Dagmara Smykla
|

Pies uratowany. Mieszkaniec Dolnego Śląska skazał zwierzę na śmierć

117 reakcji
72
25
20
Podziel się

Bezmyślność mieszkańca Żarowa w województwie dolnośląskim prawie zabiła młodego psa. Właściciel wyjechał do pracy w Niemczech, zostawiając zwierzaka w pustym mieszkaniu. Na szczęście w porę zareagowali sąsiedzi, a teraz psem zajmuje się Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pies uratowany. Mieszkaniec Dolnego Śląska skazał zwierzę na śmierć
(twitter.com, Konrad Kuźmiński)

Jest szczęśliwe zakończenie tej historii. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zorganizował zbiórkę na leczenie chorej suczki, którą w krytycznym momencie uratowano z mieszkania w Żarowie. Jej właściciel wyjechał do pracy w Niemczech "zapomniał" zatroszczyć się o los swojego psa.

Z opuszczonego mieszkania po tygodniu zaczęło dobiegać przeraźliwe wycie. Sąsiedzi poinformowali rodzinę mężczyzny, która odkryła w lokalu wychudzoną i chorą suczkę. Właściciel zostawił psa bez jedzenia i wody. Grożą mu za to 3 lata więzienia.

Mężczyzna przed wyjazdem nie poinformował nikogo, w tym rodziny, że w jego lokalu została żywa istota. Bezdusznie skazał ją na powolną śmierć - podkreśla Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt.

Zobacz też: Uroczy sąsiad. Koala spragniony wody i… czułości

Suczka został przejęty przez wolontariuszy Inspektoratu i umieszczony w klinice weterynaryjnej. Poza silnym wychudzeniem zwierzak cierpi na ropne zapalenie uszu i oka. Dodatkowo z dróg rodnych wycieka jej ropa - lekarze podejrzewają ropomacicze. Konieczna jest natychmiastowa operacja.

Mimo ciężkich przeżyć psiak nie stracił serca do ludzi i chęci do życia. Suczka może być zdrowa, jednak potrzebuje operacji i leczenia, których koszt oszacowano na tysiąc złotych. Zbiórkę na ten cel znajdziecie TUTAJ. Po zabiegu wolontariusze będą szukać dla psiaka nowego, kochającego domu. Kontakt w sprawie adopcji - 534 776 981.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

20
72
25
KOMENTARZE
(20)
afrykaner
miesiąc temu
co za bydlę,z tego pseudo człowieka,zrobić mu to samo.
Fred
miesiąc temu
Tej historyjki nie jest koniec bo jedziemy znalezć tego pana!!!
zapłata
miesiąc temu
zrobić z nim to samo, niech wyje z głodu, pragnienia i bólu
Ewa
miesiąc temu
Najpierw pies potem czlowiek. Oststnio w Rosji to samo zrobiła kobieta z trzyletnią córeczką. Niestety - jej nikt nie usłyszał kiedy "matka" wyjechała na tydzień imprezować.
Zakochany
miesiąc temu
Ale fajna pani weterynarz.
Najnowsze komentarze (20)
michu
4 tyg. temu
ja nie wiem tyle przemocy wobec zwierzat a w sejmie uchwalają ustawe ze nie można zabierać zwierzat które sa maltretowane - degrengolada
Wiga
4 tyg. temu
Kosztami leczenia obciazyc wlasciciela. Wejsc mu na hipoteke.
Z życia
4 tyg. temu
Cpun? Potrzebna mu była na "spacery" z towarkiem w kieszeni a potem....
axel
4 tyg. temu
Ludzie...za psa 3 lata, a żyje, choć słabo, natomiast za ZABICIE człowieka 4 do 5 lat. Świat schodzi na psy i już staje na głowie, a sędziowie ( ci kastowi nadzwyczajnie ) sfiksowali już kompletnie.
mysza
miesiąc temu
Właściciel powinien zapłacić za leczenie a zebrane pieniądze można przeznaczyć na Schronisko dla Psów.
kami-kama
miesiąc temu
już widzę jak mu grożą 3 lata. nie dawajcie ludziom nadziei na sprawiedliwość... w Polsce żyjemy. Tu zwierzęta nie mają żadnych praw, a ich oprawcy śmieją się w twarz...
babadada
miesiąc temu
Biedni sąsiedzi ile musieli się nasłuchać tego wycia :( Szok
Torunanin
miesiąc temu
zakochałem z tej pani
marian
miesiąc temu
A może właściciel nie żyje tylko ktoś upozorował wyjazd. Tego nie wiemy. Nikt normalnie by psa nie zostawił, ale to już sprawa dla policji
GRA
miesiąc temu
Żeby w wodzie stał i pić prosił!
stary
miesiąc temu
I takie osobniki tworzą obraz naszego narodu za granicą. Nie ma się co potem dziwić, że strach za granicą rozmawiać po polsku.
Mloda
miesiąc temu
Żal mi tych zwierząt, które oddają serce właścicielom a oni je tak traktują. Powinien zostać tak samo potraktowany a nawet gorzej
sed
miesiąc temu
A ta klinika weterynaryjna jest tylko od brania kasy ?, nie mogła by tak z litości coś zrobić za darmo dla tego psiaka ?. Tak wiem że oni są tylko od darcia kasy bo miałem pieska i wiem jakie ceny sobie życzą za każdą pierdołę.
obserwator.
miesiąc temu
kolejny potomek repatriantow zza buga....
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić