Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|

Rosja ostrzega: Ukraina może przestać być państwem

215
Podziel się

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji nie przebierał w słowach. Oskarżył władze w Kijowie o zupełne podporządkowanie Stanom Zjednoczonym. Stwierdził, że może się to skończyć upadkiem ukraińskiej państwowości.

Rosja ostrzega: Ukraina może przestać być państwem
(PAP/EPA, Stepan Franko)
bCGgOamt

Celem ataku Nikołaja Patruszewa był prezydent Ukrainy. Petro Poroszenko - według wysoko postawionego członka ekipy Władimira Putina - nie jest samodzielny.

Administracja USA faktycznie kontroluje władze Kijowa i Poroszenkę osobiście, nawet ukraińscy eksperci są sceptycznie nastawieni do czteroletniej pracy Poroszenki jako głowy państwa - mówił Patruszew w rozmowie z dziennikiem "Rossijskaja Gazieta".

Moskwa twierdzi, że Ukraina może przestać być państwem. Mają do tego doprowadzić właśnie działania prezydenta z Kijowa.

bCGgOamv

Robią wszystko, by podzielić Ukrainę, realizując scenariusz Zachodu, by oderwać Ukrainę od Rosji, ignorując interesy własnego narodu. W końcu kraj został skutecznie podzielony. Kontynuacja takiej polityki przez władze w Kijowie może przyczynić się do utraty przez Ukrainę państwowości - groźnie zabrzmiały słowa sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji.

Na marzec zaplanowano wybory prezydenckie na Ukrainie. Petro Poroszenko ma poważną rywalkę w osobie Julii Tymoszenko. Rzecznik Kremla skomentował we wtorek, że koniec wojny na Ukrainie będzie zależał od wyboru między "partią wojny" a "pokojem i dyplomacją" - informuje "Newsweek".

Od 2014 roku w wojnie w Donbasie zginęło nawet 10 tysięcy osób. Ukraińców mocno wspierają Amerykanie, którzy wysłali swoich doradców wojskowych i pomogli ze sprzętem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCGgOamB
bCGgOamW
KOMENTARZE
(215)
stasia
rok temu
Jednak podobni jesteśmy do ukraińców. U nas te procesy też następują.
kat-ol
rok temu
państwo Ukraina to pomyłka
qperNIK
rok temu
Ukraina nigdy w historii nie była odrębnym państwem. To rower o tej nazwie ma dłuższą historię niż to pseudo państwo. Zbieranina bandziorów z całej Eurazji pod rządami watażków wyrywających sobie władzę na coraz bardziej biedniejącym ludem. W dodatku narastają tam jakieś aspiracje radykalno-narodowościowe. Gdyby nasi politycy mieli jaja, to już dawno dogadaliby się z Putinem i z powrotem podzielili ten twór między Polskę a Rosję. Z resztą i tak połowa kwiatu ich młodzieży jest już od dawna w Polsce lub Rosji. Mogli byśmy z ramienia Unii, ONZ, NATO i co tam jeszcze się da, wkroczyć i wykroić swój kawałek tortu.
bCGgOamX
pam
rok temu
Z kolei Polska nie prowadzi żadnej samodzielnej polityki zagranicznej. Polityka zagraniczna Polski to polityka zagraniczna USA.
wania
rok temu
Bandera na rozkaz amerykanów strzelał do swoich.
Najnowsze komentarze (215)
.ba
rok temu
A wszystko to polityka . W kometarzach najlepiej z daleka od polityki .
Byla ukrayny ...
rok temu
P. Putin , Czy juz nie jest panstwem ukrayny ? Za ile na sprzedaz jest ich ziemia? Panie Putin?
,,,
rok temu
Ludzie, wystarczy pojechać na Ukrainę w dniach kiedy obchodzą swoje święta narodowe. (Jakie>???) Będziecie mocno zdziwieni.
tank 54
rok temu
Ta Tymoszenko to ledwo dychała a teraz momentalnie wyzdrowiała zapewne przez ten o obwarzanek na głowie.Niemieccy lekarze rozkładali ręce a tu masz babp placek-ta bestia startuje na prezydenta!!..Jednak baby ukraińskie to nie do zdarcia jak i ich czołgi.
xxxz
rok temu
brawo Rosja tylko tak mozna postepowac z tym sztucznym panstwem"Ukraina" ktore nie posluguje sie swoim jezykiem,nie posiada własnej kultury i nie potrafi samodzielnie egzystować.Wcielic Ukraine do Rosji a reszte oddac Polasce.
jop
rok temu
Nie potrzebuję Ukrainy do szczęścia
gooroo30
rok temu
'realizując scenariusz Zachodu, by oderwać Ukrainę od Rosji'. Bezczelność tego stwierdzenia to już czysty Stalin. Rosja zagłodziła miliony Ukraińców dla ich dobra, a ci niewdzięcznicy chcą się oderwać.
Rys
rok temu
Ruskie nie powinny sie z ta dzicza bawić. Niech biorą co swoje a My weźmiemy Lwów Stanislawow Równe i Terespol. Bedzie sprawiedliwie.
bCGgOamP
AZ
rok temu
Nigdy nie bylo takiego panstwa i byc nie musi tego nowotworu!
Wołyń
rok temu
Rosja powinna rozwalić w pył ten nacjonalistyczny kraj . My również mieliśmy z nimi wiele razy do czynienia i nigdy nam to na dobre nie wychodziło...
Marek
rok temu
Tylko Rosja zrozumie logikę powyższego twierdzenia, że wszystkiemu jest winna Ukraina :)
utopia
rok temu
Ukraina nie jest demokracją,to oligarchia.Nie łatwo wyobrazić jest iż Rosja pozwoli na ot-takie oderwanie się Ukrainy od Rosji.Rosję ta wojna kosztuje nic a wojny są to kosztowne impreski.Ukraina na poczet tej wojny zadłuża się.Putin ma czas,czeka a ta wojna w czasie nie pozwoli Ukrainie rozwijać się gospodarczo
jacek
rok temu
i tak powinno sie stac
P.
rok temu
Rosja to niestety największy problem współczesnego świata.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić