Aldona Brauła
|

Papież Franciszek nie przebierał w słowach. "Schizofrenia księży"

2554 reakcje
1973
80
501
Podziel się

Papież Franciszek uderzył z dużą siłą w hipokryzję księży. Przywódca Kościoła katolickiego ostrzegł wiernych przed "duszpasterską schizofrenią". Papież określił tym mianem postawę księży, którzy co innego mówią, a co innego robią. Franciszek dodał, że zbyt często księża bardziej dbają o majątek i swój status i nie są autorytetem dla wiernych.

Papież Franciszek nie przebierał w słowach. "Schizofrenia księży"
(East News)

Papież wprost nazwał część księży hipokrytami. Podczas mszy w Domu świętej Marty w Watykanie Franciszek wspomniał słowa w Ewangelii dotyczące posiadania władzy i autorytetu. Stwierdził, że większość duchownych cieszy się wysokim statusem i władzą, ale nie autorytetem wśród wiernych.

Ile zła wyrządzają niespójni chrześcijanie, którzy nie dają świadectwa, niespójni i schizofreniczni pasterze, którzy nie dają świadectwa. (…) Jezus miał autorytet, bo była spójność między tym, czego nauczał, i tym, co robił, jak żył - powiedział papież.

Franciszek nie poprzestał na skomentowaniu postawy duchownych. Dodał, jak informuje deon.pl, że w rozwiązaniu problemu nie pomagają ludzie, którzy tolerują obecny stan rzeczy i przymykają oczy na wszechobecną hipokryzję.

Nie po raz pierwszy Franciszek porusza ten temat. Wielokrotnie już wyrażał swoje rozczarowanie postawą niektórych księży, dla których ich majątek i pozycja jest ważniejsza od posługi. Od początku pontyfikatu zachęcał do skromności w zachowaniu.

To naprawdę okropne, że są kapłani, którzy wymagają od innych, żeby im służyli i którzy lubią, kiedy im się służy. Oni zachowują się niczym książęta. Okropne - miał powiedzieć papież Franciszek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

501
1973
80
KOMENTARZE
(501)
Kiss
3 dni temu
Franciszku, żyj 100 lat!!!
były i obecny
4 dni temu
Nareszcie dotarło do niego jacy księża są w Polsce. Ciekawe jak to przeinaczy episkopat.
Kiss
3 dni temu
Franciszku, żyj sto lat!!!
jas
3 dni temu
brak wystawiania faktur za zarząd cmentarzami, państwo w państwie, cały czas zbieraniekasy
pewien
3 dni temu
Ten Papież nie umrze śmiercią naturalną. Lobby w kościele i jego dostojnicy są tak ugruntowani i mocni, iż nie pozwolą sobie na cokolwiek. Mafia sycylijska to pestka przy mafii watykańskiej!!!!!
Najnowsze komentarze (501)
OLO
3 godz. temu
rydzola TEGO ZLODZIEJA , KAZNODIEJA UKAZ JAK NAJMOCNIEJ
Zibi
4 godz. temu
Nareszcie!!!!
Kuba
4 godz. temu
Oni (księża) Go kiedyś otrują. Mają w tym wiekowe doświadczenie, bo On psuje im interesy!!!
FFF
5 godz. temu
Franciszku, tak trzymaj!!! Szkoda tylko, że Twój głos i przesłanie nie jest słyszane w Polskim Kościele Katolickim. Pamiętaj jednak, że zwykli ludzie słyszą to, co mówisz. Dziękuję za Twoją odwagę.
Widmo7
6 godz. temu
I tak jeszcze bardzo subtelnie ta kwestie okreslil :)
zzz
12 godz. temu
Obecny papież jest taki jakim powinien być każdy ksiądz. Niestety nie podoba się to księżom którzy przyzwyczaili się do dobrobytu.
i ja "WIERZĘ"
14 godz. temu
TO nic nie da! SPRAWA JEST PRZESĄDZONA....TRZEBA ZROZUMIEĆ UTWORY "SŁOWIAŃSKI PAPIEZ" i "PROROCTWO" ....PRZED KATAKLIZMEM POGODOWYM i III WOJNĄ...ZADBAJMY O PLUSY NA CZÓLACH (SPOWIEDŻ i KOMUNIA SW) LUDZI CAŁEGO SWIATA OD 9 lat (POLSKA IONICJACJA -I KOMUNIA SW)..POLSKA POWINNA DAĆ PRZYKŁAD...BYŁA INFORMOWANA PRZEZ WIESZCZÓW..."WIERZĘ" JAK SŁOWACKI,ZE POJĘLISMY..
Tadeusz
wczoraj
Mówienie ogólnikowo o jakichś tam "mamonicznych" (kochających mamonę) księżach, nie poprawi sytuacji KK. Powinien wymienić ich z imienia i nazwiska i obłożyć ekskomuniką. Ale do tego chyba nie ma odwagi...
Zyga
wczoraj
No to długo badał postępowanie swoich podwładnych żeby dojść do takiego wniosku
Kalu
wczoraj
Czyżby Franciszek już zapoznał się ze sprawą Rydzyka?
Wik
wczoraj
rozwiązać kk i będzie spokój do modlitwy nie jest potrzebny ksiądz który przed mszą odwali część różańca, każdą mszę odprawia za pieniądze i jeszcze traktuje wiernych jak /brany/ którym wydaje polecenia w imię zbawienia duszy a niestosujących się do wymogów wielebnego straszy, że nie spełni wobec takich ostatniej posługi.
hahaha
wczoraj
Masoni zmusili do abdykacji Benedykta XVI i wprowadzili Bergolia zwolennika homoseksualizmu
Styx
wczoraj
AAAA FEEE.
echo
wczoraj
Podobno w Polsce w kilku parafiach palono książki o przygodach Harry Pottera. Niczym literackie odpowiedniki śmierciożerców którzy tez robili wszystko aby pozbawić tzw. niemagicznych ( nazywanymi mugolami) prawa do nauki magii. Może to faktycznie taki odpowiednik zorganizowanych śmierciożerców?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić