Wróć na
Aldona Brauła
|

Papież Franciszek nie przebierał w słowach. "Schizofrenia księży"

540
Podziel się

Papież Franciszek uderzył z dużą siłą w hipokryzję księży. Przywódca Kościoła katolickiego ostrzegł wiernych przed "duszpasterską schizofrenią". Papież określił tym mianem postawę księży, którzy co innego mówią, a co innego robią. Franciszek dodał, że zbyt często księża bardziej dbają o majątek i swój status i nie są autorytetem dla wiernych.

Papież Franciszek nie przebierał w słowach. "Schizofrenia księży"
(East News)

Papież wprost nazwał część księży hipokrytami. Podczas mszy w Domu świętej Marty w Watykanie Franciszek wspomniał słowa w Ewangelii dotyczące posiadania władzy i autorytetu. Stwierdził, że większość duchownych cieszy się wysokim statusem i władzą, ale nie autorytetem wśród wiernych.

Ile zła wyrządzają niespójni chrześcijanie, którzy nie dają świadectwa, niespójni i schizofreniczni pasterze, którzy nie dają świadectwa. (…) Jezus miał autorytet, bo była spójność między tym, czego nauczał, i tym, co robił, jak żył - powiedział papież.

Franciszek nie poprzestał na skomentowaniu postawy duchownych. Dodał, jak informuje deon.pl, że w rozwiązaniu problemu nie pomagają ludzie, którzy tolerują obecny stan rzeczy i przymykają oczy na wszechobecną hipokryzję.

Nie po raz pierwszy Franciszek porusza ten temat. Wielokrotnie już wyrażał swoje rozczarowanie postawą niektórych księży, dla których ich majątek i pozycja jest ważniejsza od posługi. Od początku pontyfikatu zachęcał do skromności w zachowaniu.

To naprawdę okropne, że są kapłani, którzy wymagają od innych, żeby im służyli i którzy lubią, kiedy im się służy. Oni zachowują się niczym książęta. Okropne - miał powiedzieć papież Franciszek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(540)
Kiss
3 miesiące temu
Franciszku, żyj 100 lat!!!
były i obecny
3 miesiące temu
Nareszcie dotarło do niego jacy księża są w Polsce. Ciekawe jak to przeinaczy episkopat.
Kiss
3 miesiące temu
Franciszku, żyj sto lat!!!
pewien
3 miesiące temu
Ten Papież nie umrze śmiercią naturalną. Lobby w kościele i jego dostojnicy są tak ugruntowani i mocni, iż nie pozwolą sobie na cokolwiek. Mafia sycylijska to pestka przy mafii watykańskiej!!!!!
jas
3 miesiące temu
brak wystawiania faktur za zarząd cmentarzami, państwo w państwie, cały czas zbieraniekasy
Najnowsze komentarze (540)
gość
2 miesiące temu
Ma rację. Szkoda, że tylko może o tym mówić, a nic nie robi. Od naszego kraju powinien zacząć. Bo to już takie dziadostwo się porobiło, że... Trudno ogarnąć.
jan
2 miesiące temu
ludzie sami są winni lazą księzom na siłę tam gdzie słońce nie dociera
bob
2 miesiące temu
on nie jest lepszy od tych co krytykuje
rodzic 500+
3 miesiące temu
Jak to tam było napisane: "a belki w swoim oku....". Franciszku - eksploatujcie nasz kraj, i żyjących tutaj niewolników, jeszcze bardziej. Niszczcie jego struktury. W końcu reprezentujecie wyższą chrześcijańską kulturę, która obca jest barbarzyńcom zamieszkującym tą ziemię.
ach
3 miesiące temu
a tam w Watykanie nie ma co sprzedać i rozdać potrzebującym?
Remo
3 miesiące temu
Najlepszy papież w historii kościoła.
Darek
3 miesiące temu
Skromność to Na pewno nie dotyczy ojca dyrektora i biskupa Głódzia
halina
3 miesiące temu
a i tak polska karawana z polskim klerem idzie dalej.
mła
3 miesiące temu
Czcza gadanina. Tak można przez dziesiątki lat i nic się nie zmieni.
scd
3 miesiące temu
Musi jeszcze rozliczyć Rydzyka
magi
3 miesiące temu
Najlepszy Papież, tylko szkoda ,że nadal nikt go nie słucha w polskim kościele
mmm
3 miesiące temu
Najlepszy papież wszech czasów.
słowo
3 miesiące temu
oby Twój pontyfikat był tak długi jak JP2. zdrowia Franciszku!
Janek
3 miesiące temu
Parole parole parole, ( slowa slowa slowa ) spiewala kiedys Dalida. Slowa nie wystarcza trzeba zrobic cos wiecej nawet jak bedzie bardzo bolalo.Swiety Franciszek z Asyzu porzucil dostatnie i bogate zycie i zrzuciwszy publicznie z siebie bardzo drogie szaty stojac zupelnie nagi wyrzekl sie bogactwa i poszedl miedzy biednych chromych i potrzebujacych.Przyjoles jego imie Ojcze Swiety i mam nadzieje ze nie bez powodu
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić