REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła20.09.19 (18:55)

Rybnik (Śląskie). Dramatyczna wyprawa na grzyby. Pies bohaterem

Gdyby nie pies, wyprawa na grzyby jednego z mieszkańców Rybnika (woj. śląskie) prawdopodobnie zakończyłaby się źle. Na szczęście zwierzę doprowadziło policjantów do grzybiarza. Tego dnia nie była to jedyna interwencja funkcjonariuszy z Rybnika, która zakończyła się sukcesem. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
Policja śląska / Policja

Policja z Rybnika (woj. śląskie) otrzymała jednego dnia dwie informacje o zaginięciu starszych osób. Pierwsza z nich dotyczyła 80-latka, który wybrał się na grzyby. Mężczyzna poszedł do lasu i wpadł do dziury. Po 21.00 zadzwonił do rodziny i poprosił o pomoc, ponieważ nie mógł się wydostać.

Nikt nie wiedział gdzie mieszkaniec Rybnika może się znajdować, ale z pomocą przyszedł pies tropiący Kasja. Udało się znaleźć starszego pana. Okazało się, że był uwięziony w okolicach nasypu kolejowego. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali rodzinie i zespołowi pogotowia medycznego.

REKLAMA

Drugi przypadek w Rybniku również dotyczył seniora i został zgłoszony w tym samym czasie. Z relacji rodziny wynikało, że 91-latek wyszedł z domu, aby nazbierać drewna i nie wrócił. Mężczyzna cierpi na problemy ze słuchem. Było też wiadomo, że jeśli upadnie, będzie miał problem z podniesieniem się.

Zobacz też: Myjnia dla... psa

Rodzina początkowo sama szukała zaginionego. Policję powiadomili dopiero, gdy w lesie zobaczyli należący do serniora wózek na drewno. Komendant policji w Rybniku ogłosił alarm dla całej jednostki. Wszczęto intensywne poszukiwania.

Po dwóch godzinach 91-latka udało się odnaleźć. On także wpadł do dziury, z której nie był w stanie samodzielnie się wydostać. Był lekko wychłodzony, ale nic poważniejszego mu się nie stało.

Policja śląska / Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij