REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski01.01.19 (12:43)

Nowy kandydat na prezydenta Ukrainy

Jeden z najbardziej znanych komików na Ukrainie będzie się ubiegał o urząd prezydenta. Wołodymyr Zełeński ogłosił decyzję kilka minut przed Nowym Rokiem.
1+1

Komik potwierdził w telewizji 1+1, że wystartuje w wyborach. Wykorzystał do tego nadawany na żywo program w sylwestrowy wieczór.

W przeciwieństwie do naszych wielkich polityków, nie chciałem na próżno składać obietnic. Ale teraz, zaledwie kilka minut przed Nowym Rokiem, mogę wam obiecać, że zrobię wszystko we właściwy sposób - powiedział Zełeński.

REKLAMA

Aktor jest założycielem popularnego Studia Kwartał-95. W wyborach zmierzy się między innymi najprawdopodobniej z obecnym prezydentem Petrem Poroszenką, choć ten oficjalnie jeszcze nie potwierdził, czy będzie się ubiegać o drugą kadencję. Byłoby jednak zaskoczeniem, gdyby się na to nie zdecydował - pisze Radio Wolna Europa.

1+1

Poroszenko wcale nie musi być faworytem. W wyborach w 2014 roku uzyskał poparcie 54 procent wyborców, jednak od tamtej pory skala akceptacji prezydenta znacznie spadła. Krytycy zarzucają Poroszence brak postępów w reformowaniu Ukrainy, a przede wszystkim w zwalczaniu korupcji.

Wśród kandydatów nie zabraknie również Julii Tymoszenko. Była ukraińska premier już w czerwcu 2018 roku ogłosiła, że wystartuje w wyborach. Sondaże dają jej pierwsze miejsce. Chciałoby na nią głosować 12,7 procent ankietowanych zgodnie z badaniem ośrodka Seetarget z początku grudnia.

Nowy kandydat, Wołodymyr Zełeński, ma spore szanse. Uzyskał poparcie na poziomie 9 procent, zajmując drugą pozycję w rankingu prezydenckim. Poroszenko jest na trzecim miejscu z niewielką stratą do komika. Reelekcji prezydenta chciałoby 8,6 procent ankietowanych. Wybory wyznaczono na 31 marca 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij