REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla19.07.19 (09:34)

Rozpoznał swoją nogę na papierosach. Nie stracił jej przez palenie

60-latek o zdjęciu swojej nogi na paczkach papierosów dowiedział się od syna. Mężczyzna protestuje, a jego prawnik szykuje się do boju. Podkreślają, że amputacja nie miała nic wspólnego z paleniem papierosów, a zdjęcie wykorzystano bez zgody. 60-letni Albańczyk na stałe mieszka we Francji.
Peter Byrne / PAP

Syn mężczyzny kupił w Luksemburgu pudełko tytoniu. 60-letni Albańczyk na stałe mieszkający w Metz na północnym-wschodzie Francji osłupiał, kiedy zobaczył zdjęcie swojej nogi na opakowaniu. Jego syn bez słowa położył pudełko tytoniu na stole po powrocie z wycieczki do Luksemburga.

Zupełnie oniemieliśmy, nie mogliśmy w to uwierzyć. To nasz ojciec, jego blizny są bardzo charakterystyczne - powiedziała córka 60-latka gazecie "Le Républicain Lorrain".

REKLAMA

Utrata nogi nie miała nic wspólnego z paleniem. Albańczyk, który chce pozostać anonimowy, padł ofiarą napaści w swojej ojczyźnie w 1997 roku. Został postrzelony w nogę, a lekarze musieli amputować kończynę. Druga noga mężczyzny ma blizny po oparzeniach.

To niewiarygodne, że zdjęcie człowieka jest na paczkach papierosów w całej Unii Europejskiej bez jego zgody. Mój klient czuje się zdradzony i upokorzony tym, że jego niepełnosprawność jest wystawiona na widok publiczny - podkreśla Antoine Fittante, prawnik rodziny.

Zdjęcie prawdopodobnie zrobiono w szpitalu w Metz. Poruszający się o kulach 60-latek odwiedził placówkę w sprawie protezy nogi. Jego prawnik skontaktował się już ze szpitalem, a także z Komisją Europejską, która odpowiada za dystrybucję zdjęć umieszczanych na paczkach papierosów w całej UE.

To nie pierwszy taki przypadek. Zwykle zdjęcia są weryfikowane i publikowane za zgodą osób na nich uwiecznionych. Ale 60-letni Albańczyk nie jest jednak wyjątkiem. 50-letni Włoch domaga się 100 mln odszkodowania za umieszczenie zdjęcia jego umierającej żony na paczkach papierosów. Jej śmierć również nie miała związku z tytoniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Do czego służy e-dowód. We Włoszech nie kupisz bez niego papierosów

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij