o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|

Rosja ostrzega: Ukraina może przestać być państwem

215
Podziel się

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji nie przebierał w słowach. Oskarżył władze w Kijowie o zupełne podporządkowanie Stanom Zjednoczonym. Stwierdził, że może się to skończyć upadkiem ukraińskiej państwowości.

Rosja ostrzega: Ukraina może przestać być państwem
(PAP/EPA, Stepan Franko)
bDoutloB

Celem ataku Nikołaja Patruszewa był prezydent Ukrainy. Petro Poroszenko - według wysoko postawionego członka ekipy Władimira Putina - nie jest samodzielny.

Administracja USA faktycznie kontroluje władze Kijowa i Poroszenkę osobiście, nawet ukraińscy eksperci są sceptycznie nastawieni do czteroletniej pracy Poroszenki jako głowy państwa - mówił Patruszew w rozmowie z dziennikiem "Rossijskaja Gazieta".

Moskwa twierdzi, że Ukraina może przestać być państwem. Mają do tego doprowadzić właśnie działania prezydenta z Kijowa.

bDoutloD

Robią wszystko, by podzielić Ukrainę, realizując scenariusz Zachodu, by oderwać Ukrainę od Rosji, ignorując interesy własnego narodu. W końcu kraj został skutecznie podzielony. Kontynuacja takiej polityki przez władze w Kijowie może przyczynić się do utraty przez Ukrainę państwowości - groźnie zabrzmiały słowa sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji.

Na marzec zaplanowano wybory prezydenckie na Ukrainie. Petro Poroszenko ma poważną rywalkę w osobie Julii Tymoszenko. Rzecznik Kremla skomentował we wtorek, że koniec wojny na Ukrainie będzie zależał od wyboru między "partią wojny" a "pokojem i dyplomacją" - informuje "Newsweek".

Od 2014 roku w wojnie w Donbasie zginęło nawet 10 tysięcy osób. Ukraińców mocno wspierają Amerykanie, którzy wysłali swoich doradców wojskowych i pomogli ze sprzętem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDoutloJ
bDoutlpe
KOMENTARZE
(215)
stasia
2 lata temu
Jednak podobni jesteśmy do ukraińców. U nas te procesy też następują.
kat-ol
2 lata temu
państwo Ukraina to pomyłka
qperNIK
2 lata temu
Ukraina nigdy w historii nie była odrębnym państwem. To rower o tej nazwie ma dłuższą historię niż to pseudo państwo. Zbieranina bandziorów z całej Eurazji pod rządami watażków wyrywających sobie władzę na coraz bardziej biedniejącym ludem. W dodatku narastają tam jakieś aspiracje radykalno-narodowościowe. Gdyby nasi politycy mieli jaja, to już dawno dogadaliby się z Putinem i z powrotem podzielili ten twór między Polskę a Rosję. Z resztą i tak połowa kwiatu ich młodzieży jest już od dawna w Polsce lub Rosji. Mogli byśmy z ramienia Unii, ONZ, NATO i co tam jeszcze się da, wkroczyć i wykroić swój kawałek tortu.
bDoutlpf
pam
2 lata temu
Z kolei Polska nie prowadzi żadnej samodzielnej polityki zagranicznej. Polityka zagraniczna Polski to polityka zagraniczna USA.
wania
2 lata temu
Bandera na rozkaz amerykanów strzelał do swoich.
Najnowsze komentarze (215)
.ba
2 lata temu
A wszystko to polityka . W kometarzach najlepiej z daleka od polityki .
Byla ukrayny ...
2 lata temu
P. Putin , Czy juz nie jest panstwem ukrayny ? Za ile na sprzedaz jest ich ziemia? Panie Putin?
,,,
2 lata temu
Ludzie, wystarczy pojechać na Ukrainę w dniach kiedy obchodzą swoje święta narodowe. (Jakie>???) Będziecie mocno zdziwieni.
tank 54
2 lata temu
Ta Tymoszenko to ledwo dychała a teraz momentalnie wyzdrowiała zapewne przez ten o obwarzanek na głowie.Niemieccy lekarze rozkładali ręce a tu masz babp placek-ta bestia startuje na prezydenta!!..Jednak baby ukraińskie to nie do zdarcia jak i ich czołgi.
xxxz
2 lata temu
brawo Rosja tylko tak mozna postepowac z tym sztucznym panstwem"Ukraina" ktore nie posluguje sie swoim jezykiem,nie posiada własnej kultury i nie potrafi samodzielnie egzystować.Wcielic Ukraine do Rosji a reszte oddac Polasce.
jop
2 lata temu
Nie potrzebuję Ukrainy do szczęścia
gooroo30
2 lata temu
'realizując scenariusz Zachodu, by oderwać Ukrainę od Rosji'. Bezczelność tego stwierdzenia to już czysty Stalin. Rosja zagłodziła miliony Ukraińców dla ich dobra, a ci niewdzięcznicy chcą się oderwać.
Rys
2 lata temu
Ruskie nie powinny sie z ta dzicza bawić. Niech biorą co swoje a My weźmiemy Lwów Stanislawow Równe i Terespol. Bedzie sprawiedliwie.
bDoutloX
AZ
2 lata temu
Nigdy nie bylo takiego panstwa i byc nie musi tego nowotworu!
Wołyń
2 lata temu
Rosja powinna rozwalić w pył ten nacjonalistyczny kraj . My również mieliśmy z nimi wiele razy do czynienia i nigdy nam to na dobre nie wychodziło...
Marek
2 lata temu
Tylko Rosja zrozumie logikę powyższego twierdzenia, że wszystkiemu jest winna Ukraina :)
utopia
2 lata temu
Ukraina nie jest demokracją,to oligarchia.Nie łatwo wyobrazić jest iż Rosja pozwoli na ot-takie oderwanie się Ukrainy od Rosji.Rosję ta wojna kosztuje nic a wojny są to kosztowne impreski.Ukraina na poczet tej wojny zadłuża się.Putin ma czas,czeka a ta wojna w czasie nie pozwoli Ukrainie rozwijać się gospodarczo
jacek
2 lata temu
i tak powinno sie stac
P.
2 lata temu
Rosja to niestety największy problem współczesnego świata.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić