grupie jest pięć dziewczyn i jeden chłopiec. Jedna z uczennic to córka nauczycielki.

Zdaniem dyrekcji sytuacja jest typowa. Odpierają jednak zarzut, że zignorowali doniesienia o nękaniu. Sytuację próbowali naprawić pedagog, psycholog, wychowawcy i rówieśnicy. Kłóci się to ze stwierdzeniem kierownictwa placówki, że nie było problemu.

bDgEWFvX

To nie było żadne szykanowanie słowne ani nękanie, raczej uśmiechanie się w kierunku tej dziewczynki – powiedziała dyrektorka szkoły Renata Tess-Wasiluk w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Sprawa trafiła do sądu w Kraśniku. Prokurator od początku wnioskował o mediacje między stronami. Nie zgodził się na to jednak pełnomocnik grupy szykanujących dziewczyn. Jego zdaniem nie było żadnego nękania i należy umorzyć postępowanie. Rozprawa została odroczona do 28 marca.

Zobacz także: Śniadania polskich uczniów to głównie parówki i białe pieczywo

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDgEWFwd
bDgEWFwy
KOMENTARZE
(65)
Jo
3 lata temu
I jak zwykle sąd bezradny albo sprawę umorzy. Porażka sprawiedliwości!
Ja
3 lata temu
układy!
Wnerwiona
3 lata temu
Jak zwykle kadra szkoły śmieje się prosto w twarz rodzicom pokrzywdzonego dziecka!!!i zamiatają wszystko pod dywan, i udają że nic nie można zrobić, taka szkoła to DNO, ale jest coraz więcej takich szkół!!!średniowiecze
bDgEWFwz
d.o.g.
3 lata temu
Najlepiej rozgłosić to w telewizji - zaraz się zacznie. Dodatkowo nagrać zachowanie prześladowców na lekcji.
anapiera1
3 lata temu
Miałam podobną sprawę, która dotyczyła nękania mojej córki przez koleżanki z klasy. Próby interwencji u szkolnego pedagoga i psychologa kończyły się jak w sprawie powyżej, dyrektor nawet zaproponował zmianę szkoły zamiast zająć się sytuacją. Dopiero interwencja "wyżej" pomogła.
Najnowsze komentarze (65)
ObijeMo6
3 lata temu
Nauczyciele nigdy nic nie widzą, bo przecież nikt nie będzie kogoś szykanował w obecności nauczyciela !!!! Jedyne co widzą to uśmiechanie się, oczywiste! te uśmiechanie się jest ostatnim szykanowaniem, które rówieśnicy mogą zrobić w obecności nauczyciela.
remi
3 lata temu
W Warszawie zaczęło się nękanie dziecka w podstawówce. Dziewczynka z Ukrainy jest dobrym celem dla aktywnej w szukaniu ofiary uczennicy. Skąd my to znamy! Mamuśka udziela sie w szkole, zaprzecza zarzutom a nauczyciele bezradni... Czekam, co z tego wyniknie!
sad
3 lata temu
A wszystko wina rodziców. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I nie karania cielesnego.
Nafta
3 lata temu
Mam taki sam problem,szkoła po mojej wizycie nic nie zrobiła,a kiedy podczas praktyk miarka się przebrała i się pojawilem powiedzieć tzw koleżankom córki co myślę,to po tym zdarzeniu natychmiast zostałem wezwany na dywaniku do pani dyrektor która skwitowala że przekroczylem prawo i mogą być konsekwencje ,tyle że mnie to wisi a jeśli będzie taka potrzeba to znów to zrobię....nie dajmy się zastraszyć !!!
Tfu
3 lata temu
znów manipulacja lajkami kwitnie na o2 barbarzyńcy tolerują tylko wypowiedzi zgodne z ich zwyrodniałym sumieniem!
go
3 lata temu
Karać nauczycieli (bardzo dobrze widzą co się dzieje a nic nie robią)
Jankes
3 lata temu
Sam przez to przechodzę. Rozmowy z Panią Dyrektor, pedagogiem itd. nic nie dawały. Powiadamiałem już policję - po przeprowadzonych rozmowach przez pewien czas był spokój. Ostatnio znowu się zaczęło. Na dniach umawiam się na wizytę prawniczą i zobaczymy jak się sprawy potoczą.
fytdy
3 lata temu
pozwolili na to 4 lata? fajni rodzice
bDgEWFwr
nap
3 lata temu
taka szkole z jej nauczycielami powinni zamknac, a nauczyciele z dyrekcji powinni otrzymac wilcze bilety, dziewczynka powinna dostac wysokie odszkodowanie
artkkpogo
3 lata temu
jeśli ktoś szykanowałby, dręczył , niszczył psychicznie moje dziecko , to musi się liczyć z konsekwencjami... i nie mówię tu o Policji i sądach
o2
3 lata temu
I tak będą się "uśmiechali" w jej kierunku, aż dziewczyna nie wytrzyma i coś sobie zrobi. Potem dowiemy się z o2, że wszyscy są w szoku, i że nikt nic nie wiedział, bo gdyby wiedział to oczywiście by zareagował...
Gość
3 lata temu
To normalne ze nic z tego nie będzie bo córka nauczycielki jest w tej grupie. Tak się zaczyna naśmiewanie, wyzwiska a co będzie dalej ale Pani dyrektor problemu nie widzi !!!!
eryk
3 lata temu
Sąd powinien sprawę potraktować poważnie zanim nie będzie za późno.
Paul86
3 lata temu
"pedagog, psycholog, wychowawcy i rówieśnicy"-a w normalnym kraju skończyłoby się solidnym laniem! Przewaga prześladujących dziewczyn świadczy o prawidłowym wdrażaniu ideologii feministycznej.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić