Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Pies uratowany. Mieszkaniec Dolnego Śląska skazał zwierzę na śmierć

31

Bezmyślność mieszkańca Żarowa w województwie dolnośląskim prawie zabiła młodego psa. Właściciel wyjechał do pracy w Niemczech, zostawiając zwierzaka w pustym mieszkaniu. Na szczęście w porę zareagowali sąsiedzi, a teraz psem zajmuje się Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pies uratowany. Mieszkaniec Dolnego Śląska skazał zwierzę na śmierć
(twitter.com, Konrad Kuźmiński)

Jest szczęśliwe zakończenie tej historii. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zorganizował zbiórkę na leczenie chorej suczki, którą w krytycznym momencie uratowano z mieszkania w Żarowie. Jej właściciel wyjechał do pracy w Niemczech "zapomniał" zatroszczyć się o los swojego psa.

Z opuszczonego mieszkania po tygodniu zaczęło dobiegać przeraźliwe wycie. Sąsiedzi poinformowali rodzinę mężczyzny, która odkryła w lokalu wychudzoną i chorą suczkę. Właściciel zostawił psa bez jedzenia i wody. Grożą mu za to 3 lata więzienia.

Mężczyzna przed wyjazdem nie poinformował nikogo, w tym rodziny, że w jego lokalu została żywa istota. Bezdusznie skazał ją na powolną śmierć - podkreśla Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt.

Zobacz też: Uroczy sąsiad. Koala spragniony wody i… czułości

Suczka został przejęty przez wolontariuszy Inspektoratu i umieszczony w klinice weterynaryjnej. Poza silnym wychudzeniem zwierzak cierpi na ropne zapalenie uszu i oka. Dodatkowo z dróg rodnych wycieka jej ropa - lekarze podejrzewają ropomacicze. Konieczna jest natychmiastowa operacja.

Mimo ciężkich przeżyć psiak nie stracił serca do ludzi i chęci do życia. Suczka może być zdrowa, jednak potrzebuje operacji i leczenia, których koszt oszacowano na tysiąc złotych. Zbiórkę na ten cel znajdziecie TUTAJ. Po zabiegu wolontariusze będą szukać dla psiaka nowego, kochającego domu. Kontakt w sprawie adopcji - 534 776 981.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić