Natalia Bogucka| 

Polak kandydatem na senatora w USA

58

Komisja Wyborcza miasta Nowy Jork oficjalnie zatwierdziła kandydaturę mecenasa Sławomira Platty na urząd senatora stanowego. To pierwszy Polak w historii stanu Nowy Jork ubiegający się o ten urząd.

Polak kandydatem na senatora w USA
(Facebook.com)

Pod petycją prawnika podpisało się prawie 3 tys. popierających go osób. Aby uzyskać nominację na kandydata Partii Republikańskiej na senatora stanowego potrzebne są podpisy tysiąca wyborców.

Prawybory republikańskie odbędą się 13 września. Polak startuje z okręgu 15, który obejmuje Howard Beach, Ozone Park, South Ozone Park, Woodhaven, Glendale, Middle Village, Maspeth, Ridgewood, Rego Park oraz Sunnyside w dzielnicy Queens. Mieszka w nim ok. 10 proc. Amerykanów polskiego pochodzenia.

Zdecydowałem się startować w wyborach, aby wzmocnić polityczny głos Polonii. Jesteśmy rozwijającą się i prężną grupą etniczną, która obecnie pozbawiona jest reprezentacji politycznej w stanie Nowy Jork. Ważne jest dla mnie nie tylko to, abym wygrał, ale również utorowanie drogi kolejnym kandydatom polskiego pochodzenia do publicznych urzędów - powiedział Platta w rozmowie z PAP.

*Platta podkreślił, że chciałby, aby organizacje i szkoły polonijne otrzymywały od władz stanowych więcej środków na działalność i rozwój. * Zapewnił również, że będzie się starał, aby tereny zamieszkałe przez amerykańskich Polaków miały lepszą infrastrukturę i transport publiczny.

Chcę być człowiekiem, z którym wyborcy, w tym także pochodzenia polskiego, będą mogli kontaktować się, kiedy mają problemy. Będę otwarty na ich propozycje i postulaty zmian - podkreślił kandydat.

Mężczyzna jest właścicielem największej polskiej kancelarii prawnej na Manhattanie. Od wielu lat wspiera działania Polonii w USA. Ostatnio przewodzi wysiłkom zmierzającym do zatrzymania Pomnika Katyńskiego w obecnej lokalizacji na Placu Exchange w Jersey City.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Ponowne referendum ws. brexitu? "Kołem zamachowym służby rosyjskie"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić