Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Spędził ponad 20 lat w celi śmierci. Okazało się, że jest niewinny

73
Podziel się:

8 października 1996 roku Walter Ogrod otrzymał karę śmierci za morderstwo. Mimo że skazany przyznał się do winy, 23 lata od zamknięcia go w celu śmierci wyszły na jaw dowody, które świadczą za jego niewinnością.

Spędził ponad 20 lat w celi śmierci. Okazało się, że jest niewinny
(PHILADELPHIA POLICE)

Prokuratura w Filadelfii zwróciła się do sądu z prośbą o zwolnienie więźnia. Jak dowiedziono, Walter Ogrod został zaaresztowany i skazany na podstawie wadliwych dowodów. Funkcjonariusze policji mieli na nim wywierać presję, by wymusić przyznanie się do winy.

Nowe dowody wykazały również inną przyczynę śmierci ofiary. Mimo że Ogrod przyznał się, że pobił ją za pomocą pasa z metalową klamrą, tak naprawdę zmarła w wyniku uduszenia. Według ustaleń "The Philadelphia Inquirer" prokuratorzy Patricia Cummings i Carrie Wood określiły postępowanie śledczych przykładem "rażącej niesprawiedliwości".

Prokuratorzy przypuszczają, że do skazania Ogroda przyczyniła się także zmowa informatorów. Więźniowie John Hall i Jay Wolchansky mieli umyślnie wrobić niewinnego mężczyznę w morderstwo.

Zobacz także: Zobacz też: Kara śmierci. Barbarzyństwo czy sprawiedliwość?

Za co został skazany Walter Ogrod?

Walter Ogrod został skazany za zamordowanie 4-letniej Barbary Jean Horn. Zbrodnia miała miejsce 12 lipca 1988 roku i zyskała ogólnokrajowy rozgłos.

Według ustaleń śledczych, Walter Ogrod miał zwabić dziewczynkę do swojej piwnicy. Tam rzekomo próbował ją wykorzystać seksualnie, a później w ataku wściekłości pobić na śmierć.

Zwłoki dziecka odnaleziono 12 lipca 1988 roku. Ciało znajdowało się w kartonowym pudełku po telewizorze na 1400 St. Vincent Street. Walter Ogrod mieszkał naprzeciwko domu dziewczynki i na początku nie był podejrzewany o jej zamordowanie. Znalazł się na celowniku policji po tym, jak sprawą zajęli się śledczy Devlin i Worrell.

Jak podaje "New York Post" 27 marca odbędzie się posiedzenie sądu w sprawie zwolnienia więźnia z celi śmierci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(73)
jasiek
3 lata temu
problem jest taki, że na jego zatrzymaniu i skazaniu wielu zrobiło kariery jak i zaistnieje konieczność zadośćuczynienia, sławna sprawa trzech chłopaków, skończyło się tak, że ich wypuścili ale jako skazańców czyli nie zostali uniewinnieni. Przyczyna tego taka, że sędziowie i prokuratorzy dostali awanse za tę sprawę, na podstawie rozwiązania prawnego, tzw. Alford plea. Ta sprawa to "West Memphis Three", "Trójka z West Memphis".
sl1968
3 lata temu
Samo życie.
woren
3 lata temu
Podobna sprawa jest w polsce Piotra Mikolajczyka. Poszukajcie jego grupy na Fb
J. I Z.
3 lata temu
Ogrod (Ogród), Wolchansky (Wolczański) - nie ma, jak wśród Polaków ! A w ogóle to o co chodzi ? Przecież przyznał się. Bo policjanci wywierali presję ? W Sądzie też ?
asadf
3 lata temu
jest winny, o prostu zabił inaczej..
Rebe
3 lata temu
A kogo to obchodzi?
ort
3 lata temu
Litości... Państwo dziennikarze piszący w internecie:UWAGA!!! po polsku pisze się "świadczą O NIEWINNOŚCI" a nie "ZA NIEWINNOŚCIĄ" !!!
XYZ
3 lata temu
Właśnie z powodu takich sytuacji jestem przeciwny karze śmierci. Dożywocie bez możliwości zwolnienia w 1 os celi czy sterylizację pedofilów popieram ale nie karę śmierci.
biały mat
3 lata temu
byłem beznadziejny a teraz nadzieja mnie zostawiła... kamienna twarz gra na cztery może być ale akcja z pewnością
DiabliCa.!
3 lata temu
Phiii 20 lat to jeszcze nic. Obejrzyjcie sobie "Making a murderer" - to dopiero jest niesprawiedliwość...
mat
3 lata temu
kara smierci za zle prowadzone slectwo dla Devlin i Worrell
Pawell
3 lata temu
Trzeba ostrożniej wydawać takie wyroki. Życie mówi,że wielu śledczych, sędziów i prokuratorów chcą szybko sprawy pozamykać,nie zawsze myśląc o uczciwości i sprawiedliwości,i pochwalić się skutecznością wykrywalności. W Polsce też się nagina prawo dla wyników, nie zwracając uwagi na sprawiedliwość.
he?
3 lata temu
To w końcu zabił czy nie zabił?
Sendzimir
3 lata temu
Ta jego gęba wydaje mi się jakaś taka podejrzana, na ich miejscu na wszelki wypadek bym go jednak nie wypuszczał
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić