Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
wb
|

Potężna afera na ostatnich obradach Sejmu. Posłowie mówią o sfałszowanych podpisach

192
Podziel się:

Poniedziałkowe wieczorne posiedzenie Sejmu obfitowało w niezwykle burzliwą dyskusję na temat projektu ustawy o głosowaniu korespondencyjnym proponowanym przez PiS. - To jest sfałszowany projekt ze sfałszowanymi podpisami - krzyczał jeden z posłów opozycji.

Ogromna afera w Sejmie. PiS sfałszowało podpisy pod projektem ustawy?
Ogromna afera w Sejmie. PiS sfałszowało podpisy pod projektem ustawy? (PAP, Wojciech Olkuśnik)

Projekt Prawa i Sprawiedliwości o możliwości przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych został uchwalony przez Sejm. Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała głosowanie o przyjęciu ustawy w stosunku 230 do 226. Podczas obrad nie obyło się jednak bez skandalu i licznych oskarżeń w stronę PiS-u.

Ustawa powinna być odrzucona. "System nie zadziałał"

Po pierwszym czytaniu projektu, PiS wygrało głosowanie 230 do 225. Opublikowane wyniki ukazały jednak, że trzech posłów opozycji głosowało zdalnie za przyjęciem tej ustawy. Cała trójka jeszcze przed zakończeniem drugiego czytania złożyła oficjalne oświadczenia, że system błędnie zaliczył ich głosy. Łatwo policzyć, że gdyby zostały one policzone poprawnie, opozycja wygrałaby 228 do 227, a ustawa zostałaby odrzucona.

Posłowie domagali się reasumpcji głosowania po pierwszym czytaniu w obawie, że wyniki celowo zostały zmanipulowane. Marszałek Elżbieta Witek stwierdziła jednak, że "nie ma żadnej możliwości, aby system źle policzył głosy" i na tym dyskusja się skończyła.

Gorąco na mównicy. "To jest sfałszowany projekt"

W poniedziałek, 5 kwietnia, w okolicach godzin południowych Sejm odrzucił pierwszy projekt PiS-u. Politycy Prawa i Sprawiedliwości niezwykle szybko i sprawnie złożyli jednak kolejną propozycję, która uwzględniła możliwość przełożenia wyborów przez Marszałka Sejmu RP, w razie wystąpienia w Polsce stanu epidemii.

Pod projektem pojawiły się jednak podpisy posłów PiS, którzy nie byli obecni w Sejmie. Dotyczy to trzech nazwisk, które oficjalnie zdeklarowały, że znajdują się poza Warszawą, w swoich lokalnych okręgach wyborczych. Nie przeszkodziło to jednak, aby ich ręcznie złożone podpisy znalazły się pod projektem ustawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(192)
Tak>......
rok temu
Te wszystkie nieudaczne miśki z piscu partii dojnej zmiany którzy na potęgę przed prezesem kaczyńskim prześcigają się w wykazywaniu swojego niedoścignionego nieuctwa teraz są jeszcze spokojni. Lecz nic nie trwa wiecznie i przyjdzie wiatr suwerena i zmiecie to całe towarzystwo w odchłań historii i będzie płacz i zgrzytanie zębów.
POGO
3 lata temu
TEN BUDKA TO CHYBA JEST ZROBIONY FAŁSZYWYM KIJEM !!!!!!!!!!!
POLAK
3 lata temu
ŻONA BUTKI FAŁSZOWAŁA CHOROBOWE TO PATOLOGIA
8787
3 lata temu
Całą totalną skoszarować i niech szyją maseczki. Raz w życiu by zrobili coś pożytecznego
były z PO
3 lata temu
POTĘŻNA KOMPROMITACJA POOPOZYCJI,zamiast pomagać w POtrzebie Ojczyźnie to zawsze imć źle,piniędzy za ich rządów na nic nie ma i nie będzie,stale mówili,a teraz robią wszystko aby przeszkadzać,DLATEGO ODSZEDŁEM DO PIS-zróbcie to samo i głosujcie na PIS bo ,my przynajmniej możemy utrzymać TEN KRAJ.AMEN
Bieda-POdróba
3 lata temu
Gomółki straszy z mównicy sejmowej. A kysz!
obserwator
3 lata temu
Jeżeli PO-KO nie sfałszuje wyborów ,to nie będą sfałszowane.Walały się już worki z nieprzeliczonymi głosami.Pewnie już wszyscy zapomnieli.
Twój nicki
3 lata temu
historia sie powtarza Pani witek stanie przed trybunałem to kwestia chwil
postkomunisci
3 lata temu
ten kto jest najgłośniejszy najmniej jest prawdziwy
Obywatel
3 lata temu
piss kłamie, cygani, oszukuje w Sejmie to w wyborach maliniak będzie miał 105% normy!!!!
monika
3 lata temu
Pan udka niech nie wychyla sie na mownicy i niech nie łze, bo za zdrade ojczyzny i notoryczne dzialanie na jej szkodę odpowie przed patriotami, nie kupionymi sądami.Czas rozliczenia nadchodzi
pomyślmy..
3 lata temu
Trwa wojna Boga z Szatanem. Nie chodzi o żadne zagrożenie koronawirusa, bo ono oczywiście jest, jak i co roku zresztą o tej porze. Tym bardziej, że ten koronawirus został sztucznie stworzony w laboratorium. Ludzie umierali, umierają i będą umierać. Po liczbach, nawet tych oficjalnych, gołym okiem widać, że żadnej epidemii nie ma. Jest za to terror państwa i jego służb. Poprzez swoje działania, ONI stają po stronie Szatana. Zapłacą za to. Żyjemy w czasach Ostatnich, może już Ostatecznych. Co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości.
tages
3 lata temu
kiedyś podobnie się zaczynało, najpierw były marsze z pochodniami potem palono książki a wszystko to by jeden rządził narodem
piotr
3 lata temu
Podobnie będzie fałszowany wynik kopertowych wyborów.PiS po prostu,to wszystko sfałszuje a wyniki już są drukowane ....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić