Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Starbucks zwolnił pracownika za skandaliczny dopisek na kubku

38

Błyskawiczna decyzja firmy Starbucks. Jeden z pracowników kawiarni tej sieci otrzymał natychmiastowe wymówienie. Rzecznik Starbucksa określił jego zachowanie "absolutnie niedopuszczalnym" i wystosował oficjalne przeprosiny.

starbucks
starbucks (iStock.com)

Do wydarzenia doszło w Święto Dziękczynienia. 28 listopada jeden z funkcjonariuszy policji amerykańskiego miasteczka Kiefer udał się do kawiarni sieci Starbucks. Zamierzał zamówić kawę na wynos dla pracowników, którzy zdecydowali się na pracę w dzień świąteczny.

Niestety, kiedy policjant otrzymał zamówienie, spotkała go przykra niespodzianka.W Starbucksie panuje zwyczaj podpisywania kubków z kawą na wynos imieniem właściciela. Jednak zamiast tego funkcjonariusz ujrzał angielskie słowo "pig", czyli "świnia".

Johnny O'Mara, komendant policji, opisał przykry incydent na Facebooku. Podzielił się szczegółową relację, jak jeden z jego podopiecznych został potraktowany w sposób zupełnie pozbawiony szacunku.

Zobacz także: Zobacz też: Zatrzymali agresywnego kierowcę. "Ja idę do sądu"

Komendanta szczególnie zabolało, że wydarzenie miało miejsce w Święto Dziękczynienia. Funkcjonariusz zgodził się na podjęcie służby akurat tego dnia, mimo że mógł spędzić go na odpoczynku, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Tymczasem zamiast wdzięczności i docenienia spotkało go poniżenie.

Starbucks zareagował natychmiastowo. Rzecznik firmy wystosował oficjalne przeprosiny wobec obrażonego funkcjonariusza. Poinformowano także o zawieszeniu, a później zwolnieniu baristy, który dopuścił się nagannego zachowania.

W jaki sposób tłumaczył się pracownik? Barista zaklinał się, że nie miał zamiaru nikogo urazić. Jak twierdził, jego postępowanie było żartem skierowanym w stronę kolegi z pracy. Chciał sprawdzić, czy kiedy tamten będzie prosił klienta o odbiór zamówienia, zawoła go – zgodnie z podpisem – określeniem "świnia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić