o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Sepsa w szkole w Szczecinie. "Nie wiemy, czy nasze dzieci są bezpieczne"

6
Podziel się

Chłopiec z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 54 w Szczecinie trafił do szpitala z objawami sepsy wywołanej bakteryjnym zapaleniem opon mózgowych. Rodzice boją się o swoje dzieci.

Objawy sepsy pojawiły się u chłopca we wtorek po południu.
Objawy sepsy pojawiły się u chłopca we wtorek po południu. (iStock.com)
bDXWGRoB

Objawy sepsy pojawiły się u dziecka we wtorek po południu. Chłopiec przebywa na oddziale zakaźnym. Został poddany badaniom i obserwacji. Rodzice uczniów chodzących do podstawówki w Szczecinie przyznają, że nie wiedzą, "czy ich dzieci są bezpieczne".

Wszystko w szkole funkcjonuje normalnie, co mnie dziwi, bo przecież w takiej sytuacji powinny być przedsięwzięte odpowiednie czynności zapobiegające zakażeniu innych dzieci - powiedziała jedna z mam w rozmowie z portalem gs24.pl.

Sanepid dotarł do wszystkich osób będących w bezpośrednim kontakcie z chorym. Rodzinie, przedszkolakom i nauczycielom wykonano badania na obecność bakterii, a także podano antybiotyk, który ma zabić meningokoki. Z kolei w szkole zdezynfekowano cały oddział przedszkolny, sale zabaw i stołówkę, w których przebywał chory na sepsę chłopiec.

bDXWGRoD

Część dzieci poszła do lekarza w środę, część dzisiaj, ale większość dzieci pojawiła się na zajęciach (...) Zajęcia odbywają się normalnie, ale trzymamy rękę na pulsie - uspokaja dyrektor placówki Iwona Bogus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: New Delhi. Superbakteria odporna na antybiotyki
bDXWGRpe
KOMENTARZE
(6)
Monik
2 lata temu
powinno się szczepić, ale szczepione dzieci powinny mieć kwarantanne a o tym się nie mówi. Rodzic szczpią dziecko i posyłają do przedszkola a takie dziecko zaraża szczególnie po szczepionce żywej.Najbardziej narażone są dzieci które biorą sterydy.
Widz
2 lata temu
To nie pierwszy przypadek. W przedszkolu zmarla nauczycielka..mloda dziewczyna. Dzieci roznosza chorobska. Najgorsza robote robia rodzice, ktorzy prowadza zieci zakatarzone z goraczka do przedszkoli i szkol.
Pączek
2 lata temu
To wina szczepień. Gdyby nie było szczepień to przynajmniej wymierało by całe miasto i okolica a tak tylko niekiedy pojedyncze nie szczepione dziecko lub osobistość antyszczepionkowców. Dlatego należy zaniechać szczepień i modlić się zamiast utrzymywania higieny i porządku-modlitwa was wyzwoli z chorób i problemów.
bDXWGRpf
Rafsd
2 lata temu
Zdrowy człowiek nie dostaje sepsy z godziny na godzinę ! Podano antybiotyki, aby zwalczyć coś, czego jeszcze nie stwierdzono ... Podobnie jak szczepionki. Podamy chłopcom przeciwko HPV, bo na pewno będą nosicielami. Tymczasem 95% ludzi jest nosicielami tego wirusa, a 2% kończy się nowotworami. Co to jest 2% wobec potężnych skutków ubocznych Gardasilu ? Mądre państwa już dawno z niego zrezygnowały ...
aaaa
2 lata temu
Straszne
Dr
2 lata temu
Podawać, profilaktycznie duże ilosci VITAMINY C !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić