o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Polak pozuje do zdjęcia z bronią i córką: Jestem chrześcijaninem

54
Podziel się

W sieci jest coraz głośniej o internetowej akcji pastora kościoła baptystów z Lublina. Ludzi podzielił fakt, że uczestnik kampanii #jestemchrześcijaninem pozuje z bronią i małoletnim dzieckiem.

Polak pozuje do zdjęcia z bronią i córką: Jestem chrześcijaninem
(Facebook.com/IamAChristianPL)
bDTYgMAB

Pastor Paweł Chojnacki zachęca "aktywnych chrześcijan" do pozowania na zdjęciach z bronią. Przysłane mu fotografie krążą po sieci opatrzone hashtagiem #jestemchrześcijaninem. To samo hasło autorzy zdjęć prezentują np. na kartkach albo podkoszulkach. Nowe fotografie trafiają na facebookowy profil IamAChristianPL i na Twittera. Tak stało się też z poniższym obrazem.

Na stronie znajduje się prawie 100 zdjęć. Na większości widać kobiety i mężczyzn z różnymi typami broni palnej. Na zdjęciu z kwietnia tego roku mężczyzna postarał się o "firmową koszulkę". Nie zrobił jednak takiego wrażenia, jak ów wytatuowany tata z córką trzymającą orzełka. W przeciągu 18 godzin od publikacji na Facebooku zdjęcie miało ponad 1,8 udostępnień i setki komentarzy. Mniej więcej połowa z nich zawiera niecenzuralne wyrazy, zdecydowana większość ocenia zachowanie mężczyzny krytycznie.

bDTYgMAD

Ten biedny głupi człowiek nie zdaje sobie sprawy, co robi. Nigdy nie był i nie będzie chrześcijaninem. Szykujecie nam piekło wojny. Po cichu marzy wam się walka, ale ona polega głównie na tym , że Twoja córka będzie cierpiała - napisała jedna z komentujących zdjęcie internautek.

SSmani i gestapowcy też byli chrześcijanami - na klamrach ich pasków był napis Gott mit Uns - stwierdził ktoś inny.

Po reakcjach pod zdjęciem widać, że #jestemchrześcijaninem budzi kontrowersje. Stworzona rok temu internetowa akcja miała być wyrazem solidarności wyznawców Kościoła Nowego Przymierza (KNP)
z Lublina z ofiarami strzelaniny w Roseburgu.1 października 2015 roku 26-letni zamachowiec i uczeń Umpqua Community College zabił nauczyciela i ośmiu uczniów, drugie tyle osób zranił. W śledztwie ustalono, że ofiary wybierał ze względu na wyznanie wiary. Baptyści z Lublina poczuli się w obowiązku pokazać solidarność.

Komuniści i postępowe pseudo-chrześcijaństwo uczyniło z broni przedmiot tabu, a z nas mentalnych pacyfistów. Broń w ręku ludzi o wysokim morale, a za takich uważamy aktywnych chrześcijan, to gwarant bezpieczeństwa - stwierdził w wywiadzie Chojnacki.

bDTYgMAJ

KNP to organizacja ludzi o poglądach chrześcijańskich w tym względzie, że odwołują się do Biblii. Sami jednak są mocno krytyczni wobec głównego nurtu chrześcijaństwa. Chojnackiemu nie podoba się cała idea ekumenizmu. Zrzeszeni w Kościele Nowego Przymierza hołdują takim zasadom moralnym i etycznym, że znaleźli się w bezpośrednim kręgu zainteresowań i wsparcia ze strony osób i organizacji takich jak Marian Kowalski czy Narodowcy RP.

Autor: Jan Muller

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTYgMAK
bDTYgMBe
KOMENTARZE
(54)
Baltic
5 lata temu
W 1939 r mieliśmy mało broni, a sojusze nas nie obroniły. Nawet lewackie mózgi muszą to zrozumieć. No chyba że lewacy i lewaczki po cichu marzą o byciu niewolnikami Książąt Pustyni.
uaaa
5 lata temu
niektóre durne wpisy lewków,czyli nie mamy prawa się ew,bronić?????? to tak jak w niektórych filmach pokazany jest jakiś finał i bandzior mówi do policjanta ,że jemu nie wolno bo jest policjantem !!!
``
5 lata temu
Fajna fotka nie widzę tu nic niezwykłego
bDTYgMBf
pan wacław
5 lata temu
Lepiej gdyby pozował w turbanie z odciętą głową i kałachem. Wtedy nie było by to szokujące.
Zawisza Czarn...
5 lata temu
Kiedyś Chrześcijanin bronił mieczem ojczyzny i wiary, może wrócą jeszcze te czasy
Najnowsze komentarze (54)
donek
5 lata temu
lewacka logika: po co ci gaśnica w domu jak w razie pożaru możesz zadzwonić po straż pożarną.
Nikt
5 lata temu
a on jest gorzej niż nikt
rafał
5 lata temu
Tu chodzi tylko i wyłącznie o prawo do obrony. Jak przyjda zaszlachtować wasze rodziny, to będziecie patrzyli i bili brawo?
NIE PL
5 lata temu
Chrześcijanin na przekór papieżowi jezuicie musi być gotowy do obrony swego domu przed islamem a czym ma go bronić rózańcem ?
on
5 lata temu
Facet ze zdjęcia powinien żyć w czasach "hiszpańskiej inkwizycji"... Mógłby wtedy legalnie mordować w imię krzewienia wiary
diuno
5 lata temu
ten z brodą wygląda na isis .
coraz więcej ...
5 lata temu
Kaczyński na koszulce , atrapa giwery w łapie . Typowy wyborca pis .
dzicz nie moż...
5 lata temu
Dacie broń małpom i co ? Zaraz naj*bani polaczki będą machać giwerami przed oczami normalnych ludzi .
bDTYgMAX
zzzzła
5 lata temu
Czysta hipokryzja
Polak, tez ch...
5 lata temu
widac ze elektorat pisu. Kompletnie zacofany czlowiek. Taki polski amerykanin.
bb
5 lata temu
"Tylko ludzie trochę dziwni" - rzeczywiście, patrząc na zdjęcie trudno mieć wątpliwości. Wymalował się w barwy wojenne jak jakiś dziki "czerwonoskóry", łuk na pukawkę zamienił. Zabawy w wojenkę ci się zachciewa? Dorośnij.
babcia
5 lata temu
no i masz sąsiada który cię zastrzeli jak tylko zrozumie że nie byłeś w kinie na smoleńsku...smiesznie i straszno
Colt
5 lata temu
Broń jest neutralna, służy do zdobywania pożywienia, obrony, odstraszania. Jest jak każdy inny przedmiot , którego można użyć jako broni, nóż , widelec , samochód. Tylko w chorej psychice jest jedynie agresją.
Tw
5 lata temu
To jak chrześcijanin to ma się dać zabić jak baran?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić