Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Opowiedział o bracie, zamachowcu z Brukseli

18
Podziel się:

- Był miłym i inteligentnym chłopakiem - wyznał Mourad Laachraoui, uprawiający taekwondo brat Najima Laachraouiego, zamachowca z Brukseli.

Opowiedział o bracie, zamachowcu z Brukseli
(Thompson Reuters)

Zdaniem Mourada rodzina nie była w stanie przewidzieć, co zrobi ich krewny.

Najim był miłym, inteligentnym chłopakiem. Ukończył studia na kierunku elektromechanika i nie dawał po sobie poznać, że się radykalizuje. Pierwsze ostrzeżenie pojawiło się dopiero w 2013 r., kiedy wyjechał do Syrii i zerwał wszelkie kontakty z rodziną - wspominał brata Mourad Laachraoui.

Nikt w rodzinie nie widział żadnych niepokojących zmian w zachowaniu brata. Po prostu pewnego dnia powiedział, że wyjeżdża do Syrii. Po jego powrocie zawiadomiliśmy policję, która przyjechała i porozmawiała z nami chwilę. Drugi raz funkcjonariusze przyjechali do naszego domu po zamachach w Paryżu - dodał.

Był miłym chłopcem, ogólnie mądrym. Takiego będę go pamiętał. Nie mogłem uwierzyć, że to on, ale jak to mówi mój prawnik "rodziny się nie wybiera". Nigdy nie widziałem go z osobami podejrzewanymi o terroryzm - kontynuował brat zamachowca.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
Deportacja
6 lat temu
Powinni stosować prostą zasadę. Ktoś z rodziny się wysadził to całą rodzinę deportujemy bez prawa powrotu.
mnm
7 lat temu
Pewnie, że się nie wybiera. Ale gdy widzi się, ze brat zachowuje się dziwnie to należy zawiadomić odpowiednie władze. Jego milczenie jest przyzwoleniem na terroryzm brata.
dziadziajaro
7 lat temu
rozrywkowy ogólnie był
Czekajcie dłu...
7 lat temu
Powiesić brata,powiesić muzupierdolonychzebrakównierobów,zanim będzie za póżno,już jest..resztę w kontenery i deport do domu,do dżungli i na Gobi.
nemo3110
7 lat temu
dobry bajer pol sukcesu pustynia ich domem nie europa
ddd
7 lat temu
wszyscy oni tacy sami
dyzio
7 lat temu
Wystarczyła jedna seria zamachów w Brukseli, aby nasz Donald wziął nogi za pas i wrócił skruszony do bezpiecznej i spokojnej Polski jako syn marnotrawny. Święta to tylko pretekst i wymówka. Prawdziwą przyczyną jest strach i ucieczka przed terrorystami.
normalny
7 lat temu
Nie wybierałem PISOLANDU a wszędzie go pełno
pan polski
7 lat temu
deportacja całej rodziny to jest rozwiązanie problemu, tym którym zależałby zostać w danym kraju sami by go wydali policji
gosc
7 lat temu
a czemu mu twarz zakryli? Ma coś do ukrycia?
NIE PLATFORMI...
7 lat temu
Ten drugi miły braciszek za jakiś czas zrobi wam to samo.
mówię co widz...
7 lat temu
Islam to nie religia, - to największa na świecie zbrojna sekta. Siłą napędową jest indoktrynacja i pranie mózgu. Aby było skuteczne, musi być wspierane przez opioidy i inne substancje narkotyczne, aby taki zamachowca za wiele nie myślał o sobie, rodzinie i nie wycofał się w ostatniej chwili przed wysadzeniem się w powietrze. Nikt nie ma interesu w tym, aby terroryzm przestał istnieć, bo broń to doskonały rynek zbytu dla wszystkich ich producentów, a jak wiadomo, największym jej producentem na świecie jest USA. Sprzedaż broni doskonale napędza gospodarkę Stanów i błędne koło się zamyka. Mówiąc kolokwialnie, dobro kraju - czyli zysk ze sprzedaży broni - znacznie przewyższa straty w postaci ewentualnych ofiar islamskich zamachowców - samobójców. Oczywiście nikt z rządu nie powie tego wprost do kamery, ale takie są brutalne, ekonomiczne fakty.
Polak
7 lat temu
U nas meczety mogą być a u nich koscioły nie to prosta sprawa zamknąć meczety.
almas
7 lat temu
Nie wierzę w słowa tego chłopaka. Muzułmanie nawet bez powiązań rodzin nych nazywaja siebie braćmi i zawsze trzymaja się razem. On musiał wiedzieć, co się święci, tzm bardziej, że brat pojechał do Syrii. Przecież nie na wycieczkę! Prawnik mu powiedział, co ma mówić, żeby wygladać na niewiniątko.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić