REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak22.01.19 (07:44)

Polski konsul wydalony z Norwegii. Ma 3 tyg. na opuszczenie kraju

Sławomir Kowalki, który w 2016 roku został „konsulem roku” polskiego MSZ ma opuścić placówkę w Oslo. Dyplomata znany jest z walki o polskie dzieci w Norwegii. Zdaniem władz kraju jego zachowanie wobec funkcjonariuszy publicznych było „niewłaściwe”. Informują o tym norweskie media.
East News

MSZ Norwegii wzywa Polskę do reakcji. Dyplomata miał zostać o tym poinformowany 18 stycznia. Sławomir Kowalski znany jest z walki z restrykcyjnym norweskim urzędem Barnevernet, który zajmuje się prawami dzieci.

Przyczyną decyzji o wydaleniu jest niezgodna z rolą dyplomaty działalność konsula w kilku sprawach konsularnych, w tym jego niewłaściwe zachowanie wobec funkcjonariuszy publicznych – dowiadujemy się z informacji norweskiego MSZ przekazanej przez Ane Haavardsdatter Lunde w rozmowie z agencją NTB.

REKLAMA

Funkcję konsula pełnił od 5 lat. Udzielił pomocy 150 polskim rodzinom. Chodzi o sprawy związane z odbieraniem im przez Barneverne praw do opieki nad dziećmi. W 2016 roku wygrał konkursy polskiego MZS na „konsula roku”. Wyróżniono go właśnie, za dobrą współpracę z Norwegami w zakresie spraw małoletnich Polaków.

Norweskie władze uspokajają. Wydalenie kierownika konsularnego w ambasadzie w Oslo, nie wpłynie na dobre stosunki Polski z Norwegią.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Strajk Polaków w Bergen. Norwegia nie jest rajem na ziemi

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij