Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Papież Franciszek nie przebierał w słowach. "Schizofrenia księży"

541
Podziel się:

Papież Franciszek uderzył z dużą siłą w hipokryzję księży. Przywódca Kościoła katolickiego ostrzegł wiernych przed "duszpasterską schizofrenią". Papież określił tym mianem postawę księży, którzy co innego mówią, a co innego robią. Franciszek dodał, że zbyt często księża bardziej dbają o majątek i swój status i nie są autorytetem dla wiernych.

Papież Franciszek nie przebierał w słowach. "Schizofrenia księży"
(East News)

Papież wprost nazwał część księży hipokrytami. Podczas mszy w Domu świętej Marty w Watykanie Franciszek wspomniał słowa w Ewangelii dotyczące posiadania władzy i autorytetu. Stwierdził, że większość duchownych cieszy się wysokim statusem i władzą, ale nie autorytetem wśród wiernych.

Ile zła wyrządzają niespójni chrześcijanie, którzy nie dają świadectwa, niespójni i schizofreniczni pasterze, którzy nie dają świadectwa. (…) Jezus miał autorytet, bo była spójność między tym, czego nauczał, i tym, co robił, jak żył - powiedział papież.

Franciszek nie poprzestał na skomentowaniu postawy duchownych. Dodał, jak informuje deon.pl, że w rozwiązaniu problemu nie pomagają ludzie, którzy tolerują obecny stan rzeczy i przymykają oczy na wszechobecną hipokryzję.

Zobacz także: Zobacz także: Papież pocałował zakonnicę. Nagranie obiega świat

Nie po raz pierwszy Franciszek porusza ten temat. Wielokrotnie już wyrażał swoje rozczarowanie postawą niektórych księży, dla których ich majątek i pozycja jest ważniejsza od posługi. Od początku pontyfikatu zachęcał do skromności w zachowaniu.

To naprawdę okropne, że są kapłani, którzy wymagają od innych, żeby im służyli i którzy lubią, kiedy im się służy. Oni zachowują się niczym książęta. Okropne - miał powiedzieć papież Franciszek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(541)
piterson
2 lata temu
a co na to ojciec dyrektor prowadzący
prawda
2 lata temu
Kler do roboty, niech pracuje i zarabia na siebie. Zdrowe silne chłopy a chodzą w sukienkach z minami panien na wydaniu i wyją tymi śmiesznymi zmanierowanymi głosikami.
GRZEGORZ222G
2 lata temu
Uważam, że PAPIEŻ FRANCISZEK ma rację., ponieważ stan KAPŁAŃSTWA zoobowiązuje. KSIĘŻA są równymi według prawa, ponieważ w naszym kraju: "KAŻDY JEST RÓWNY WOBEC PRAWA". Niestety łyżka dziegciu, psóje beczkę miodu.
gość
3 lata temu
Ma rację. Szkoda, że tylko może o tym mówić, a nic nie robi. Od naszego kraju powinien zacząć. Bo to już takie dziadostwo się porobiło, że... Trudno ogarnąć.
jan
3 lata temu
ludzie sami są winni lazą księzom na siłę tam gdzie słońce nie dociera
bob
3 lata temu
on nie jest lepszy od tych co krytykuje
rodzic 500+
3 lata temu
Jak to tam było napisane: "a belki w swoim oku....". Franciszku - eksploatujcie nasz kraj, i żyjących tutaj niewolników, jeszcze bardziej. Niszczcie jego struktury. W końcu reprezentujecie wyższą chrześcijańską kulturę, która obca jest barbarzyńcom zamieszkującym tą ziemię.
ach
3 lata temu
a tam w Watykanie nie ma co sprzedać i rozdać potrzebującym?
Remo
3 lata temu
Najlepszy papież w historii kościoła.
Darek
3 lata temu
Skromność to Na pewno nie dotyczy ojca dyrektora i biskupa Głódzia
halina
3 lata temu
a i tak polska karawana z polskim klerem idzie dalej.
mła
3 lata temu
Czcza gadanina. Tak można przez dziesiątki lat i nic się nie zmieni.
scd
3 lata temu
Musi jeszcze rozliczyć Rydzyka
magi
3 lata temu
Najlepszy Papież, tylko szkoda ,że nadal nikt go nie słucha w polskim kościele
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić