Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Oddał ciało zmarłej matki do badań naukowych. Trafiło na wojskowy poligon

23
Podziel się

Amerykanin, który po śmierci matki postanowił ofiarować jej ciało firmie zajmującej się badaniami naukowymi dowiedział się, że zamiast trafić do naukowców, zwłoki sprzedano Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych, który wysadził je w powietrze.

Oddał ciało zmarłej matki do badań naukowych. Trafiło na wojskowy poligon
(Youtube.com, ABC15 Arizona)
bEErZVQR

Mężczyzna był w całkowitym szoku. Jim Stauffer przekazał ciało zmarłej w wieku 73-lat matki w 2013 roku. Zająć się nim mieli wykwalifikowani neurolodzy z firmy Biological Resource Center w Arizonie. Stuffer wierzył, że mózg kobiety zostanie poddany badaniom, które pomogą w wynalezieniu leku na Alzheimera.

Firma oszukała dawcę i sprzedała ciało wojsku. Kilka dni po oddaniu zwłok matki, mężczyzna otrzymał pudełko z jej prochami. Był pewny, że przed spaleniem zostały one wykorzystane do potwierdzonych na piśmie badań naukowych. Zamiast tego użyła ich amerykańska armia, która przymocowała do nich ładunek wybuchowy. Wszystko po to, aby sprawdzić, jak zachowuje się ludzkie ciało w momencie wybuchu miny lądowej.

Nie jestem osobą ufającą każdemu, ale w tej sytuacji nie wyobrażasz sobie, że może stać się coś złego – po prostu ufasz. Myślę, że właśnie to zaufanie jest tym, na czym żyją – powiedział Jim Stauffer w rozmowie z amerykańską stacją ABC15, dodając, że czuje się oszukany.

bEErZVQT

O tragicznym wykorzystaniu zwłok matki mężczyzna dowiedział się od reportera. Według dziennikarza agencji Reutera, firma Biological Resource Center sprzedała armii USA łącznie ponad 20 ludzkich ciał. Wszystkie z nich udostępniono bez zgody rodziny i wykorzystano do militarnych testów.

Sprawa wyszła na jaw po śledztwie FBI. Firmę z siedzibą w Arizonie zamknięto w 2014 roku. Agenci śledczy znaleźli wtedy rozczłonkowane i pozszywane ze sobą fragmenty różnych ciał. Drastyczne szczegóły śledztw dostały się do mediów na skutek prowadzonego procesu sądowego. Pozew wytoczyły 33 osoby.

bEErZVQZ
Zobacz także: Zobacz też: Fatalny dawca. Zmarli prawie wszyscy biorcy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEErZVRu
KOMENTARZE
(23)
kkk
2 lata temu
Myślicie , że u nas jest inaczej? Ne ma prywatnych firm skupujących zwłoki, ale są państwowe i nigdy się nie dowiecie co z zwłokami robią !
w imię nauki
2 lata temu
Naiwność ludzka jest....głupotą.To samo dzieje się w Polsce.Sprzedałeś,oddałeś,odczep się.Eksperymenty dla dziejów ludzkości są ważniejsze jak jakieś tam deklaracje czy zapisy umów.To fikcja.
A u nas
2 lata temu
to lepiej traktuje się zwłoki? Był swego czasu reportaż o firmie, która przyjmowała zwłoki do kremacji, mimo że miała awarię pieca. Zwłoki czekały w piwnicy i rozkładały się w cieple a rodzinom wydawano urnę z prochami innych skremowanych. Niby to samo, ale jednak nie to samo. A afera z prosektorium na ul. Oczki? Ręce opadają.
bEErZVRv
:-O
2 lata temu
Czemu wysadzili ją w powietrze???
drakula
2 lata temu
Ja baaardzo dziękuję za takich sojuszników ! Już na określenie - jankes bierze mnie obrzydzenie... Takim nie można zaufać, a to podstawa sojuszu !
Wysad
2 lata temu
Czy mamusia czuła jakiś dyskomfort w tej sytuacji?
Alladyn
2 lata temu
Czym różnią się Jankesi od nazistów ? Chyba tym, że jedni mówili po niemiecku a jankesi po angielsku. Niech teraz psy wojny płacą setki milionów zadośćuczynienia oszukanym rodzinom.
nc
2 lata temu
to też badanie
Homer
2 lata temu
Scenariusz na dobry film
oban
2 lata temu
TESTY SA POTREBNE ALE OFICJALNIE
lolo
2 lata temu
Uiii, jakie to polskie.
pol
2 lata temu
Chory człowiek aby własną matkę tak potraktować .
KLEMENS
2 lata temu
I takie historie nie dotyczące Polski, na dodatek sprzed lat są sprzedawane pod krzykliwym tytułem jakby miały miejsce nad Wisłą. Ogłupianie ludzi na żywca za kasę. Czy to jeszcze dziennikarstwo?
bEErZVRn
whitelamb
2 lata temu
oddać zwłoki matki na takie cele to już głupota ciało powinno się pochować ! a nie je bezcześcić !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić