Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|

Skandal w Chinach. Zadawali krowom cierpienie, żeby zawyżyć ich wagę

144
Podziel się

29 osób trafiło do aresztu we wschodnich Chinach po ujawnieniu skandalu w dwóch rzeźniach w okręgach Quanjiao i Lai'an.

Skandal w Chinach. Zadawali krowom cierpienie, żeby zawyżyć ich wagę
(Weibo)
bCOArJtx

Policja weszła do rzeźni w piątek po emisji materiału w jednej z telewizji. Reportaż ujawnił skandaliczny proceder pompowania zwierząt wodą przed ich ubojem. Miało to zwiększyć wagę krów.

Okrutny proceder trwał nawet 12 godzin przed ubojem. Przykutym do poręczy krowom wtykano gumowe rurki w nozdrza i wlewano przez nie wodę. Pracownik jednej z rzeźni powiedział, że dzięki temu waga zwierzęcia rosła o 5 do 10 kilogramów. Mięso potem trafiało na rynek hurtowy w Nankinie. Było sprzedawane po niezwykle niskiej cenie. Trafiało głównie do szkół.

Dziennikarze rozpoczęli śledztwo na początku listopada. Zaczęło się od taniego mięsa na rynku hurtowym. Po nitce do kłębka - trafili do rzeźni, w których później nastąpiły aresztowania - relacjonuje "The South China Morning Post".

bCOArJtz

Pompowanie wodą krów nie ma znaczenia, bo i tak mają iść na ubój - powiedział policji kierownik zakładu w okręgu Quanjiao.

Pracownicy rzeźni zasłaniali się rozkazami szefostwa. Twierdzą, że sami byli temu przeciwni, ale nie chcieli stracić pracy. W zakładzie w okręgu Lai'an szef ostrzegł podwładnych, żeby natychmiast wyciągnęli z krów gumowe rurki, gdyby ktokolwiek obcy się pojawił w pobliżu. Kierownik rzeźni zaprzeczył jednak. Tłumaczył, że woda ma oczyścić żołądek krów przed ubojem.

Skandal wywołał ogromne poruszenie wśród Chińczyków. Media społecznościowe zalały oskarżenia pod adresem rzeźni o okrucieństwo wobec zwierząt. Nie zamieszczamy nagrania z rzeźni ze względu na drastyczne zdjęcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCOArJtF
bCOArJua
KOMENTARZE
(144)
123
2 lata temu
w takiej sytuacji, skazac wszystkich co brali w tym udzial na smierc, a przed egzekucja zrobic im to samo :)
as
2 lata temu
bez komentarze--bydlo =kontra bydlo
echo
2 lata temu
Krowa idąc na ubój , wie o tym doskonale. Widziałem to na własne oczy jak krowy płakały, normalnie łzami.
bCOArJub
tylko kasa
2 lata temu
nie pierwszy i nie odstatni takie przypadek. oszukiwanie, znecanie sie i wszytsko tylko dla kasy. Sami jestesm,y sobie winni. Pazernosc ludzka nie zna granic.
TEGO TYPU
2 lata temu
ZWIERZĘTA, POMIMO, ŻE NIE POSIADAJĄ ZDOLNOŚCI I MOWY CZŁOWIEKA, POROZUMIEWANIA SIĘ, NIE OZNACZA, ŻE NIE ROZUMIEJĄ, ZWIERZĘTA, BARDZO DUŻO ROZUMIEJĄ, TYLKO OGRANICZONYM Z ROZWOJEM UMYSŁOWYM, NIEKTÓRYM LUDZIOM SIĘ TAK TYLKO WYDAJE...
Najnowsze komentarze (144)
Moge byc kate...
2 lata temu
Oko za oko zab za zab. Dla tych opisanych powyzej jak i dla mordercow, pedofilow, gwalcicieli itd.
POLAK
2 lata temu
OGLĄDA SIĘ RÓŻNE HORRORY Z RÓŻNYMI POTWORAMI A NAJWIĘKSZYM POTWOREM ZŁYM I OKRUTNYM JEST CZŁOWIEK.
Normalny czło...
2 lata temu
Są ludzie na tym świecie , których nie można nazwać człowiekiem,pozbawieni wszelkiej moralności,nazywanie ich homo sapiens godzi w człowieczeństwo. Dla robaków mam więcej szacunku.
lidzi
2 lata temu
skazac na okrutne tortury!!!!!!!!!!!!!!
luc
2 lata temu
dobrze, że nie pompowali rtęcią i nie karmili ołowiem..., chociaż kto to wie co w spożywce jeszcze odstawiają za numery dla zysku i bez żadnej etyki...
Lola87
2 lata temu
Dno dna i kilometrmułu
smyk
2 lata temu
5 do 10 kg? co za bzdury. Jak za dzieciaka przyganiałem z pola babcine krowy to na wstępie wypijały 8 dziesięciolitrowych wiader.
Made in CHINA...
2 lata temu
SMACZNEG 000 !
bCOArJtT
Mięsożerca
2 lata temu
My ludzie nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo jesteśmy okrutni dla zwierząt. Mięso tak udręczonego zwierzęcia posiada bardzo "negatywną" energię, która wraca potem do ludzi ..... echhhhh
czł
2 lata temu
tylko człowiek jest zdolny do takich rzeczy jesteśmy najgorszym z wielu gatunków żyjących na ziemi
Zenek
2 lata temu
Oj mój kolega przed sprzedażą tak robił. Węża w mordę się pchało a potem po ok 30 35 litrach się wyjmowali i na wagę albo umówionego żyda w samochód i tyle.
Guzhuo
2 lata temu
No to teraz organy w Chinach także mocno potanieją
B52
2 lata temu
komunista POtrafi
dziwne
2 lata temu
Robili to w rzeźni, a nie u hodowców?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić